• Bardzo dziękujemy za ofiary złożone ubiegłej niedzieli na renowację wnętrza kościoła Świętego Krzyża.
 • Z okazji 14-tej rocznicy rozpoczęcia posługi duszpasterskiej w naszej parafii przez księdza proboszcza oraz z okazji dnia jego patrona, ksiądz proboszcz odprawi w czwartek o godz. 18.00 Mszę Świętą dziękczynną.
  Dziękując za okazywaną życzliwość solenizant prosi o modlitwę i przyjęcie w jego intencji Komunii Świętej. Zamiast ewentualnych upominków ksiądz proboszcz, podobnie jak w poprzednich latach, prosi o wsparcie naszej wrzesińskiej Jadłodajni im. świętego Brata Alberta, składając ofiarę zbieraną podczas czwartkowej Mszy Świętej.
 • Biuro parafialne w czwartek będzie nieczynne.
 • Podobnie jak w latach ubiegłych, w piątek 28-go lipca Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę przybędzie do Wrześni na nocleg. W naszej parafii gościć będziemy Grupę Regionalną Gniezno 2, składającą się głównie z pielgrzymów ze Żnina i z Gniezna - w sumie około 60 osób. Pielgrzymi przybędą do naszej parafii w piątek 28-go lipca około godziny 17.00. W związku z tym zwracamy się, najmilsi, z gorącą prośbą, abyśmy otworzyli pielgrzymom drzwi naszych serc i domów i przyjęli naszych gości na nocleg z piątku 28-go lipca na sobotę 29-go lipca. Pielgrzymom potrzeba tylko trochę miejsca do spania – mają bowiem własne materace lub karimaty i śpiwory – a także możliwość umycia się i, jeżeli to możliwe, skromnego posiłku.
  Jeszcze raz bardzo prosimy o zgłaszanie chęci przyjęcia pielgrzymów na nocleg po Mszach Świętych w zakrystii lub w biurze parafialnym podając swoje nazwisko, adres, numer telefonu i ilość pielgrzymów, których możemy przenocować. Jeżeli jesteśmy indywidualnie umówieni z pielgrzymami na nocleg, to również prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii lub w biurze parafialnym. Uprzejmie prosimy, aby w dniu przybycia pielgrzymów, ktoś z rodziny odebrał z kościoła zgłoszoną ilość osób. Za udzieloną gościnę z góry serdecznie dziękujemy.
 • Do Domu Ojca odeszli:
  79-letni mieszkaniec Nowego Folwarku ś.p. Edmund Głowacki, którego pogrzeb odbył się w środę na cmentarzu komunalnym.
  78-letnia mieszkanka Psar Małych ś.p. Teresa Szymańska. Pogrzeb tej zmarłej naszej parafianki odbędzie się w poniedziałek. O godz. 11.30 będzie w kościele Msza Święta, a o godz. 12.45 pogrzeb na cmentarzu komunalnym.
  68-letni były długoletni wikariusz naszej parafii, obecnie ksiądz proboszcz Henryk Ląg, którego pogrzeb odbył się wczoraj na cmentarzu farnym. Msza Święta z racji pogrzebu księdza Henryka od proboszcza i parafian naszej parafii odbędzie się w poniedziałek o godz. 17.30. Serdecznie zachęcamy do udziału w tej Mszy Świętej.
 • Zachęcamy, aby przy wyjściu z kościoła nabyć ciekawy "Przewodnik Katolicki" i miesięcznik "Cuda i Łaski Boże", zdziałane za wstawiennictwem Czcigodnej Służebnicy Bożej Teresy Kierocińskiej. Na stolikach przy wyjściach z kościoła są też wyłożone bezpłatne egzemplarze najnowszego "Przeglądu Powiatowego".