• Ksiądz Proboszcz bardzo dziękuje za życzenia, modlitwę, ofiarowane Komunie Święte i ofiarę 4929 zł złożoną na wsparcie działalności Wrzesińskiej Jadłodajni im. świętego Brata Alberta – z okazji 14-tej rocznicy posługi duszpasterskiej w naszej parafii i dnia jego patrona błogosławionego Czesława, kapłana. Za wszelkie dobro ksiądz Proboszcz jeszcze raz dziękuje.
 • We wtorek 25-go lipca przypada święto Jakuba Apostoła, patrona pielgrzymów i wspomnienie świętego Krzysztofa, patrona kierowców.
  Tego samego dnia przypada też dzień imienin księdza biskupa Krzysztofa Wętkowskiego, biskupa pomocniczego naszej diecezji, który w zeszłym roku przeprowadził wizytację kanoniczną naszej parafii. Tego dnia pamiętajmy, najmilsi, w modlitwie o tym pasterzu naszej diecezji.
  We wtorek, zgodnie z porządkiem wakacyjnym, zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 7.00 rano.
 • W środę 26-go lipca przypada wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W środę pomódlmy się za nasze babcie i dziadków oraz osoby starsze, a żyjącym – złóżmy serdeczne życzenia.
 • Jak wiemy, w piątek przybędą do Wrześni na nocleg grupy Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. W naszej parafii gościć będziemy Grupę Regionalną Gniezno 2 składającą się głównie z pielgrzymów ze Żnina i z Gniezna. W sumie około 60-ciu osób. Pielgrzymi przybędą w piątek około godziny 17.00.
  Serdecznie dziękujemy rodzinom, które zgłosiły chęć przyjęcia 22 pielgrzymów. Obecnie brakuje jeszcze noclegów dla 38 osób. Uprzejmie więc prosimy o przyjęcie jeszcze tych pielgrzymów, którzy dotąd nie mają zapewnionego u nas noclegu z piątku na sobotę. Przypominamy też prośbę, aby w piątek odebrać z kościoła zgłoszoną ilość osób.
  Za udzieloną gościnę z góry bardzo serdecznie dziękujemy.
 • Zachęcamy, aby przy wyjściu z kościoła nabyć naprawdę wartościowy numer "Przewodnika Katolickiego".