کولر گازی
środa, 04 Mar 2015

Modlitwa dziękczynna

Za wszystkie dary
z Bożej Ręki wzięte,
za skarby wiary i pociechy święte,
za trudy pracy i pracy owoce,
za chwile sił i ciężkie niemoce,
za spokój, walki, zdrowie i choroby,
za uśmiech szczęścia i łzy żałoby,
i za krzyż ciężki na barki złożony
niech będzie Jezus Chrystus pochwalony.
Ogłoszenia na II Niedzielę Wielkiego Postu - 1.03.2015r.
niedziela, 01 marca 2015 11:03
 • Wymiana tajemnic Żywego Różańca Niewiast i Mężczyzn odbyła się wczoraj w kaplicy w Psarach Polskich i dzisiaj w kościele po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 10.30.
 • Na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym zapraszamy dzisiaj o godz. 16.15. Po nabożeństwie ok. godz. 17.00 będzie wieczorna Msza Święta.
 • W dniu jutrzejszym ksiądz Radek będzie przeżywał dzień swoich imienin. Naszemu solenizantowi życzymy częstego upraszania natchnień Ducha Świętego i podążania za ich światłem, stałej opieki Matki Najświętszej i dobrego zdrowia. Ksiądz Radek będzie sprawował Msze Świętą imieninową jutro o godz. 18.00. Pomódlmy się w intencji naszego solenizanta.
 • W środę przypada święto ku czci św. Kazimierza Królewicza. Tego dnia zapraszamy na Msze Święte o godz. 17.00 i 18.00.
 • W czwartek przypada I czwartek miesiąca. Tego dnia po Mszy Świętej wieczornej odprawimy nabożeństwo eucharystyczne z modlitwą o święte i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Po nabożeństwie będzie w plebanii spotkanie naszego Koła Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich. Na to spotkanie zapraszamy członków i wszystkie osoby, którym leży na sercu sprawa powołań.
 • W piątek przypada I piątek miesiąca. Tego dnia od godz. 8.30 odwiedzać będziemy chorych z sakramentami świętymi w ich domach. Chorych, którzy nie są zgłoszeni na stałe, prosimy zgłaszać do środy włącznie. Jak zwykle też, w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 7.30 także szafarze nadzwyczajni pojadą z Komunią Świętą do chorych. W piątek po południu od godz. 15.00 będzie miesięczna spowiedź dla dzieci i młodzieży według stałego porządku:

• Od godz. 15.00 – dla uczniów klasy IV szkoły podstawowej

• Od godz. 15.30 – dla uczniów pozostałych klas szkoły podstawowej

• Od godz. 16.00 – 17.00 – dla młodzieży gimnazjum i szkół ponad-gimnazjalnych

• Od godz. 17.00 do 17.30 – będzie przerwa w spowiedzi

• Od godz. 17.30 do 18.00 – zapraszamy do spowiedzi studentów i osoby dorosłe.

Więcej…
 
Ogłoszenia na I Niedzielę Wielkiego Postu - 22.02.2015r.
sobota, 21 lutego 2015 22:40
 • Serdeczne podziękowanie składamy osobom, które przygotowały piękną tegoroczną dekorację wielkopostną.
 • Dzisiaj o godzinie 16.15 zapraszamy na pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, które wygłosi ksiądz kleryk Łukasz Jaworski pochodzący z Parafii Farnej. Bezpośrednio po nabożeństwie tj. około godz.17.00 będzie wieczorna Msza Święta. Zachęcamy wszystkich parafian do rodzinnego udziału w tych pięknych i owocnych duchowo nabożeństwach pasyjnych.
 • Przypominamy, że Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmawiamy w niedzielę o godz.10.15 i w poniedziałki po Mszy Świętej sprawowanej o godz.18.00, w środy zaś od godz. 17.30 – 17.50 jest prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu, a po środowej Mszy Świętej sprawowanej o godz. 18.00 zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
 • Zbiórka wszelkiego zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, prowadzona przez stowarzyszenie kościelne Pomoc Kościołowi w Potrzebie na rzecz misji, odbędzie się we wtorek w godzinach od 09.00 do 12.00 na placu firmy Akmet przy ulicy Leśnej 10A tj. na skrzyżowaniu ulic Działkowców i Leśnej. Można tam przywozić zużyte komputery, drukarki, telewizory, pralki, lodówki itp. przez co przyjdziemy z pomocą naszym siostrom i braciom w krajach misyjnych.
 • Na nabożeństwa Drogi Krzyżowej zapraszamy w piątki o godz. 17.30. Przed nabożeństwem – o godz. 17.00 i po nabożeństwie – o godz. 18.00 jest Msza Święta.
 • Wymiana tajemnic Żywego Różańca Niewiast i Mężczyzn odbędzie się w sobotę po Mszy Świętej sprawowanej w kaplicy w Psarach Polskich i w przyszłą niedzielę w kościele po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 10.30.
 • Doroczny Dzień Skupienia dla kapłanów rejonu wrzesińskiego odbędzie się w naszym kościele w sobotę od godz. 10.00 do 11.30.
 • W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami pod hasłem: "z misjonarzami głośmy pojednanie". W związku z tym w przyszłą niedzielę po Mszach Świętych będziemy zbierali do skarbonek ofiary na pomoc polskim misjonarzom budującym kościoły, kaplice, szkoły, szpitale i wspierających ubogich w krajach misyjnych całego świata. Uprzejmie prosimy o ofiarę serca na ten cel.
 • Przypominamy, że kolejne Rejonowe Spotkanie dla Narzeczonych odbędzie się w naszej parafii w przyszłą niedzielę w godzinach od 14.00 do 16.00 w plebanii. W tym spotkaniu powinny wziąć udział pary, które mają ślubować do 14-go czerwca włącznie.
Więcej…
 
Ogłoszenia na VI Niedzielę Zwykłą - 15.02.2015r.
niedziela, 15 lutego 2015 09:22
 • Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim, którzy ubiegłej niedzieli złożyli ofiary na zapłacenie należności za zużycie gazu na ogrzewanie naszego kościoła i kaplicy w Psarach Polskich.
 • W miniony piątek rozpoczęły się ferie zimowe. Wszystkim więc dzieciom i młodzieży życzymy dobrego i aktywnego wypoczynku, w miarę możliwości także na świeżym powietrzu.
 • W związku z zakończonymi wczoraj duszpasterskimi nawiedzinami rodzin naszej parafii czyli tzw. „kolędą"– bardzo dziękujemy parafianom: za atmosferę wiary podczas wspólnej modlitwy zakończonej błogosławieństwem Bożym, za serdeczność kolędowych spotkań, żywe interesowanie się życiem parafii, za złożone ofiary, w tym także za ofiary na wykończenie części mieszkalnej w budynku kaplicy w Psarach Polskich, a także za tradycyjną polską gościnność. Ofiary kolędowe pomogą nam w bieżącym utrzymaniu parafii i zapłaceniu w Kurii naszej rocznej należności na funkcjonowanie Kościoła Diecezjalnego oraz Kościoła w Polsce i na świecie. W imieniu ministrantów, lektorów i lektorek dziękujemy także za godne ich przyjęcie oraz datki, które w części są przeznaczone na potrzeby kasy ministranckiej a w części na ich potrzeby osobiste. Za wszystkie okazane dobro jeszcze raz składamy serdeczne podziękowanie. Bardzo prosimy o dalszą pamięć o wykończeniu remontu budynku - kaplicy w Psarach Polskich – gdzie ma zamieszkać tak potrzebny trzeci kapłan.
 • Dzisiaj rozpoczyna się 48 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który przeżywamy pod hasłem: "Abstynencja dzieci, troską rodziny, Kościoła i narodu" Módlmy się, najmilsi, w tym tygodniu w intencji wszystkich Polaków, w tym dzieci i młodzieży, o ducha trzeźwości. W intencji zaś wszystkich uzależnionych i ich rodzin podejmijmy też dobrowolną abstynencję, przynajmniej w okresie Wielkiego Postu.
 • Parafia Farna organizuje kurs przedmałżeński dla osób, które ukończyły już szkołę ponadgimnazjalną, a z ważnych powodów nie mają ukończonego tego kursu. Przypominamy, że świadectwo jego ukończenia jest potrzebne do zawarcia związku małżeńskiego. Pierwsze spotkanie odbędzie się już dzisiaj o godz. 16.00 w salce katechetycznej Parafii Farnej. Prosimy, aby zainteresowani skorzystali z tej możliwości.
Więcej…
 
Ogłoszenia na V Niedzielę Zwykłą - 8.02.2015r.
sobota, 07 lutego 2015 17:41
 • Biuro parafialne, do zakończenie kolędy, jest czynne w niedzielę od godz. 18.00 – 18.30.
 • Msze Święte od poniedziałku do piątku, z racji kolędy będą o godz. 12.00 w południe. W piątek będzie też dodatkowa Msza Święta o godz. 17.00.
 • W środę 11 lutego, w dzień rozpoczęcia objawień Matki Bożej w Lourdes, przypada Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji chorych i starszych zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę Świętą o godz. 10.30 którą odprawimy w intencji chorych i starszych. W czasie tej Mszy Świętej będzie udzielany Sakrament Namaszczenia Chorych, który, jeżeli jest przyjęty z wiarą – daje moc w dźwiganiu życiowego krzyża i niesie ulgę w cierpieniu a nawet cudownie uzdrawia z choroby. Przypominamy, że sakrament ten można przyjmować wielokrotnie, w każdej poważnej i dłużej trwającej chorobie. Może go więc przyjmować każdy, kto czuje się chory. Rodziny i opiekunów prosimy o pomoc wszystkim chorym i osobom starszym w przybyciu na tę uroczystą Mszę Świętą sprawowaną w naszym ogrzanym kościele.
 • W sobotę 14 lutego przypada święto świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy oraz wspomnienie Świętego Walentego patrona zakochanych.
 • Spotkanie Wrzesińskiego Koła Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich odbędzie się w przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy Świętej w plebanii. Zainteresowanych zapraszamy.
Więcej…