کولر گازی
sobota, 20 Gru 2014

Modlitwa dziękczynna

Za wszystkie dary
z Bożej Ręki wzięte,
za skarby wiary i pociechy święte,
za trudy pracy i pracy owoce,
za chwile sił i ciężkie niemoce,
za spokój, walki, zdrowie i choroby,
za uśmiech szczęścia i łzy żałoby,
i za krzyż ciężki na barki złożony
niech będzie Jezus Chrystus pochwalony.
Ogłoszenia na III Niedzielę Adwentu - 7.12.2014r.
sobota, 13 grudnia 2014 19:30
 • Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy ubiegłej niedzieli wsparli materialnie Kościół na wschodzie. Na ten cel zebraliśmy dużą sumę 3.545 zł.
 • Serdeczne podziękowanie składamy też rodzinie naszego parafianina za ofiarowanie słodyczy dla naszych rodzin, z racji świąt Narodzenia Pańskiego.
 • W III tygodniu adwentu przypadają kwartalne "Dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin". O tej intencji pamiętajmy w naszej codziennej modlitwie
 • W tym tygodniu, ze względu na spowiedź adwentową w dekanacie: w poniedziałek, wtorek i środę Msze Święte będą o godz. 18.00 i 19.00. W te dni, wyjątkowo, nie będzie Mszy Świętej o godz. 17.00. Roraty w tym tygodniu będą w poniedziałek i środę o godz. 18.00. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne tylko w poniedziałek od godz. 18.30 – 19.00.
 • Od środy 17 grudnia rozpoczyna się w liturgii Kościoła czas bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego.
 • W środę przypada też 78 rocznica urodzin papieża Franciszka. Tego dnia pamiętajmy w naszej modlitwie o zastępcy Pana Jezusa na ziemi.
 • W czwartek będzie spowiedź adwentowa w naszej parafii z udziałem zaproszonych księży naszego dekanatu. Plan spowiedzi jest następujący:

10.30 - 11.30

15.00 – 16.00 – szczególnie dla dzieci i młodzieży

16.00 – 16.30 – przerwa w spowiedzi

16.30 – 18.00 – dalszy ciąg spowiedzi

18.00 – 18.30 – przerwa w spowiedzi

18.30 – 19.30 – dalszy ciąg spowiedzi

Program spowiedzi jest wywieszony na szklanych drzwiach kościoła oraz w gablotce. W czwartek Komunii Świętej będziemy udzielać co 15 minut, a Msze Święte będą o godz. 11.00 i 18.00. Zachęcamy do przyjęcia tej wielkiej łaski Bożego Miłosierdzia w naszym, ciepłym kościele. W czasie spowiedzi, tradycyjnie, będzie wystawiona skarbonka z przeznaczeniem na pomoc najbardziej potrzebującym osobom i rodzinom naszej parafii.

Więcej…
 
Ogłoszenia na II Niedzielę Adwentu - 7.12.2014r.
sobota, 06 grudnia 2014 17:33
 • Bardzo dziękujemy młodzieży przygotowującej się do bierzmowania oraz firmie naszego parafianina za zgrabienie i wywiezienie liści z terenu przykościelnego.
 • Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim, którzy ubiegłej niedzieli złożyli ofiary na organizację Światowych Dni Młodzieży w Polsce w roku 2016. Na ten cel zebraliśmy 1512zł.
 • Dziękujemy także Urzędowi Miasta i Gminy za przekazane naszej parafii słodycze, które zostaną dołączone do upominków dla dzieci za udział w roratach.
 • Wczoraj w kaplicy w Psarach Polskich odbyła się, a dzisiaj w kościele po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 10.30 będzie wymiana tajemnic Żywego Różańca Niewiast i Mężczyzn. Na tę wymianę zapraszamy wszystkich członków Żywego Różańca naszej parafii.
 • Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy dzisiaj na spotkanie ze Świętym Mikołajem, które rozpocznie się o godz.15.00 w Domu Kultury w Psarach Polskich. Zachęcamy do udziału w tym pouczającym i radosnym spotkaniu, w czasie którego będzie wspólna zabawa z upominkami i loterią fantową. Szczegóły są podane na afiszu na szklanych drzwiach kościoła.
 • W poniedziałek 8-go grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w poniedziałek będą o godz. 09.00, 16.00 i 18.00. Chociaż uroczystość ta nie jest świętem nakazanym to jednak jako czciciele Matki Bożej przybądźmy, najmilsi, tego dnia na Mszę Świętą. Przypominamy też, że 8-go grudnia 1947 roku Matka Boża objawiła się włoskiej pielęgniarce Pierinie Gilli i życzyła sobie, aby tego dnia w południe przeżywano "Godzinę Łaski dla całego świata", przez co Maryja zsyłać będzie niezliczone łaski dla duszy i ciała i doprowadzi do wielkich i licznych nawróceń. Zatem w poniedziałek od godz. 12.00 do 13.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele, a kto nie może przybyć do kościoła niech tę godzinę poświęci na modlitwę w domu. Dzieci chodzące na roraty w poniedziałek przychodzą, wyjątkowo, bez lampionów. W poniedziałek też podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz.18.00 będzie poświęcenie medalików dzieciom komunijnym i wszystkim, którzy nie mają poświęconego medalika. Przy tej okazji przypominamy o noszeniu z wiarą medalika, jest on wielką obroną przed złem przez przemożną przyczynę Matki Najświętszej. W poniedziałek z racji uroczystości biuro parafialne będzie nieczynne.
Więcej…
 
Ogłoszenia na I Niedzielę Adwentu - 30.11.2014r.
niedziela, 30 listopada 2014 15:48
 • Dzisiaj rozpoczyna się Nowy Rok Kościelny, którego myślą przewodnią są słowa "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię"Rok Kościelny zawsze rozpoczyna się Adwentem. Wdzięczni Panu Bogu za dar nieba podarujmy w tym czasie Bożej Dziecinie nasz adwentowy dar w postaci:

a) dobrego postanowienia,

b) udziału we Mszy Świętej roratniej,

c) dobrze odprawionej spowiedzi świętej, która w naszej parafii będzie w czwartek 18-go grudnia z udziałem zaproszonych księży naszego dekanatu.

 • W tym miejscu serdecznie dziękujemy osobom, które przygotowały piękną dekorację adwentową.
 • Opłatki wigilijne przez cały adwent można otrzymać w zakrystii. Prosimy, aby opłatki brały osoby dorosłe. Także w zakrystii można nabywać caritasowe świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: małe w cenie 6 zł i duże w cenie 12 zł.
 • Pierwsze roraty będą w poniedziałek w o godz. 18.00. Dzieci na roraty przychodzą z lampionami.
 • W czwartek przypada I-szy czwartek miesiąca. Tego dnia po Mszy Świętej wieczornej odprawimy nabożeństwo eucharystyczne z modlitwami o święte i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Po Mszy Świętej i nabożeństwie odbędzie się w plebanii spotkanie naszego Koła Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich.
 • W piątek przypada I-szy piątek miesiąca. Tradycyjnie, z racji zbliżających się świąt, odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą bliżej świąt. Termin odwiedzin podamy w przyszłą niedzielę. Zatem w najbliższy piątek nie ma odwiedzin chorych. Również w przyszłą niedzielę do chorych nie pojadą szafarze nadzwyczajni. Ze względu na zbliżającą się spowiedź adwentową, w piątek o godz. 15.00 do spowiedzi przychodzą tylko ci, którzy zbierają I-sze piątki miesiąca. W piątek spowiedź będzie: od 15.00 do 16.00, a od 16.00 – 16.30 – będzie przerwa w spowiedzi. Następnie spowiedź będzie: od 16.30 – 16.55 i od 17.30 – 17.55. W piątek po wieczornej Mszy Świętej będzie nabożeństwo wynagradzające Najświętsze Serce Pana Jezusa.
 • Spotkanie młodzieży I-go roku katechizacji przedmałżeńskiej odbędzie się w piątek o godz.18.00. Młodzież uczestniczy we Mszy Świętej i potem będzie spotkanie.
Więcej…
 
Ogłoszenia na Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata - 23.11.2014r.
niedziela, 23 listopada 2014 11:53
 • Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim, którzy ubiegłej niedzieli złożyli ofiary na pomoc chrześcijanom prześladowanym w Syrii. Na ten cel zebraliśmy 1.266zł.
 • Zapraszamy na miesięczne modlitewne spotkanie Rodziny Radia Maryja, które rozpocznie się w poniedziałek o godz. 16.00 w Farze.
 • Parafialna Poradnia Rodzinna w środę, wyjątkowo, będzie nieczynna.
 • Zespół Szkół w Nowym Folwarku będzie przeżywał w czwartek 15-lecie powstania szkoły i 5-lecie nadania szkole imienia "Polskich Noblistów". Z tej okazji w czwartek o godz. 10.00 uroczystą Mszę Świętą w kaplicy w Psarach Polskich odprawi i kazanie wygłosi dziekan naszego dekanatu, ksiądz kanonik Mieczysław Kozłowski z Fary. Następnie o godz. 11.00 odbędzie się w szkole dalsza część uroczystości z udziałem księdza dziekana, przedstawicieli Kuratorium Oświaty w Poznaniu, naszego powiatu oraz Urzędu Miasta i Gminy. Dyrekcji i całej społeczności szkolnej gratulujemy jubileuszu i życzymy wielu dalszych osiągnięć w wielostronnej działalności szkoły.
 • Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania ze szkoły w Nowym Folwarku prosimy, by wyjątkowo, zamiast w piątek przyszła w najbliższą sobotę ogodz.10.00, zaś młodzież z pozostałych szkół w sobotę 6 grudnia o godz. 10.00 i pomogła w zgrabianiu liści z terenu przykościelnego. Prosimy, aby młodzież ubrała się odpowiednio do pogody w danym dniu oraz aby koniecznie wzięła ze sobą grabie i rękawice robocze.
 • W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Nowy Rok Kościelny. Pierwszym okresem Roku Kościelnego jest Adwent. Ma on nas przygotować do liturgicznej uroczystości Narodzenia Pańskiego. Czas ten przypomina nam też oczekiwanie Izraela na pierwsze przyjście Zbawiciela na ziemię oraz kieruje nasze myśli na powtórne przyjście Pana Jezusa przy końcu świata, aby osądzić żywych i umarłych.
Więcej…