کولر گازی
poniedziałek, 01 Wrz 2014

Modlitwa dziękczynna

Za wszystkie dary
z Bożej Ręki wzięte,
za skarby wiary i pociechy święte,
za trudy pracy i pracy owoce,
za chwile sił i ciężkie niemoce,
za spokój, walki, zdrowie i choroby,
za uśmiech szczęścia i łzy żałoby,
i za krzyż ciężki na barki złożony
niech będzie Jezus Chrystus pochwalony.
Ogłoszenia na XXII Niedzielę Zwykłą - 31.08.2014r.
sobota, 30 sierpnia 2014 17:22
 • Serdeczne podziękowanie składamy firmie elektrycznej naszego parafianina za poprawę oświetlenia kościoła Świętego Józefa.
 • Wakacyjne spotkanie członków Żywego Różańca Niewiast i Mężczyzn naszej parafii, ich rodzin, sympatyków tego stowarzyszenia oraz wszystkich chętnych, którzy chcą się włączyć do tej bardzo owocnej modlitwy odbędzie się dzisiaj o godz. 15.00 na naszym campingu. Osoby, które jeszcze nie zgłosiły swojego udziału, prosimy aby uczyniły to dzisiaj po Mszy Świętej w zakrystii.
 • Jutro 1 września przypada 75 rocznica wybuchu II wojny światowej. W związku z czytanym apelem Księdza Prymasa, w dniu jutrzejszym pamiętajmy, najmilsi, w naszej modlitwie o wszystkich poległych i pomordowanych w czasie tej tragicznej wojny. Pomódlmy się także za chrześcijan ginących w krajach islamskich szczególnie w Iraku i Syrii oraz o Boży pokój na Ukrainie. Msze Święte w dniu jutrzejszym będą o godz. 17.00, 17.30 i 18.00. Jak zwykle w poniedziałek, po ostatniej Mszy Świętej odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 • Jutro rozpoczyna się też nowy rok szkolno-katechetyczny. W imieniu dyrekcji Zespołu Szkół w Nowym Folwarku przypominamy, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolno – katechetycznego w tej szkoły będzie jutro o godz. 9.00.
 • Od jutra także wracamy do stałego porządku Mszy Świętych i nabożeństw. Przypominamy, że okazja do spowiedzi Świętej w dni powszednie jest pół godziny przed Mszą Świętą sprawowaną o godz. 17.00 i 18.00.
Więcej…
 
Ogłoszenia na XXI Niedzielę Zwykłą - 24.08.2014r.
sobota, 23 sierpnia 2014 20:30
 • We wtorek 26 sierpnia przypada uroczystość Najświętszej Marii Panny Częstochowskiej. Decyzją Prezydium Konferencji Episkopatu Polski dzień ten został ustanowiony Dniem Modlitw za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie. Msze Święte z tej uroczystości będą w poniedziałek o godz. 18.00 i we wtorek o godz. 17.00 i 18.00.
 • W związku z czytanym dzisiaj apelem Prezydium Konferencji Episkopatu Polski, Ksiądz Prymas Wojciech Polak prosi o podjęcie zbiórki pieniędzy na pomoc cierpiącym chrześcijanom w Iraku. Ofiary na ten cel będziemy zbierać w przyszłą niedzielę 31 sierpnia.
 • Tradycyjnie, jako w ostatnią niedzielę sierpnia, podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 10.30 złożymy Panu Bogu dziękczynienie za tegoroczne plony. Bardzo prosimy mieszkańców poszczególnych wiosek o wykonanie na 31 sierpnia, tradycyjnych wieńców dożynkowych. Wszystkie delegacje prosimy o ustawienie się przed Mszą Świętą przed głównym wejściem do kościoła.
 • W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 odbędzie się wakacyjne spotkanie członków Żywego Różańca Niewiast i Mężczyzn na terenie naszego campingu. Na to spotkanie zapraszamy wszystkich członków tego stowarzyszenia. Osoby, które dotąd nie zgłosiły swojego udziału – prosimy o zgłoszenie po Mszy Świętej w zakrystii.
 • W tym tygodniu zmarli: 86-letnia mieszkanka Psar Polskich śp. Marianna Chojnacka, której pogrzeb odbył się na cmentarzy parafialnym i 94-letni mieszkaniec Wrześni Jan Kościański, którego pogrzeb również odbył się na cmentarzy parafialnym. Wieczny odpoczynek...
 
Ogłoszenia na XX Niedzielę Zwykłą - 17.08.2014r.
poniedziałek, 18 sierpnia 2014 13:15
 • Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z "Jerychem Różańcowym" odprawianym w ważnych intencjach Kościoła i świata – odbędzie się w niedzielę 24 sierpnia w parafii p.w. św. Kazimierza Królewicza. Adoracja rozpocznie się po Mszy Świętej o godz. 12.00, a zakończy o godz. 17.30. O godz. 18.00 będzie Msza Święta. Dla naszej parafii są przewidziane godziny adoracji od 16.00 do 17.00. Serdecznie zachęcamy parafian do udziału w tej ważnej modlitwie, szczególnie prosimy o to członków Żywego Różańca.
 • We wtorek 26 sierpnia przypada uroczystość Najświętszej Marii Panny Częstochowskiej. Chociaż nie jest to uroczystość nakazana, to jednak jako czciciele Matki Najświętszej, przychodzimy najmilsi uczcić dzień imienia naszej Jasnogórskiej Pani Królowej. Msza Święta z tej uroczystości będzie już w poniedziałek o godz. 18.00, we wtorek o godz. 7.00 rano.
 • Już dzisiaj informujemy, że za dwa tygodnie, tradycyjnie, jako w ostatnią niedzielę sierpnia, podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 10.30 złożymy Panu Bogu dziękczynienie za tegoroczne plony. Bardzo prosimy mieszkańców poszczególnych wiosek o wykonanie na 31 sierpnia, tradycyjnych wieńców dożynkowych. Wszystkie delegacje prosimy o ustawienie się przed Mszą Świętą przed głównym wejściem do kościoła.
 • Również za dwa tygodnie w niedzielę o godz. 15.00 na terenie naszego campingu odbędzie się wakacyjne spotkanie członków Żywego Różańca Niewiast i Mężczyzn. Na to spotkanie zapraszamy wszystkich członków tego stowarzyszenia. Osoby, które dotąd nie zgłosiły swojego udziału – prosimy o zgłoszenie po Mszy Świętej w zakrystii.
 • W tym tygodniu zmarł: 68-letni mieszkaniec Nowego Folwarku, śp. Zygmunt Kowalczyk, którego pogrzeb odbył się na cmentarzu komunalnym. Wieczny odpoczynek...
 
Ogłoszenia na XIX Niedzielę Zwykłą - 10.08.2014r.
niedziela, 10 sierpnia 2014 07:04
 • Serdeczne podziękowanie składamy rodzinie naszych parafian za ufundowanie pięknego, złotego ornatu. Po raz pierwszy została w nim odprawiona Msza Święta dziś o godz. 10.30.
 • Comiesięczne spotkanie Rodzin Radia Maryja i wspólnot Żywego Różańca odbędzie się 14 sierpnia. Spotkanie rozpocznie się poświęceniem figury Matki Bożej w grocie przy ul. Szkolnej 12 o godz. 15.30. Szczegóły podane są na afiszu w gablotce.
 • W piątek 15 – go sierpnia przypada nakazana uroczystość Wniebowzięcia N.M.P, a zarazem narodowe Święto Wojska Polskiego. Jest to najstarsza uroczystość maryjna, która podkreśla prawdę, że Maryja z duszą i ciałem została wzięta do nieba jako wierna Matka Syna Bożego. Msze św. z tej uroczystości będą:

• już w czwartek 14 – go sierpnia o godz. 18.00

• w piątek 15 – go sierpnia Msze Święte w kościele św. Józefa będą według wakacyjnego porządku niedzielnego, a więc: o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 19.00. W czasie każdej Mszy św. będzie poświęcenie tegorocznych pierwocin zbóż, ziół i kwiatów. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

 • Burmistrz Wrześni, Wrzesińskie Towarzystwo Kulturalne i Towarzystwo Unia Wrześnian uprzejmie zapraszają 15 sierpnia na uroczystość złożenia kwiatów pod pomnikiem 68 pułku Piechoty w dniu Święta Wojska Polskiego w 94 rocznicę zwycięskiej bitwy warszawskiej. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10 30. Po uroczystości zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Obrońców Ojczyzny w kościele farnym we Wrześni o godz. 11.30.
 • Przypominamy, że miesiąc sierpień tradycyjnie obchodzony jest jako miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia dobrowolnych postanowień abstynenckich.
 • W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 76–letni mieszkaniec Wrześni śp. Kazimierz Przybylski, którego pogrzeb odbył się w środę na cmentarzu komunalnym, 49–letni mieszkaniec Psar Polskich śp. Czesław Kacik, którego pogrzeb odbył się w piątek także na cmentarzu komunalnym. Wieczny odpoczynek...