کولر گازی
poniedziałek, 25 Maj 2015

Modlitwa dziękczynna

Za wszystkie dary
z Bożej Ręki wzięte,
za skarby wiary i pociechy święte,
za trudy pracy i pracy owoce,
za chwile sił i ciężkie niemoce,
za spokój, walki, zdrowie i choroby,
za uśmiech szczęścia i łzy żałoby,
i za krzyż ciężki na barki złożony
niech będzie Jezus Chrystus pochwalony.

nr konta bankowego Parafii:

Powiatowy Bank Spółdzielczy we Wrześni

71 9681 0002 0020 7409 0177 0093

Parafia Rzymsko-katolicka p.w. Św. Krzyża

ul. Świętokrzyska 20, 62-300 Września

Ogłoszenia na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 25.05.2015r.
poniedziałek, 25 maja 2015 08:06
 • Serdeczne podziękowanie składamy za ofiary złożone ubiegłej niedzieli z przeznaczeniem na organizację Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w przyszłym roku w Polsce z udziałem Ojca Świętego.
 • Spotkanie Wrzesińskiego Koła Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich odbędzie się dzisiaj o godz. 17.00 w plebanii. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
 • Dzisiaj odbywa się w Polsce II tura ważnych Wyborów Prezydenckich. Wszystkich więc pełnoletnich parafian prosimy, aby w poczuciu odpowiedzialności za los naszej Ojczyzny poszli na wybory i oddali swój głos, zgodnie z własnym sumieniem.
 • Jutro, w drugi dzień uroczystości Zesłania Ducha Świętego przypada święto N.M.P Matki Kościoła. Z tej racji, Msze Święte będą tak jak w święta kościelne przypadające w dni powszednie czyli o godz. 9.00, 16.00 i 18.00. Chociaż nie jest to święto nakazane to jednak niech nasza miłość do Matki Bożej zachęci nas do udziału w jutrzejszej Mszy Świętej.
 • Od jutra rozpoczyna się okres zwykły, w którym wspomina się całe misterium zbawienia.
 • Próba generalna dla młodzieży bierzmowanej i ich świadków odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.00. Obecność wszystkich przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania i ich świadków jest obowiązkowa. Jednocześnie informujemy, że spowiedź dla tej młodzieży i ich rodzin jest przez cały tydzień w dni powszednie pół godziny przed Mszami Świętymi sprawowanymi o godz. 17.00 i 18.00 oraz w przyszłą niedzielę od godz. 18.30 z tym, że cały czas będzie spowiadał na zmianę jeden ksiądz, gdyż drugi w tym czasie będzie odprawiał nabożeństwo majowe i Msze Świętą.
 • W związku z jutrzejszym świętem kościelnym oraz bierzmowaniem, które odbędzie się w przyszły poniedziałek – w tym tygodniu w poniedziałek 25 maja i w przyszły poniedziałek 1 czerwca – biuro parafialne będzie nieczynne.
Więcej…
 
Ogłoszenia na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 17.05.2015r.
sobota, 16 maja 2015 17:11
 • Serdeczne podziękowanie składamy za ofiary złożone ubiegłej niedzieli do skarbonek na pomoc naszym siostrom i braciom doświadczonym trzęsieniem ziemi w Nepalu. Na ten cel zebraliśmy 2.595 zł.
 • Do soboty trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą odprawiamy w łączności z nabożeństwem majowym.
 • Dzisiaj w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 10.30 56 – cioro dzieci przystąpiło w naszej parafii do I Komunii Świętej. W tym miejscu serdeczne podziękowanie składamy ks. Radkowi, rodzicom, dzieciom i tym wszystkim, którzy przyczynili się do głębokiego przeżycia tej uroczystości. Ponadto rodzicom dziękujemy za bardzo przydatny dar ołtarza w postaci znacznej ofiary złożonej na wykupienie zainstalowanych już w naszym kościele dobrej klasy organów kościelno – koncertowych. Dzieci komunijne będą miały teraz "Biały Tydzień", który zaczyna się w poniedziałek udziałem we Mszy Świętej o godz. 18.00 i nabożeństwem majowym, po którym będzie wspólne zdjęcie. W czwartek, w ramach Białego Tygodnia, dzieci komunijna z ks. Radkiem i swoimi bliskimi udają się do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Biechowie.
 • Dyrekcja Zespołu Szkół w Nowym Folwarku oraz Fundacja Dzieci Wrzesińskich zapraszają do udziału w XII edycji ogólnopolskiej imprezy "Święto Teatru na Prowincji", która odbędzie się od środy do piątku w Domu Kultury w Psarach Polskich. Uroczyste otwarcie imprezy będzie w środę o godz. 8.30. Ciekawy i bogaty program tej znanej i wysoko cenionej inicjatywy twórczej naszej szkoły – jest wywieszony w gablotce przed kościołem.
 • W czwartek, wyjątkowo, biuro parafialne będzie nieczynne.
Więcej…
 
Ogłoszenia na VI Niedzielę Wielkanocną - 10.05.2015r.
niedziela, 10 maja 2015 19:23
 • Z radością zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które oprócz kościoła odbywają się:

• w kaplicy w Psarach Polskich – w soboty o godz. 16.30

• i w Psarach Wielkich przy krzyżu obok pp. Foluszyńskich – codziennie o godz. 16.00. Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach majowych albo w kościele albo w miejscowościach, w których są one odprawiane.

 • Od dzisiaj do środy przypadają w Kościele Dni Modlitw o Urodzaje i za Kraje Głodujące.
 • W dniu dzisiejszym odbywają się w Polsce ważne Wybory Prezydenckie. Wszystkich więc pełnoletnich parafian prosimy, aby w poczuciu odpowiedzialności za los naszej Ojczyzny poszli na wybory i oddali swój głos, zgodnie z własnym sumieniem.
 • W wtorek od rana będzie sprzątanie kościoła przed uroczystością I Komunii Świętej. W związku z tym we wtorek, środę i czwartek Msze Święte i nabożeństwa będą w dolnym kościele.
 • W środę 13 maja przypada wspomnienie Matki Boskiej Fatimskiej, pod której wezwaniem i opieką jest kaplica w Psarach Polskich. Z tej racji w sobotę o godz. 17.00 zostanie tam odprawiona uroczysta Msza Święta z możliwością zyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Udział w tej Mszy Świętej spełnia już też obowiązek udziału we Mszy Świętej niedzielnej.
 • Polski Czerwony Krzyż, Intermarche i Bricomarche we Wrześni organizują zbiórkę krwi. Chętnych do honorowego oddania krwi w wieku od 18 – 55 lat, wraz z dowodem osobistym, zapraszamy na plac przy Intermarche we Wrześni w czwartek w godzinach od 10.00 – 14.00.
 • W piątek rozpoczyna się Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy odprawiali w łączności z nabożeństwem majowym.
 • Spowiedź święta przed uroczystością I Komunii Świętej będzie w piątek:

• o godz. 15.00 – dla dzieci klasy III A ze szkoły w Nowym Folwarku

• o godz. 16.00 – dla dzieci klasy III B ze szkoły w Nowym Folwarku oraz dla dzieci chodzących do wszystkich innych szkół.

Od godz. 17.30 do 18.30 będzie okazja do spowiedzi dla rodzin tych dzieci z tym, że cały czas na zmianę będzie spowiadał jeden ksiądz, gdyż drugi – w tym czasie będzie sprawował Msze Święte i nabożeństwa majowe.

Więcej…
 
Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkanocną - 3.05.2015r.
sobota, 02 maja 2015 19:45
 • Bardzo dziękujemy ofiarodawcom, którzy zgłosili dotąd chęć pokrycia części sumy nowych organów kościelno – koncertowych. Ufamy, że dołączą do nich dalsi ofiarodawcy. Jednocześnie, na prośbę parafian, ogłaszamy składkę na zakup nowych organów w niedzielę 31 maja.
 • Wymiana tajemnic Żywego Różańca Niewiast i Mężczyzn odbyła się wczoraj w kaplicy w Psarach Polskich i dzisiaj odbędzie się w kościele po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 10.30.
 • W środę 6 maja przypada Święto ku czci świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Tego dnia zapraszamy na Msze Święte o godz. 17.00 18.00. Od godz. 17.30 – 17.50 będzie prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu a po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 18.00 będzie Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym.
 • Wszystkie dzieci i młodzież wraz z rodzicami przez cały maj chodzą na nabożeństwa majowe właśnie w środy na godz. 18.30.
 • W czwartek przypada I czwartek miesiąca. Tego dnia nabożeństwo majowe ofiarujemy w intencji świętych i licznych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Po nabożeństwie odbędzie się w plebanii spotkanie naszego Koła Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich, na które zapraszamy wszystkich członków tego stowarzyszenia i tych, którym na sercu leży szczególnie sprawa powołań.
 • W piątek 8 maja przypada uroczystość ku czci świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego – obok Matki Najświętszej i świętego Wojciecha – patrona Polski i zarazem 70 rocznica zakończenia II wojny światowej. Msze Święte tego dnia będą o godz. 17.00, 17.30 i 18.00.
 • W piątek, z racji przypadającej uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
Więcej…