کولر گازی
sobota, 23 Sie 2014

Modlitwa dziękczynna

Za wszystkie dary
z Bożej Ręki wzięte,
za skarby wiary i pociechy święte,
za trudy pracy i pracy owoce,
za chwile sił i ciężkie niemoce,
za spokój, walki, zdrowie i choroby,
za uśmiech szczęścia i łzy żałoby,
i za krzyż ciężki na barki złożony
niech będzie Jezus Chrystus pochwalony.
Ogłoszenia na XX Niedzielę Zwykłą - 17.08.2014r.
poniedziałek, 18 sierpnia 2014 13:15
 • Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z "Jerychem Różańcowym" odprawianym w ważnych intencjach Kościoła i świata – odbędzie się w niedzielę 24 sierpnia w parafii p.w. św. Kazimierza Królewicza. Adoracja rozpocznie się po Mszy Świętej o godz. 12.00, a zakończy o godz. 17.30. O godz. 18.00 będzie Msza Święta. Dla naszej parafii są przewidziane godziny adoracji od 16.00 do 17.00. Serdecznie zachęcamy parafian do udziału w tej ważnej modlitwie, szczególnie prosimy o to członków Żywego Różańca.
 • We wtorek 26 sierpnia przypada uroczystość Najświętszej Marii Panny Częstochowskiej. Chociaż nie jest to uroczystość nakazana, to jednak jako czciciele Matki Najświętszej, przychodzimy najmilsi uczcić dzień imienia naszej Jasnogórskiej Pani Królowej. Msza Święta z tej uroczystości będzie już w poniedziałek o godz. 18.00, we wtorek o godz. 7.00 rano.
 • Już dzisiaj informujemy, że za dwa tygodnie, tradycyjnie, jako w ostatnią niedzielę sierpnia, podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 10.30 złożymy Panu Bogu dziękczynienie za tegoroczne plony. Bardzo prosimy mieszkańców poszczególnych wiosek o wykonanie na 31 sierpnia, tradycyjnych wieńców dożynkowych. Wszystkie delegacje prosimy o ustawienie się przed Mszą Świętą przed głównym wejściem do kościoła.
 • Również za dwa tygodnie w niedzielę o godz. 15.00 na terenie naszego campingu odbędzie się wakacyjne spotkanie członków Żywego Różańca Niewiast i Mężczyzn. Na to spotkanie zapraszamy wszystkich członków tego stowarzyszenia. Osoby, które dotąd nie zgłosiły swojego udziału – prosimy o zgłoszenie po Mszy Świętej w zakrystii.
 • W tym tygodniu zmarł: 68-letni mieszkaniec Nowego Folwarku, śp. Zygmunt Kowalczyk, którego pogrzeb odbył się na cmentarzu komunalnym. Wieczny odpoczynek...
 
Ogłoszenia na XIX Niedzielę Zwykłą - 10.08.2014r.
niedziela, 10 sierpnia 2014 07:04
 • Serdeczne podziękowanie składamy rodzinie naszych parafian za ufundowanie pięknego, złotego ornatu. Po raz pierwszy została w nim odprawiona Msza Święta dziś o godz. 10.30.
 • Comiesięczne spotkanie Rodzin Radia Maryja i wspólnot Żywego Różańca odbędzie się 14 sierpnia. Spotkanie rozpocznie się poświęceniem figury Matki Bożej w grocie przy ul. Szkolnej 12 o godz. 15.30. Szczegóły podane są na afiszu w gablotce.
 • W piątek 15 – go sierpnia przypada nakazana uroczystość Wniebowzięcia N.M.P, a zarazem narodowe Święto Wojska Polskiego. Jest to najstarsza uroczystość maryjna, która podkreśla prawdę, że Maryja z duszą i ciałem została wzięta do nieba jako wierna Matka Syna Bożego. Msze św. z tej uroczystości będą:

• już w czwartek 14 – go sierpnia o godz. 18.00

• w piątek 15 – go sierpnia Msze Święte w kościele św. Józefa będą według wakacyjnego porządku niedzielnego, a więc: o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 19.00. W czasie każdej Mszy św. będzie poświęcenie tegorocznych pierwocin zbóż, ziół i kwiatów. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

 • Burmistrz Wrześni, Wrzesińskie Towarzystwo Kulturalne i Towarzystwo Unia Wrześnian uprzejmie zapraszają 15 sierpnia na uroczystość złożenia kwiatów pod pomnikiem 68 pułku Piechoty w dniu Święta Wojska Polskiego w 94 rocznicę zwycięskiej bitwy warszawskiej. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10 30. Po uroczystości zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Obrońców Ojczyzny w kościele farnym we Wrześni o godz. 11.30.
 • Przypominamy, że miesiąc sierpień tradycyjnie obchodzony jest jako miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia dobrowolnych postanowień abstynenckich.
 • W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 76–letni mieszkaniec Wrześni śp. Kazimierz Przybylski, którego pogrzeb odbył się w środę na cmentarzu komunalnym, 49–letni mieszkaniec Psar Polskich śp. Czesław Kacik, którego pogrzeb odbył się w piątek także na cmentarzu komunalnym. Wieczny odpoczynek...
 
Ogłoszenia na XVIII Niedzielę Zwykłą - 3.08.2014r.
sobota, 02 sierpnia 2014 18:39
 • Bardzo dziękujemy rodzinom, które w miniony poniedziałek ugościły i przenocowały pielgrzymów dwóch grup gnieźnieńskich Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Jesteśmy zbudowani otwartością i serdecznością naszych gospodarzy. Wszystkim rodzinom jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania.
 • W sobotę w kaplicy w Psarach Polskich odbyła się, a w niedzielę w kościele po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 10.30 będzie ważna wymiana tajemnic Żywego Różańca Niewiast i Mężczyzn naszej parafii. Na tę ważną wymianę serdecznie zapraszamy wszystkich członków tego stowarzyszenia.
 • Specjalista ds. Rehabilitacji zaprasza na bezpłatną konsultację dotyczącą naturalnego leczenia chorób zwyrodnieniowych i reumatycznych oraz zespołów bólowych kręgosłupa, stawów, nadciśnienia i innych schorzeń. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek o godz.15.00 w salce plebanii. Każdy uczestnik będzie mógł skorzystać z bezpłatnego zabiegu i otrzyma przeciwbólowy pas magnetyczny. Zaproszenia na to spotkanie są wyłożone na stolikach przy wyjściach z kościoła. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym spotkaniu.
 • W środę 6-go sierpnia przypada święto Przemienienia Pańskiego. Tego dnia Msze Święte będą według porządku wakacyjnego czyli:

- o godz. 16.45 w kaplicy przy dawnym C.P.N.

- o 18.00 w kościele.

Od godz. 17.30 – 17.50, jak zwykle, będzie w kościele prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy Świętej – Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

 • W najbliższy czwartek,7-go sierpnia, przypada I czwartek miesiąca. Tego dnia po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 18.00 będzie nabożeństwo eucharystyczne z modlitwą o święte i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 
Ogłoszenia na XVII Niedzielę Zwykłą - 27.07.2014r.I
sobota, 26 lipca 2014 16:33
 • Ksiądz proboszcz bardzo dziękuje za życzenia, modlitwę, ofiarowane Komunie Święte i sumę 2.250 zł złożoną na wsparcie działalności Wrzesińskiej Jadłodajni imienia Świętego Brata Alberta – z okazji 11-tej rocznicy posługi duszpasterskiej w naszej parafii i dnia jego patrona błogosławionego Czesława, kapłana. Za wszelkie dobro ksiądz proboszcz jeszcze raz bardzo dziękuje.
 • Serdeczne podziękowanie składamy też wszystkim, którzy złożyli w sumie 156 podpisów popierających obywatelski projekt ustawy „o klauzuli wolności sumienia". Niech Bóg sprawi, aby katolicy w Polsce mogli prawnie, zawsze stawać w obronie życia od chwili poczęcia do naturalnej śmierci.
 • Jak wiemy, jutro przybędą do Wrześni na nocleg grupy kolorowe Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. W naszej parafii, tradycyjnie, gościć będziemy dwie grupy z Gniezna. Pielgrzymi przybędą w poniedziałek około godziny 17:00. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zgłosili chęć przyjęcia 81 pielgrzymów. Obecnie brakuje jeszcze noclegów dla około 14 pątników. Uprzejmie więc prosimy o przyjęcie jeszcze tych pielgrzymów, którzy nie mają dotąd zapewnionego u nas noclegu. Przypominamy też prośbę, aby jutro w kościele odebrać zgłoszoną ilość osób. Za udzieloną gościnę z góry serdecznie dziękujemy.
 • W piątek 1-go sierpnia, w 70-tą rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, pamiętajmy w modlitwie o wszystkich bohaterach narodowych, którzy oddali życie i zdrowie za naszą obecną wolność.
 • Z racji rozpoczynającego się w piątek miesiąca sierpnia, zgodnie z wieloletnim apelem księży biskupów, podejmijmy, najmilsi, w tym miesiącu abstynencję od napojów alkoholowych jako nasz dar dla wszystkich dotkniętych skutkami tego strasznego nałogu, łącznie z rodzinami alkoholików. W sierpniu też nikogo nie częstujemy alkoholem.
Więcej…