کولر گازی
wtorek, 31 Mar 2015

Modlitwa dziękczynna

Za wszystkie dary
z Bożej Ręki wzięte,
za skarby wiary i pociechy święte,
za trudy pracy i pracy owoce,
za chwile sił i ciężkie niemoce,
za spokój, walki, zdrowie i choroby,
za uśmiech szczęścia i łzy żałoby,
i za krzyż ciężki na barki złożony
niech będzie Jezus Chrystus pochwalony.
Ogłoszenia na Niedzielę Palmową Męki Pańskiej - 29.03.2015r.
sobota, 28 marca 2015 17:39
 • W miniony czwartek licznie skorzystaliśmy z Sakramentu Pojednania i Pokuty oraz Komunii Świętej. Wytrwajmy, najmilsi, w otrzymanej już mocy Zmartwychwstałego Pana. Dziękujemy za złożoną w dniu spowiedzi jałmużnę postną z przeznaczeniem dla osób i rodzin naszej parafii będących w trudnej sytuacji materialnej. Na ten cel zebraliśmy 1612 zł.
 • Dzisiejsza Niedziela Palmowa Męki Pańskiej rozpoczyna w Kościele przeżywanie Wielkiego Tygodnia.
 • W związku z minionym Dniem Świętości Życia, zachęcamy do podjęcia dzisiaj, szczególnie podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 10.30, Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, składając w procesji z darami wypełnioną jedną część deklaracji, które są wyłożone na stolikach przy wyjściach z kościoła. Drugą część deklaracji z modlitwą adopcyjną zachowujemy dla siebie. W dzieło to można włączyć się także prywatnie przynosząc księdzu część wypełnionej przez siebie deklaracji.
 • Na ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym zapraszamy dzisiaj o godz. 16.15. Bezpośrednio potem tj. około godz. 17.00 będzie wieczorna Msza Święta.
 • Okazja do spowiedzi będzie w tym tygodniu do Wielkiej Środy – pół godziny przed Mszami Świętymi sprawowanymi o godz. 17.00 i 18.00. Przypominamy, że tylko grzech ciężki zrywa przyjaźń z Bogiem i wówczas trzeba iść do do spowiedzi świętej; po grzechu lekkim przepraszamy Pana Boga aktem żalu i idziemy do Komunii Świętej.
 • Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne tylko w Wielki Poniedziałek od godz. 18.30 do 19.00.
 • Chorych z sakramentami świętymi w ich domach odwiedzać będziemy w Wielką Środę od godz. 12.30. Chorych, którzy nie są zgłoszeni na stałe, prosimy zgłaszać do jutra włącznie. W Wielkanoc po Rezurekcji, a więc od godz.08.30, także szafarze nadzwyczajni pojadą z Komunią Świętą do chorych.
 • W Wielki Czwartek w katedrze w Gnieźnie o godz. 10.00 będzie sprawowana Msza Krzyżma Świętego, w czasie której zostaną poświęcone: olej katechumenów używany do chrztu i bierzmowania oraz olej chorych. W Wielki Czwartek w naszym kościele o godz. 18.00 będzie Msza Wieczerzy Pańskiej upamiętniająca ustanowienie Eucharystii i Kapłaństwa. W tym dniu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za uroczysty śpiew: "Przed tak Wielkim Sakramentem", podczas przeniesienia Najświętszego Sakramentu do tzw. Ciemnicy, która będzie w dolnym kościele. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy będzie pół godziny po zakończeniu uroczystości. Składka tego dnia będzie przeznaczona na dzieło budzenia powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych w naszej diecezji.
Więcej…
 
Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkiego Postu - 22.03.2015r.
niedziela, 22 marca 2015 19:27
 • Na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym zapraszamy dzisiaj o godz. 16.15. Po nabożeństwie, około godz. 17.00, będzie wieczorna Msza Święta.
 • W związku ze spowiedziami wielkanocnymi w naszym dekanacie – Msze Święte w poniedziałek, wtorek i środę będą o godz. 18.00 i 19.00. W środę nie będzie prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Biuro parafialne w tym i następnym tygodniu będzie czynne tylko w poniedziałek od godz. 18.30 do 19.00.
 • W środę 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte tego dnia będą o godz. 18.00 i 19.00. Po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 18.00 będzie Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Uroczystość, Zwiastowania Pańskiego jest także Dniem Świętości Życia. W związku z tym zachęcamy, aby w przyszłą niedzielę, jak co roku, podczas Mszy Świętej o godz. 10.30 włączyć się w wielkie Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, składając w procesji z darami wypełnioną jedną część deklaracji, które są wyłożone na stolikach przy wyjściach z kościoła. Druga część z modlitwą adopcyjną zachowajmy dla siebie. W dzieło to można też włączyć się prywatnie podając księdzu wypełnioną przez siebie jedną część deklaracji.
 • Jak już wiemy, w czwartek będzie w naszej parafii dzień spowiedzi wielkanocnej z udziałem zaproszonych księży. Program spowiedzi jest następujący:

10.30 – 11.30 – szczególnie dla osób chorych i starszych oraz idących do pracy na drugą zmianę

15.00 – 16.00 – szczególnie dla dzieci i młodzieży

16.00 – 16.30 – przerwa w spowiedzi

16.30 – 18.00 – dalszy ciąg spowiedzi

18.00 - 18.30 – przerwa w spowiedzi

18.30 – 19.30 – dalszy ciąg spowiedzi

Plan spowiedzi jest wywieszony na oszklonych drzwiach kościoła oraz w gablotce. Komunii Świętej udzielać będziemy co 15 minut. Msze Święte tego dnia będą o godz. 11.00 i 18.00. Bardzo prosimy o liczne skorzystanie z tego sakramentu Bożego Miłosierdzia, gdyż duża liczba kapłanów znacznie skróci czas oczekiwania na spowiedź. W czasie spowiedzi, tradycyjnie, do skarbonki stojącej w środku kościoła będziemy zbierali ofiary na pomoc osobom i rodzinom naszej parafii, będącym w trudnej sytuacji materialnej.

Więcej…
 
Ogłoszenia na IV Niedzielę Wielkiego Postu - 15.03.2015r.
wtorek, 17 marca 2015 15:32
 • Serdeczne podziękowanie składamy za, ostatnią w tym sezonie grzewczym, ofiarę złożoną na zapłacenie należności za zużycie gazu na ogrzewanie naszego kościoła i kaplicy w Psarach Polskich. Duże zrozumienie dla tej płatności pozwoliło nam, po raz kolejny, całą zimę modlić się w ciepłym kościele i kaplicy w Psarach Polskich. Wszystkim ofiarodawcom jeszcze raz serdecznie dziękujemy
 • W dniu dzisiejszym Mszą Świętą o godz. 12.00 rozpoczynają się (rozpoczęły się) rekolekcje wielkopostne dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum. Plan rekolekcji jest wywieszony na szklonych drzwiach kościoła, w gablotce oraz podany jest na stronie internetowej naszej parafii. Przypominamy, że udział w rekolekcjach jest obowiązkiem stanu katolika a za codzienne wysłuchanie nauki będzie można w środę zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, a więc:

• w środę należy przyjąć Komunię Świętą

• oraz odmówić modlitwy odpustowe. Z tej racji okazja do spowiedzi świętej będzie codziennie w czasie spotkań rekolekcyjnych. Od jutra począwszy, każdy uczeń na rekolekcje codziennie przynosi karteczkę z wypisanym swoim nazwiskiem, imieniem, adresem, klasą i szkołą, do której uczęszcza. Dzieciom, które nie potrafią jeszcze pisać, taką karteczkę wypisuje rodzic.
 

 • Na nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym zapraszamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.15. Po nabożeństwie, około godz. 17.00, będzie wieczorna Msza Święta.
 • Spotkanie Wrzesińskiego Koła Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich odbędzie się dzisiaj po wieczornej Mszy Świętej w plebanii. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
Więcej…
 
Ogłoszenia na III Niedzielę Wielkiego Postu - 8.03.2015r.
sobota, 07 marca 2015 17:05
 • Serdeczne podziękowanie składamy za ofiary złożone ubiegłej niedzieli na pomoc polskim misjonarzom realizującym projekty misyjne w krajach całego świata na ten cel zebraliśmy 1362 zł.
 • W związku z dzisiejszym Dniem Kobiet wszystkim niewiastom i dziewczętom życzymy, aby wsparte wstawiennictwem Matki Bożej ufnie i wiernie szły drogą wielkiego powołania kobiety w zdrowiu i błogosławieństwie Bożym wraz ze wszystkimi sobie bliskimi. Dzisiaj o godz. 12.00 będziemy sprawowali Mszę Świętą w intencji niewiast i dziewcząt.
 • Na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym zapraszamy dzisiaj o godz. 16.15. Po nabożeństwie ok. godz. 17.00 będzie wieczorna Msza Święta.
 • Na bezpłatne konsultacje dotyczące naturalnego leczenia chorób zwyrodnieniowych i reumatycznych oraz zespołów bólowych kręgosłupa, stawów, nadciśnienia, cukrzycy i innych schorzeń zapraszamy w poniedziałek o godz. 18.30 do salki plebanii. Każdy uczestnik spotkania będzie mógł skorzystać z bezpłatnego zabiegu. Druki z informacją dotyczącą tego spotkania są wyłożone przy wyjściach z kościoła.
 • Miesięczne spotkanie Rodziny Radia Maryja odbędzie się w czwartek o godz. 16.00 we Farze.
 • W piątek 13 marca przypada II rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Tego dnia Drogę Krzyżową o godz. 17.30 ofiarujemy w intencji Ojca Świętego. Przed nabożeństwem o godz. 17.00 i po nabożeństwie o godz. 18.00 będzie Msza Święta. Tego dnia prosimy o liczny udział w Drodze Krzyżowej.
Więcej…