کولر گازی
wtorek, 22 Lip 2014

Modlitwa dziękczynna

Za wszystkie dary
z Bożej Ręki wzięte,
za skarby wiary i pociechy święte,
za trudy pracy i pracy owoce,
za chwile sił i ciężkie niemoce,
za spokój, walki, zdrowie i choroby,
za uśmiech szczęścia i łzy żałoby,
i za krzyż ciężki na barki złożony
niech będzie Jezus Chrystus pochwalony.
Ogłoszenia na XVI Niedzielę Zwykłą - 20.07.2014r.
poniedziałek, 21 lipca 2014 07:21
 • Jak wiemy z czytanej ubiegłej niedzieli Informacji Przewodniczącego Rady do spraw Rodziny przy Konferencji Episkopatu Polski w naszej Ojczyźnie pracownicy służby zdrowia i pacjenci mają ograniczoną wolność sumienia. W związku z tym prosimy, aby jeszcze tylko do dzisiaj wpisać się na listę osób popierających obywatelski projekt ustawy o "klauzuli wolności sumienia". W tym celu na listach wyłożonych przy głównym wyjściu z kościoła należy wpisać swoje imię (imiona) i nazwisko, dokładny adres zamieszkania, pesel i podpis. Poparcie tego projektu to nasza powinność wobec tych, którzy walczą o należne prawa katolików na naszej Ojczyźnie.
 • Biuro parafialne, w poniedziałek, wyjątkowo będzie nieczynne.
 • W środę 23-go lipca przypada święto Świętej Brygidy patronki Europy. Tego dnia Msze Święte będą:

- o godz. 16:45 w kaplicy przy C.P.N.

- o godz. 18:00 w kościele

Od 17:30 – 17:50 będzie jak zwykle prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy Świętej - Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

Więcej…
 
Ogłoszenia na XV Niedzielę Zwykłą - 13.07.2014r.
piątek, 11 lipca 2014 20:59
 • We wtorek 15-go lipca przypada dzień imienin księdza adpa seniora Henryka Muszyńskiego, byłego Prymasa Polski. Tego dnia pamiętajmy, najmilsi, w modlitwie o tym byłym pasterzu naszej archidiecezji.
 • Katolickie Poradnictwo Rodzinne przy naszej parafii, wyjątkowo, w środę będzie nieczynne.
 • Z okazji 11-tej rocznicy rozpoczęcia posługi duszpasterskiej w naszej parafii przez księdza proboszcza oraz z okazji dnia jego patrona, ksiądz proboszcz w przyszłą niedzielę o godz. 10:30 odprawi Mszę Świętą dziękczynno - błagalną. Dziękując za okazywaną życzliwość ksiądz proboszcz prosi tylko o modlitwę i przyjęcie w jego intencji Komunii Świętej. Zamiast ewentualnych upominków, podobnie jak w roku ubiegłym, solenizant prosi o wsparcie naszej wrzesińskiej Jadłodajni im. Świętego Brata Alberta składając ofiarę zbieraną podczas tej Mszy Świętej.
 • W związku z czytaną dzisiaj informacją Przewodniczącego Rady d/s Rodziny przy Konferencji Episkopatu Polski, serdecznie prosimy, aby od dzisiaj do przyszłej niedzieli włączyć się w akcję zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o „ klauzuli sumienia pacjenta". Jest to nasza powinność wobec tych, którzy walczą o należne prawa katolików w naszej Ojczyźnie. Bardzo, więc prosimy, aby w tym celu po Mszach Świętych przy stolikach ustawionych przy głównym wyjściu z kościoła wpisać swoje imię (imiona) i nazwisko, dokładny adres zamieszkania, numer pesel i swój podpis.
 • Podobnie jak w latach ubiegłych w poniedziałek 28-go lipca grupy kolorowe Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki Gnieźnieńskiej na Jasną Górę przybędą do Wrześni na nocleg. Tradycyjnie, w naszej parafii będziemy gościć dwie grupy z Gniezna. W sumie około 130 osób. Pielgrzymi przybędą w poniedziałek 28 lipca około godz. 17:00. W związku z tym zwracamy się, najmilsi, z gorąca prośbą, abyśmy otworzyli pielgrzymom drzwi naszych serc i domów i przyjęli naszych gości na nocleg z poniedziałku 28-go lipca na wtorek 29-go lipca. Pielgrzymom potrzeba tylko trochę miejsca do spania – mają bowiem własne materace lub karimaty i śpiwory, także możliwości umycia się i, jeżeli to możliwe, skromnego posiłku. Jeszcze raz bardzo prosimy o zgłaszanie chęci przyjęcia pielgrzymów na nocleg po Mszach Świętych w zakrystii lub biurze parafialnym, podając swoje nazwisko, adres, numer telefonu i ilość pielgrzymów, których możemy przenocować. Jeżeli jesteśmy indywidualnie umówieni z pielgrzymami na nocleg, to również prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii lub w biurze parafialnym. Uprzejmie prosimy, aby w dniu przybycia pielgrzymów, ktoś z rodziny odebrał z kościoła zgłoszoną ilość osób. Za udzieloną gościnę z góry serdecznie dziękujemy.
 • W mienionym tygodniu odeszły do domu Ojca: 72-letnia mieszkanka Psar Polskich ś.p. Barbara Zdajewska, której pogrzeb odbył się w czwartek na cmentarzu komunalnym i 56-letnia mieszkanka Psar Polskich ś.p. Genowefa Waraczewska, której pogrzeb odbędzie się w środę. O godz. 13:00 będzie Msza Święta w kościele i o godz. 14:15 – pogrzeb na cmentarzu komunalnym. Wieczny odpoczynek...
 
Ogłoszenia na XIV Niedzielę Zwykłą - 6.07.2014r.
sobota, 05 lipca 2014 21:56
 • Przypominamy, że w lipcu i sierpniu jest wakacyjny porządek Mszy Świętych, a więc:

- w niedziele lipca i sierpnia nie ma Mszy Świętej o godz.12.00.

- pozostałe Msze Święte są bez zmian. W lipcu i sierpniu więc, wymienianki roczne z godz. 12.00 są czytane przed Mszą Świętą o godz.10.30 a w związku z tym przed sumą nie ma Koronki do Miłosierdzia Bożego,

- w dni powszednie lipca i sierpnia Msze Święte są we wtorki o godz. 07.00 rano

- w pozostałe dni tygodnia o godz. 17.00 i 18.00 z tym, że w środy o godz. 16.45 Msza Święta jest w kaplicy koło CPN, zatem w środy w kościele jest Msza Święta tylko o godz.18.00

- w piątki lipca i sierpnia Msze Święte są w naszym kościele parafialnym pw. Świętego Krzyża

- w lipcu i sierpniu Koronka do Miłosierdzia Bożego jest w poniedziałki po Mszy Świętej sprawowanej o godz.18.00, a prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu jest w środy od 17.30 do 17.50.

Więcej…
 
Ogłoszenia na Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła - 29.06.2014
niedziela, 29 czerwca 2014 10:17
 • Bardzo dziękujemy naszym Parafialnym Doradcom Życia Rodzinnego za ostatnie 2 lata półgodzinnych streszczeń wykładów, które były wygłaszane na Kongresach Małżeństw w Świdnicy. Serdecznie podziękowanie składamy im także za podjęcie się prowadzenia Rejonowych Spotkań dla Narzeczonych, które na prośbę Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie co kwartał odbywają się w naszej parafii. Za wszelkie świadczone dobro na rzecz małżeństw i rodzin jeszcze raz serdecznie dziękujemy.
 • Z radością informujemy, że jeden kandydat i osiem dziewcząt poprzez uroczysty obrzęd zostało w miniony czwartek włączonych do Liturgicznej Służby Ołtarza. Wszystkim im życzymy radosnej wytrwałości w tej pięknej służbie Bogu i Kościołowi Świętemu.
 • W związku z zakończoną Oktawą Bożego Ciała serdecznie dziękujemy wszystkim budowniczym ołtarzy zarówno na Boże Ciało jak i w niedzielę w Oktawie Bożego Ciała. Dziękujemy też za ofiarowane z tej okazji piękne kwiaty do kościoła. Dziękujemy także za udekorowanie domów, poczty sztandarowe, niesiony baldachim, prowadzenie kapłana, udział służby liturgicznej, i dziewczynek sypiących kwiaty oraz liczniejszy udział wiernych w tych uroczystych dniach świętowania prawdziwej obecności Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie Ołtarza.
 • W miniony piątek rozpoczęły się wakacje i czas urlopów. Przybyli do nas również krewni, turyści i wczasowicze. Wszystkim życzymy dobrego odpoczynku i napełnienia się miłością Stwórcy, objawioną w pięknie przyrody i sercach spotkanych ludzi.
 • Wszystkich chętnych do przeżycia przygody z Bogiem w drodze, w czasie Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę – zapraszamy na spotkanie organizacyjne grupy Błękitnej, która 28 lipca wyruszy z Fary. Spotkanie odbędzie się dzisiaj o godz. 19.30 w salce parafialnej przy Farze. Pielgrzymi chcą w czasie drogi modlić się we wszystkich naszych intencjach. W związku z tym od dzisiaj do 20 lipca włącznie można wkładać do skarbonek, wiszących: na szklanych drzwiach kościoła i przy wyjściu bocznym, wypisane na kartkach intencje, które przekażemy pielgrzymom. Ewentualne ofiary złożone przy tej okazji zostaną przeznaczone na organizację pielgrzymki Grupy Błękitnej, którą poprowadzi ks. mgr Michał Bubacz, wikariusz z Fary.
 • Od jutra do końca sierpnia będzie wakacyjny porządek Mszy Świętych a więc:

• w niedziele lipca i sierpnia nie będzie Mszy Świętej o godz. 12.00. Pozostałe Msze Święte będą bez zmian.

• w lipcu i sierpniu wymienianki roczne z godz. 12.00 będą czytane przed Mszą Świętą o godz. 10.30, a w związku z tym przed sumą nie będzie Koronki do Miłosierdzia Bożego

Więcej…