کولر گازی
niedziela, 02 Sie 2015

Modlitwa dziękczynna

Za wszystkie dary
z Bożej Ręki wzięte,
za skarby wiary i pociechy święte,
za trudy pracy i pracy owoce,
za chwile sił i ciężkie niemoce,
za spokój, walki, zdrowie i choroby,
za uśmiech szczęścia i łzy żałoby,
i za krzyż ciężki na barki złożony
niech będzie Jezus Chrystus pochwalony.

nr konta bankowego Parafii:

Powiatowy Bank Spółdzielczy we Wrześni

71 9681 0002 0020 7409 0177 0093

Parafia Rzymsko-katolicka p.w. Św. Krzyża

ul. Świętokrzyska 20, 62-300 Września

Ogłoszenia na XVIII Niedzielę Zwykłą - 2.08.2015r.
sobota, 01 sierpnia 2015 16:30
 • Bardzo dziękujemy rodzinom, które ugościły i przenocowały pielgrzymów trzech grup gnieźnieńskich Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Wraz z pątnikami jesteśmy zbudowani otwartością i serdecznością naszych parafian. Wszystkim rodzinom jeszcze raz składamy serdeczne podziękowanie.
 • Wczoraj w kaplicy w Psarach Polskich odbyła się i dzisiaj w kościele po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 10.30 będzie wymiana tajemnic Żywego Różańca Niewiast i Mężczyzn naszej parafii.
 • We wtorek 04 sierpnia przypada wspomnienie św. Jana Marii Vianney'a, patrona proboszczów. Tego dnia Msza Święta będzie według porządku wakacyjnego – o godz. 7.00 rano.
 • W czwartek 06 sierpnia przypada Święto Przemienienia Pańskiego i I czwartek miesiąca. Msze Święte o godz. 17.00 i 18.00. Po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 18.00 odprawimy nabożeństwo eucharystyczne z modlitwą o święte i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 • Przypominamy, że trwa miesiąc modlitw o trzeźwość narodu polskiego
 • W piątek przypada I piątek miesiąca. Tego dnia od godz. 8.30 będą odwiedziny chorych z sakramentami świętymi w ich domach. W tym miesiącu chorych będzie odwiedzał jeden ksiądz, dlatego chorych i ich rodziny prosimy o wyrozumiałą cierpliwość. Chorych, którzy nie są zgłoszeni na stałe, prosimy zgłaszać do środy włącznie. Jak zwykle też, w przyszła niedzielę po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 7.30 także szafarze nadzwyczajni pojada z Komunia Świętą do chorych. W piątek po południu będzie spowiedź od godz. 15.00 – 16.45 w kościele Świętego Józefa i potem od godz. 16.45 – w kościele Świętego Krzyża. W piątek Msze Święte będą w kościele Świętego Krzyża o godz. 17.00 i 18.00. Po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 18.00 będzie nabożeństwo wynagradzające N.S.P.J za grzechy całego świata.
 • W minionym tygodniu zmarł 65 letni mieszkaniec Nowego Folwarku śp. Kazimierz Walczak. Pogrzeb zmarłego naszego parafianina odbył się w piątek na cmentarzu komunalnym. Wieczny odpoczynek...
 • Zachęcamy, aby przy wyjściu z kościoła nabyć „Przewodnik Katolicki", gdzie między innymi przeczytamy artykuł "Ciężar uchodźcy". Na stolikach przy wyjściach z kościoła są też wyłożone bezpłatne egzemplarze najnowszego "Przeglądu Powiatowego".
 
Ogłoszenia na XVII Niedzielę Zwykłą - 26.07.2015r.
sobota, 25 lipca 2015 22:24
 • Ksiądz Proboszcz bardzo dziękuje za życzenia, modlitwę, ofiarowane Komunie Święte i sumę 1102,20 zł złożoną na wsparcie działalności Wrzesińskiej Jadłodajni im. Świętego Brata Alberta – z okazji 12 – tej rocznicy posługi duszpasterskiej w naszej parafii i dnia jego patrona błogosławionego Czesława, kapłana. Za wszelkie dobro ksiądz proboszcz jeszcze raz bardzo dziękuje.
 • Dzisiaj przypada wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Dzisiaj pomódlmy się na nasze babcie i dziadków oraz za osoby starsze a żyjącym – złóżmy serdeczne życzenia.
 • Spotkanie organizacyjne grupy Błękitnej, która w środę wyruszy z Fary na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy odbędzie się dzisiaj we Farze po Mszy Świętej wieczornej sprawowanej tam o godz. 18.30. Chętni mogą jeszcze zapisać się - tam u księdza Michała podczas spotkania.
 • Jak wiemy, we wtorek przybędą do Wrześni na nocleg grupy kolorowe Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. W naszej parafii, tradycyjnie, gościć będziemy dwie grupy z Gniezna. Pielgrzymi przybędą we wtorek około godziny 17.00. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zgłosili chęć przyjęcia 43 pielgrzymów. Obecnie brakuje jeszcze noclegów dla 37 osób. Uprzejmie więc prosimy o przyjęcie jeszcze tych pielgrzymów, którzy dotąd nie mają zapewnionego u nas noclegu. Przypominamy też prośbę, aby we wtorek odebrać z kościoła zgłoszoną ilość osób. Za udzieloną gościnę z góry bardzo serdecznie dziękujemy.
Więcej…
 
Ogłoszenia na XVI Niedzielę Zwykłą - 19.07.2015r.
sobota, 18 lipca 2015 21:00
 • Serdeczne podziękowania składamy za ofiary złożone ubiegłej niedzieli na dokończenie remontu w budynku kaplicy w Psarach Polskich. We wrześniu podamy ogólną sumę, którą dotąd zebraliśmy na ten cel.
 • Bardzo dziękujemy też zakładowi stolarskiemu naszego parafianina z Przyborek oraz hurtowni farb i lakierów naszego parafianina z Wrześni za polakierowanie prezbiterium naszego kościoła Świętego Józefa.
 • Poświęcenie pasyjki na krzyżu, ustawionym w Nowym Folwarku przy ulicy Nowej naprzeciwko domu nr. 46, wraz z kapliczką Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i pięknym, stylowym obejściem - odbędzie się tam dzisiaj o godz.20.30. Na tę uroczystość zapraszamy wszystkich dobrodziejów oraz parafian a szczególnie mieszkańców ulicy Nowej w Nowym Folwarku.
 • Z okazji 12 – tej rocznicy rozpoczęcia posługi duszpasterskiej w naszej parafii przez księdza proboszcza oraz z okazji dnia jego patrona, ksiądz proboszcz w poniedziałek o godz. 18.00 odprawi Mszę Świętą dziękczynną. Dziękując za okazywaną życzliwość solenizant prosi o modlitwę i przyjęcie w jego intencji Komunii Świętej. Zamiast ewentualnych upominków, ksiądz proboszcz, podobnie jak w roku ubiegłym, prosi o wsparcie naszej wrzesińskiej Jadłodajni im. Świętego Brata Alberta składając ofiarę zbieraną podczas tej Mszy Świętej.
 • W poniedziałek biuro parafialne będzie nieczynne.
Więcej…
 
Ogłoszenia na XV Niedzielę Zwykłą - 12.07.2015r.
sobota, 11 lipca 2015 20:59
 • Serdeczne podziękowania składamy firmie drogowej naszego parafianina z Psar Małych, zakładowi stolarskiemu naszego parafianina z Przyborek, hurtowni farb i lakierów naszego parafianina z Wrześni i innym dobrodziejom, którzy postawili dawny krzyż misyjny – stojący przed kościołem Świętego Józefa i wykonali przy nim piękne obejście, w miejscu dawnego, spróchniałego krzyża – w Nowym Folwarku przy ulicy Nowej naprzeciwko domu nr. 46. Poświęcenie nowej pasyjki i kapliczki Matki Boskiej Nieustającej Pomocy oraz nowego, pięknego obejścia – odbędzie się tam w przyszłą niedzielę o godz.20.30. Na tę uroczystość zapraszamy wszystkich dobrodziejów oraz wszystkich parafian a szczególnie mieszkańców ulicy Nowej.
 • Przypominamy, że z racji lakierowania prezbiterium w kościele Świętego Józefa – Msze Święte i nabożeństwa w bieżącym tygodniu od poniedziałku do piątku będą w kościele Świętego Krzyża.
 • Parafialna Poradnia Rodzinna z racji urlopu, w dniach 15-go, 22-go i 29-go lipca będzie nieczynna.
 • Dzień imienin księdza arcybiskupa seniora Henryka Muszyńskiego przypada w środę 15 lipca. Tego dnia pamiętajmy, najmilsi, w modlitwie o tym byłym pasterzu naszej archidiecezji.
 • Podobnie jak w latach ubiegłych, we wtorek 28-go lipca grupy kolorowe Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę przybędą do Wrześni na nocleg. Tradycyjnie, w naszej parafii będziemy gościć dwie grupy z Gniezna, w sumie około 110 osób. Pielgrzymi przybędą we wtorek 28-go lipca około godziny 17.00W związku z tym zwracamy się, najmilsi, z gorącą prośbą, abyśmy otworzyli pielgrzymom drzwi naszych serc i domów i przyjęli naszych gości na nocleg z wtorku 28-go lipca na środę 29-go lipca. Pielgrzymom potrzeba tylko trochę miejsca do spania – mają bowiem własne materace lub karimaty i śpiwory – a także możliwości umycia się i, jeżeli to możliwe, skromnego posiłku. Jeszcze raz bardzo prosimy o zgłaszanie chęci przyjęcia pielgrzymów na nocleg po Mszach Świętych w zakrystii lub w biurze parafialnym podając swoje nazwisko, adres, numer telefonu i ilość pielgrzymów, których możemy przenocować. Jeżeli jesteśmy indywidualnie umówieni z pielgrzymami na nocleg, to również bardzo prosimy o zgłaszanie tego w zakrystii lub w biurze parafialnym. Uprzejmie prosimy, aby w dniu przybycia pielgrzymów, ktoś z rodziny odebrał z kościoła zgłoszoną ilość osób. Za udzieloną gościnę z góry serdecznie dziękujemy.
 • W minionym tygodniu zmarł 79-cio letni mieszkaniec Psar Wielkich śp. Czesław Karbowiak. Pogrzeb naszego parafianina odbędzie się w poniedziałek. O godz. 13.00 będzie Msza Święta w kościele Świętego Krzyża a o godz.14.15 pogrzeb na cmentarzu komunalnym. Wieczny odpoczynek......
 • Zachęcamy, aby przy wyjściu z kościoła nabyć wartościowy "Przewodnik Katolicki", gdzie m. in. przeczytamy artykuły o tym, jak ocalić rodzinę przed rozwodem, a także o nieznanych szczegółach Wielkiej Bitwy pod Grunwaldem i ciekawy miesięcznik "Cuda i Łaski Boże" - opisujący przykłady dzisiejszych nawróceń.