کولر گازی
wtorek, 16 Wrz 2014

Modlitwa dziękczynna

Za wszystkie dary
z Bożej Ręki wzięte,
za skarby wiary i pociechy święte,
za trudy pracy i pracy owoce,
za chwile sił i ciężkie niemoce,
za spokój, walki, zdrowie i choroby,
za uśmiech szczęścia i łzy żałoby,
i za krzyż ciężki na barki złożony
niech będzie Jezus Chrystus pochwalony.
Ogłoszenia na Święto Podwyższenia Krzyża Świętego - 14.09.2014r.
niedziela, 14 września 2014 08:58
 • Bardzo dziękujemy rodzicom naszych parafian ze Słomowa i Wrześni za wywiezienie gałęzi i uporządkowania terenu przy kościele Świętego Krzyża.
 • Dzisiaj przypada nasz główny odpust parafialny. Wszystkie Msze Święte z ucałowaniem relikwii Krzyża Świętego są sprawowane w kościele Świętego Józefa a na modlitwy odpustowe udajemy się do kościoła Świętego Krzyża. Sumę odpustową o godz. 12.00 odprawi ks. Kanonik Romuald Szczepaniak, proboszcz Parafii p.w. Świętego Jana Chrzciciela w Kiszkowie i dziekan tego dekanatu. Po sumie będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła Świętego Krzyża i tam też nastąpi zakończenie uroczystości. Na koniec zostaną uroczyście poświęcone: nowy, piękny dębowy Krzyż Misyjny i konstrukcja metalowa, służąca jako dzwonnica – z odnowionym dzwonem, który dotąd znajdował się na terenie kościoła Świętego Krzyża. Potem nastąpi ucałowanie relikwii Świętego Krzyża. W uroczystej sumie odpustowej uczestniczy młodzież klasy III gimnazjum i cała młodzież szkół ponad-gimnazjalnych. Po uroczystości młodzież ta udaje się do kościoła Świętego Józefa na spotkanie rozpoczynające: przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania kolejny rok katechizacji przedmałżeńskiej.
 • Dzisiaj też rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw za Dzieci, Młodzież i Wychowawców oraz IV Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego, który przeżywamy pod hasłem „Wychować w prawdzie". Zatem módlmy się w tym tygodniu o dobrych rodziców i wychowawców naszej młodzieży oraz o łaskę wytrwania młodych w przyjaźni z Panem Bogiem do końca ich życia.
 • Rejonowe spotkanie dla Narzeczonych odbędzie się w naszej parafii dzisiaj o godz. 14.00 w salce plebanii. W spotkaniu powinny wziąć udział wszystkie pary, które ślubują w terminie do 7 grudnia włącznie.
 • W poniedziałek 15 września przypada wspomnienie Najświętszej Marii Panny Bolesnej. Na Msze Święte zapraszamy o godz. 17.00, 17.30 i 18.00.
Więcej…
 
Ogłoszenia na XXIII Niedzielę Zwykłą - 7.09.2014r.
poniedziałek, 08 września 2014 07:28
 • Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy ubiegłej niedzieli złożyli ofiary na pomoc chrześcijanom prześladowanym w Iraku i Syrii. Na ten cel zebraliśmy 1513 zł.
 • Z wielką radością informujemy, że na terenie kościoła Świętego Krzyża zostały ustawione: nowy, piękny, dębowy krzyż misyjny i metalowa konstrukcja służąca jako dzwonnica, odnowiony zaś dzwon znajdujący się dotąd na terenie tego kościoła zawiśnie na niej w tym tygodniu. W tym miejscu serdeczne podziękowanie składamy pomysłodawcom, którzy byli też fundatorami i wykonawcami ty wielkich znaków naszej wiary jak i wszystkim, którzy na wiele sposobów pomogli w wykonaniu tych przedsięwzięć. Pragniemy podkreślić, że podobnie jak to było w przypadku remontu kaplicy przy dawnym C.P.N tak i w tym przypadku pomysł i wykonanie tych przedsięwzięć był dziełem naszych parafian, za wiedzą księdza proboszcza. Przy tej okazji przypominamy, że za wszystkich dobrodziejów naszej parafii modlimy się zawsze szczególnie w każdej Mszy Świętej sprawowanej „W intencji Parafian" , jak i również w czasie uroczystych Mszy Świętych sprawowanych w rocznicę poświęcenia Kościoła Świętego. Krzyż misyjny oraz dzwonnica z dzwonem zostaną uroczyście poświęcone w przyszłą niedzielę po naszej sumie odpustowej sprawowanej o godz. 12.00. Przy okazji informujemy, że dzwon będzie używany z okazji ważnych uroczystości w życiu naszej parafii oraz ważnych wydarzeń w życiu Kościoła Diecezjalnego i Powszechnego.
 • Wczoraj w kaplicy w Psarach Polskich odbyła się i dzisiaj w kościele po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 10.30 będzie wymiana tajemnic Żywego Różańca Niewiast i Mężczyzn naszej parafii. Na tę wymianę zapraszamy wszystkich członków tego stowarzyszenia.
 • W poniedziałek 8 września przypada Święto Narodzenia N.M.P. Tego dnia zapraszamy na Msze Święte o godz. 17.00, 17.30 i 18.00.
 • Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z „Jerychem Różańcowym" odprawianym w ważnych intencjach Kościoła i świata odbędzie się w środę w Parafii p.w. św. Ducha. Adoracja rozpocznie się o godz. 7.45 a zakończy się o godz. 18.15. O godz. 18.30 będzie Msza Święta. Dla naszej parafii są przewidziane godziny od 10.00 – 12.00. Serdecznie zapraszamy parafian, szczególnie w tym czasie, gdy trwa wojna w Europie, do udziału w tej ważnej modlitwie; głównie prosimy o to członków Żywego Różańca Niewiast i Mężczyzn oraz mieszkańców Wrześni z ul. Lazurowej, Leśnej i Letniej.
 • W piątek 12 września przypada wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi pod którym tego dnia w 1683 roku wojska chrześcijańskie pod Wiedniem, pod wodzą króla Polski Jana III Sobieskiego pokonały wojska muzułmańskie zagrażające Rzymowi i chrześcijańskiej Europie. Tego dnia Msze Święte będą o godz. 17.00, 17.30 i 18.00
 • Parafia p.w. Świętej Królowej Jadwigi zaprasza na koncert organowy, który odbędzie się tam w piątek o godz. 19.00.
 • Filharmonia Poznańska i Samorząd Województwa Wielkopolskiego zapraszają na „Popołudnie z Mozartem", które odbędzie się w sobotę o godz. 17.00 w kościele p.w. N.M.P. i św. Mikołaja w Lądzie n/Wartą. Wystąpi Maria Stabrawa – skrzypce i Orkiestra Filharmonii Poznańskiej.
 • Jak już wiemy, za tydzień w niedzielę 14 września przypada w Kościele Święto Podwyższenia Krzyża Świętego i nasz główny odpust parafialny. Tego dnia, wszystkie Msze Święte będą w kościele Świętego Józefa, a odpust zupełny będzie można zyskać udając się do kościoła Świętego Krzyża. Sumę odpustową o godz. 12.00 odprawi i kazanie wygłosi ksiądz kanonik Romuald Szczepaniak, proboszcz Parafii p.w. Świętego Jana Chrzciciela w Kiszkowie i zarazem dziekan tego dekanatu.
Więcej…
 
Ogłoszenia na XXII Niedzielę Zwykłą - 31.08.2014r.
sobota, 30 sierpnia 2014 17:22
 • Serdeczne podziękowanie składamy firmie elektrycznej naszego parafianina za poprawę oświetlenia kościoła Świętego Józefa.
 • Wakacyjne spotkanie członków Żywego Różańca Niewiast i Mężczyzn naszej parafii, ich rodzin, sympatyków tego stowarzyszenia oraz wszystkich chętnych, którzy chcą się włączyć do tej bardzo owocnej modlitwy odbędzie się dzisiaj o godz. 15.00 na naszym campingu. Osoby, które jeszcze nie zgłosiły swojego udziału, prosimy aby uczyniły to dzisiaj po Mszy Świętej w zakrystii.
 • Jutro 1 września przypada 75 rocznica wybuchu II wojny światowej. W związku z czytanym apelem Księdza Prymasa, w dniu jutrzejszym pamiętajmy, najmilsi, w naszej modlitwie o wszystkich poległych i pomordowanych w czasie tej tragicznej wojny. Pomódlmy się także za chrześcijan ginących w krajach islamskich szczególnie w Iraku i Syrii oraz o Boży pokój na Ukrainie. Msze Święte w dniu jutrzejszym będą o godz. 17.00, 17.30 i 18.00. Jak zwykle w poniedziałek, po ostatniej Mszy Świętej odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 • Jutro rozpoczyna się też nowy rok szkolno-katechetyczny. W imieniu dyrekcji Zespołu Szkół w Nowym Folwarku przypominamy, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolno – katechetycznego w tej szkoły będzie jutro o godz. 9.00.
 • Od jutra także wracamy do stałego porządku Mszy Świętych i nabożeństw. Przypominamy, że okazja do spowiedzi Świętej w dni powszednie jest pół godziny przed Mszą Świętą sprawowaną o godz. 17.00 i 18.00.
Więcej…
 
Ogłoszenia na XXI Niedzielę Zwykłą - 24.08.2014r.
sobota, 23 sierpnia 2014 20:30
 • We wtorek 26 sierpnia przypada uroczystość Najświętszej Marii Panny Częstochowskiej. Decyzją Prezydium Konferencji Episkopatu Polski dzień ten został ustanowiony Dniem Modlitw za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie. Msze Święte z tej uroczystości będą w poniedziałek o godz. 18.00 i we wtorek o godz. 17.00 i 18.00.
 • W związku z czytanym dzisiaj apelem Prezydium Konferencji Episkopatu Polski, Ksiądz Prymas Wojciech Polak prosi o podjęcie zbiórki pieniędzy na pomoc cierpiącym chrześcijanom w Iraku. Ofiary na ten cel będziemy zbierać w przyszłą niedzielę 31 sierpnia.
 • Tradycyjnie, jako w ostatnią niedzielę sierpnia, podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 10.30 złożymy Panu Bogu dziękczynienie za tegoroczne plony. Bardzo prosimy mieszkańców poszczególnych wiosek o wykonanie na 31 sierpnia, tradycyjnych wieńców dożynkowych. Wszystkie delegacje prosimy o ustawienie się przed Mszą Świętą przed głównym wejściem do kościoła.
 • W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 odbędzie się wakacyjne spotkanie członków Żywego Różańca Niewiast i Mężczyzn na terenie naszego campingu. Na to spotkanie zapraszamy wszystkich członków tego stowarzyszenia. Osoby, które dotąd nie zgłosiły swojego udziału – prosimy o zgłoszenie po Mszy Świętej w zakrystii.
 • W tym tygodniu zmarli: 86-letnia mieszkanka Psar Polskich śp. Marianna Chojnacka, której pogrzeb odbył się na cmentarzy parafialnym i 94-letni mieszkaniec Wrześni Jan Kościański, którego pogrzeb również odbył się na cmentarzy parafialnym. Wieczny odpoczynek...