کولر گازی
sobota, 02 Sie 2014

Modlitwa dziękczynna

Za wszystkie dary
z Bożej Ręki wzięte,
za skarby wiary i pociechy święte,
za trudy pracy i pracy owoce,
za chwile sił i ciężkie niemoce,
za spokój, walki, zdrowie i choroby,
za uśmiech szczęścia i łzy żałoby,
i za krzyż ciężki na barki złożony
niech będzie Jezus Chrystus pochwalony.
Ogłoszenia na XVII Niedzielę Zwykłą - 27.07.2014r.I
sobota, 26 lipca 2014 16:33
 • Ksiądz proboszcz bardzo dziękuje za życzenia, modlitwę, ofiarowane Komunie Święte i sumę 2.250 zł złożoną na wsparcie działalności Wrzesińskiej Jadłodajni imienia Świętego Brata Alberta – z okazji 11-tej rocznicy posługi duszpasterskiej w naszej parafii i dnia jego patrona błogosławionego Czesława, kapłana. Za wszelkie dobro ksiądz proboszcz jeszcze raz bardzo dziękuje.
 • Serdeczne podziękowanie składamy też wszystkim, którzy złożyli w sumie 156 podpisów popierających obywatelski projekt ustawy „o klauzuli wolności sumienia". Niech Bóg sprawi, aby katolicy w Polsce mogli prawnie, zawsze stawać w obronie życia od chwili poczęcia do naturalnej śmierci.
 • Jak wiemy, jutro przybędą do Wrześni na nocleg grupy kolorowe Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. W naszej parafii, tradycyjnie, gościć będziemy dwie grupy z Gniezna. Pielgrzymi przybędą w poniedziałek około godziny 17:00. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zgłosili chęć przyjęcia 81 pielgrzymów. Obecnie brakuje jeszcze noclegów dla około 14 pątników. Uprzejmie więc prosimy o przyjęcie jeszcze tych pielgrzymów, którzy nie mają dotąd zapewnionego u nas noclegu. Przypominamy też prośbę, aby jutro w kościele odebrać zgłoszoną ilość osób. Za udzieloną gościnę z góry serdecznie dziękujemy.
 • W piątek 1-go sierpnia, w 70-tą rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, pamiętajmy w modlitwie o wszystkich bohaterach narodowych, którzy oddali życie i zdrowie za naszą obecną wolność.
 • Z racji rozpoczynającego się w piątek miesiąca sierpnia, zgodnie z wieloletnim apelem księży biskupów, podejmijmy, najmilsi, w tym miesiącu abstynencję od napojów alkoholowych jako nasz dar dla wszystkich dotkniętych skutkami tego strasznego nałogu, łącznie z rodzinami alkoholików. W sierpniu też nikogo nie częstujemy alkoholem.
Więcej…
 
Ogłoszenia na XVI Niedzielę Zwykłą - 20.07.2014r.
poniedziałek, 21 lipca 2014 07:21
 • Jak wiemy z czytanej ubiegłej niedzieli Informacji Przewodniczącego Rady do spraw Rodziny przy Konferencji Episkopatu Polski w naszej Ojczyźnie pracownicy służby zdrowia i pacjenci mają ograniczoną wolność sumienia. W związku z tym prosimy, aby jeszcze tylko do dzisiaj wpisać się na listę osób popierających obywatelski projekt ustawy o "klauzuli wolności sumienia". W tym celu na listach wyłożonych przy głównym wyjściu z kościoła należy wpisać swoje imię (imiona) i nazwisko, dokładny adres zamieszkania, pesel i podpis. Poparcie tego projektu to nasza powinność wobec tych, którzy walczą o należne prawa katolików na naszej Ojczyźnie.
 • Biuro parafialne, w poniedziałek, wyjątkowo będzie nieczynne.
 • W środę 23-go lipca przypada święto Świętej Brygidy patronki Europy. Tego dnia Msze Święte będą:

- o godz. 16:45 w kaplicy przy C.P.N.

- o godz. 18:00 w kościele

Od 17:30 – 17:50 będzie jak zwykle prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy Świętej - Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

Więcej…
 
Ogłoszenia na XV Niedzielę Zwykłą - 13.07.2014r.
piątek, 11 lipca 2014 20:59
 • We wtorek 15-go lipca przypada dzień imienin księdza adpa seniora Henryka Muszyńskiego, byłego Prymasa Polski. Tego dnia pamiętajmy, najmilsi, w modlitwie o tym byłym pasterzu naszej archidiecezji.
 • Katolickie Poradnictwo Rodzinne przy naszej parafii, wyjątkowo, w środę będzie nieczynne.
 • Z okazji 11-tej rocznicy rozpoczęcia posługi duszpasterskiej w naszej parafii przez księdza proboszcza oraz z okazji dnia jego patrona, ksiądz proboszcz w przyszłą niedzielę o godz. 10:30 odprawi Mszę Świętą dziękczynno - błagalną. Dziękując za okazywaną życzliwość ksiądz proboszcz prosi tylko o modlitwę i przyjęcie w jego intencji Komunii Świętej. Zamiast ewentualnych upominków, podobnie jak w roku ubiegłym, solenizant prosi o wsparcie naszej wrzesińskiej Jadłodajni im. Świętego Brata Alberta składając ofiarę zbieraną podczas tej Mszy Świętej.
 • W związku z czytaną dzisiaj informacją Przewodniczącego Rady d/s Rodziny przy Konferencji Episkopatu Polski, serdecznie prosimy, aby od dzisiaj do przyszłej niedzieli włączyć się w akcję zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o „ klauzuli sumienia pacjenta". Jest to nasza powinność wobec tych, którzy walczą o należne prawa katolików w naszej Ojczyźnie. Bardzo, więc prosimy, aby w tym celu po Mszach Świętych przy stolikach ustawionych przy głównym wyjściu z kościoła wpisać swoje imię (imiona) i nazwisko, dokładny adres zamieszkania, numer pesel i swój podpis.
 • Podobnie jak w latach ubiegłych w poniedziałek 28-go lipca grupy kolorowe Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki Gnieźnieńskiej na Jasną Górę przybędą do Wrześni na nocleg. Tradycyjnie, w naszej parafii będziemy gościć dwie grupy z Gniezna. W sumie około 130 osób. Pielgrzymi przybędą w poniedziałek 28 lipca około godz. 17:00. W związku z tym zwracamy się, najmilsi, z gorąca prośbą, abyśmy otworzyli pielgrzymom drzwi naszych serc i domów i przyjęli naszych gości na nocleg z poniedziałku 28-go lipca na wtorek 29-go lipca. Pielgrzymom potrzeba tylko trochę miejsca do spania – mają bowiem własne materace lub karimaty i śpiwory, także możliwości umycia się i, jeżeli to możliwe, skromnego posiłku. Jeszcze raz bardzo prosimy o zgłaszanie chęci przyjęcia pielgrzymów na nocleg po Mszach Świętych w zakrystii lub biurze parafialnym, podając swoje nazwisko, adres, numer telefonu i ilość pielgrzymów, których możemy przenocować. Jeżeli jesteśmy indywidualnie umówieni z pielgrzymami na nocleg, to również prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii lub w biurze parafialnym. Uprzejmie prosimy, aby w dniu przybycia pielgrzymów, ktoś z rodziny odebrał z kościoła zgłoszoną ilość osób. Za udzieloną gościnę z góry serdecznie dziękujemy.
 • W mienionym tygodniu odeszły do domu Ojca: 72-letnia mieszkanka Psar Polskich ś.p. Barbara Zdajewska, której pogrzeb odbył się w czwartek na cmentarzu komunalnym i 56-letnia mieszkanka Psar Polskich ś.p. Genowefa Waraczewska, której pogrzeb odbędzie się w środę. O godz. 13:00 będzie Msza Święta w kościele i o godz. 14:15 – pogrzeb na cmentarzu komunalnym. Wieczny odpoczynek...
 
Ogłoszenia na XIV Niedzielę Zwykłą - 6.07.2014r.
sobota, 05 lipca 2014 21:56
 • Przypominamy, że w lipcu i sierpniu jest wakacyjny porządek Mszy Świętych, a więc:

- w niedziele lipca i sierpnia nie ma Mszy Świętej o godz.12.00.

- pozostałe Msze Święte są bez zmian. W lipcu i sierpniu więc, wymienianki roczne z godz. 12.00 są czytane przed Mszą Świętą o godz.10.30 a w związku z tym przed sumą nie ma Koronki do Miłosierdzia Bożego,

- w dni powszednie lipca i sierpnia Msze Święte są we wtorki o godz. 07.00 rano

- w pozostałe dni tygodnia o godz. 17.00 i 18.00 z tym, że w środy o godz. 16.45 Msza Święta jest w kaplicy koło CPN, zatem w środy w kościele jest Msza Święta tylko o godz.18.00

- w piątki lipca i sierpnia Msze Święte są w naszym kościele parafialnym pw. Świętego Krzyża

- w lipcu i sierpniu Koronka do Miłosierdzia Bożego jest w poniedziałki po Mszy Świętej sprawowanej o godz.18.00, a prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu jest w środy od 17.30 do 17.50.

Więcej…