کولر گازی
czwartek, 02 Paź 2014

Modlitwa dziękczynna

Za wszystkie dary
z Bożej Ręki wzięte,
za skarby wiary i pociechy święte,
za trudy pracy i pracy owoce,
za chwile sił i ciężkie niemoce,
za spokój, walki, zdrowie i choroby,
za uśmiech szczęścia i łzy żałoby,
i za krzyż ciężki na barki złożony
niech będzie Jezus Chrystus pochwalony.
Ogłoszenia na XXVI Niedzielę Zwykłą - 28.09.2014r.
sobota, 27 września 2014 21:35
 • Z radością informujemy, że z inicjatywy pana sołtysa i Rady Sołeckiej Nowego Folwarku przy pomocy Urzędu Miasta i Gminy oraz społeczności tamtejszego Zespołu Szkół – w miniony czwartek zostało tam uroczyście oddane do użytku ogólnodostępne, trawiaste boisko piłkarskie. Gratulacje i serdeczne podziękowanie składamy pomysłodawcom i wykonawcom tego dzieła, służącego głównie naszym dzieciom i młodzieży.
 • Spotkanie obojga rodziców i młodzieży klasy III gimnazjum, w związku z przygotowaniem do przyjęcia sakramentu bierzmowania, odbędzie się dzisiaj po wieczornej Mszy Świętej w kościele. Przypominamy, że Msza Święta w niedzielę wieczorem jest o godz. 19.00 zatem spotkanie rozpocznie się ok. godz. 19.45. Na to spotkanie prosimy także oboje rodziców z młodzieżą starszą, która dotąd nie była bierzmowana. Rodziców prosimy o wzięcie ze sobą kartki i długopisu.
 • W dniu jutrzejszym 29 września przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Na Msze Święte zapraszamy jutro o godz. 17.00,17.30 i 18.00.
 • We wtorek 30 września przypada 29 rocznica poświęcenia kościoła Świętego Józefa. Z tej okazji w przyszłą niedzielę o godz. 10.30 odprawimy Mszę Świętą dziękczynną za dzieło zbudowania naszego kościoła oraz za wszystkich żywych i zmarłych dobrodziejów i budowniczych tej świątyni i naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej Mszy Świętej.
 • W środę rozpoczyna się miesiąc październik a wraz z nim piękne nabożeństwa różańcowe, które będziemy odprawiali codziennie, także w niedzielę, o godz. 18.30. Różaniec należy do najbardziej owocnych modlitw zaraz po Mszy Świętej. Za odmówienie 5 dziesiątek różańca w sposób ciągły w kościele, w rodzinie lub pobożnym stowarzyszeniu, połączone z rozważaniem wyznaczonych tajemnic – można codziennie zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Wszystkich, którzy nie mogą przyjść do kościoła – prosimy o wspólną modlitwę różańcową w rodzinie. Tę sprawę kładziemy na sercu szczególnie żonom, matkom i babciom. W październiku w poniedziałek nie będzie Koronki do Miłosierdzia Bożego, natomiast w środy od 17.30 – 17.50, jak zwykle, będzie prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu a po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 18.00 będzie Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z dwoma dziesiątkami różańca. W środę na to nabożeństwo przychodzą dzieci i młodzież wraz z rodzicami. Przypominamy, że okazja do spowiedzi świętej w dni powszednie jest pół godziny przed Mszami Świętymi sprawowanymi o godz. 17.00 i 18.00.
Więcej…
 
Ogłoszenia na XXV Niedzielę Zwykłą - 21.09.2014
sobota, 20 września 2014 23:25
 • Dzisiaj przypada w Kościele Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się, najmilsi, aby twórcy medialni działali w duchu miłości i prawdy a my sami, abyśmy korzystali z tych środków w zgodzie z własnym sumieniem oraz dla dobra osobistego i naszej rodziny.
 • Wrzesińskie Koło Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich zaprasza na dzisiejsze spotkanie, które odbędzie się o godz. 17.00 w plebanii.
 • Zapraszamy na comiesięczne modlitewne spotkanie Rodziny Radia Maryja, które rozpocznie się w poniedziałek o godz. 16.00 we Farze.
 • We wtorek 23 września, w dzień św. Ojca Pio, który patronuje nam w pięknej figurze znajdującej się obok ołtarza Miłosierdzia Bożego – z racji kościoła Świętego Krzyża – przypada w naszej parafii całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach stałej adoracji Pana Jezusa w naszej diecezji. Adoracja połączona z "Jerychem Różańcowym" rozpocznie się po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 9.00 i potrwa do godz. 17.45. W tym czasie przyjdźmy, najmilsi, uwielbić niezgłębioną miłość naszego Zbawiciela utajonego w Najświętszym Sakramencie Ołtarza błagając o Boży pokój na świecie a szczególnie na Ukrainie. Dla pewnego porządku podajemy plan adoracji:

• Od 9.30 – 10.00 – adorują uczestnicy Mszy Świętej

• Od 10.00 – 11.00 – mieszkańcy Słomowa

• Od 11.00 – 12.00 – mieszkańcy Słomówka, Chociczki i Psar Wielkich

Więcej…
 
Ogłoszenia na Święto Podwyższenia Krzyża Świętego - 14.09.2014r.
niedziela, 14 września 2014 08:58
 • Bardzo dziękujemy rodzicom naszych parafian ze Słomowa i Wrześni za wywiezienie gałęzi i uporządkowania terenu przy kościele Świętego Krzyża.
 • Dzisiaj przypada nasz główny odpust parafialny. Wszystkie Msze Święte z ucałowaniem relikwii Krzyża Świętego są sprawowane w kościele Świętego Józefa a na modlitwy odpustowe udajemy się do kościoła Świętego Krzyża. Sumę odpustową o godz. 12.00 odprawi ks. Kanonik Romuald Szczepaniak, proboszcz Parafii p.w. Świętego Jana Chrzciciela w Kiszkowie i dziekan tego dekanatu. Po sumie będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła Świętego Krzyża i tam też nastąpi zakończenie uroczystości. Na koniec zostaną uroczyście poświęcone: nowy, piękny dębowy Krzyż Misyjny i konstrukcja metalowa, służąca jako dzwonnica – z odnowionym dzwonem, który dotąd znajdował się na terenie kościoła Świętego Krzyża. Potem nastąpi ucałowanie relikwii Świętego Krzyża. W uroczystej sumie odpustowej uczestniczy młodzież klasy III gimnazjum i cała młodzież szkół ponad-gimnazjalnych. Po uroczystości młodzież ta udaje się do kościoła Świętego Józefa na spotkanie rozpoczynające: przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania kolejny rok katechizacji przedmałżeńskiej.
 • Dzisiaj też rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw za Dzieci, Młodzież i Wychowawców oraz IV Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego, który przeżywamy pod hasłem „Wychować w prawdzie". Zatem módlmy się w tym tygodniu o dobrych rodziców i wychowawców naszej młodzieży oraz o łaskę wytrwania młodych w przyjaźni z Panem Bogiem do końca ich życia.
 • Rejonowe spotkanie dla Narzeczonych odbędzie się w naszej parafii dzisiaj o godz. 14.00 w salce plebanii. W spotkaniu powinny wziąć udział wszystkie pary, które ślubują w terminie do 7 grudnia włącznie.
 • W poniedziałek 15 września przypada wspomnienie Najświętszej Marii Panny Bolesnej. Na Msze Święte zapraszamy o godz. 17.00, 17.30 i 18.00.
Więcej…
 
Ogłoszenia na XXIII Niedzielę Zwykłą - 7.09.2014r.
poniedziałek, 08 września 2014 07:28
 • Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy ubiegłej niedzieli złożyli ofiary na pomoc chrześcijanom prześladowanym w Iraku i Syrii. Na ten cel zebraliśmy 1513 zł.
 • Z wielką radością informujemy, że na terenie kościoła Świętego Krzyża zostały ustawione: nowy, piękny, dębowy krzyż misyjny i metalowa konstrukcja służąca jako dzwonnica, odnowiony zaś dzwon znajdujący się dotąd na terenie tego kościoła zawiśnie na niej w tym tygodniu. W tym miejscu serdeczne podziękowanie składamy pomysłodawcom, którzy byli też fundatorami i wykonawcami ty wielkich znaków naszej wiary jak i wszystkim, którzy na wiele sposobów pomogli w wykonaniu tych przedsięwzięć. Pragniemy podkreślić, że podobnie jak to było w przypadku remontu kaplicy przy dawnym C.P.N tak i w tym przypadku pomysł i wykonanie tych przedsięwzięć był dziełem naszych parafian, za wiedzą księdza proboszcza. Przy tej okazji przypominamy, że za wszystkich dobrodziejów naszej parafii modlimy się zawsze szczególnie w każdej Mszy Świętej sprawowanej „W intencji Parafian" , jak i również w czasie uroczystych Mszy Świętych sprawowanych w rocznicę poświęcenia Kościoła Świętego. Krzyż misyjny oraz dzwonnica z dzwonem zostaną uroczyście poświęcone w przyszłą niedzielę po naszej sumie odpustowej sprawowanej o godz. 12.00. Przy okazji informujemy, że dzwon będzie używany z okazji ważnych uroczystości w życiu naszej parafii oraz ważnych wydarzeń w życiu Kościoła Diecezjalnego i Powszechnego.
 • Wczoraj w kaplicy w Psarach Polskich odbyła się i dzisiaj w kościele po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 10.30 będzie wymiana tajemnic Żywego Różańca Niewiast i Mężczyzn naszej parafii. Na tę wymianę zapraszamy wszystkich członków tego stowarzyszenia.
 • W poniedziałek 8 września przypada Święto Narodzenia N.M.P. Tego dnia zapraszamy na Msze Święte o godz. 17.00, 17.30 i 18.00.
 • Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z „Jerychem Różańcowym" odprawianym w ważnych intencjach Kościoła i świata odbędzie się w środę w Parafii p.w. św. Ducha. Adoracja rozpocznie się o godz. 7.45 a zakończy się o godz. 18.15. O godz. 18.30 będzie Msza Święta. Dla naszej parafii są przewidziane godziny od 10.00 – 12.00. Serdecznie zapraszamy parafian, szczególnie w tym czasie, gdy trwa wojna w Europie, do udziału w tej ważnej modlitwie; głównie prosimy o to członków Żywego Różańca Niewiast i Mężczyzn oraz mieszkańców Wrześni z ul. Lazurowej, Leśnej i Letniej.
 • W piątek 12 września przypada wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi pod którym tego dnia w 1683 roku wojska chrześcijańskie pod Wiedniem, pod wodzą króla Polski Jana III Sobieskiego pokonały wojska muzułmańskie zagrażające Rzymowi i chrześcijańskiej Europie. Tego dnia Msze Święte będą o godz. 17.00, 17.30 i 18.00
 • Parafia p.w. Świętej Królowej Jadwigi zaprasza na koncert organowy, który odbędzie się tam w piątek o godz. 19.00.
 • Filharmonia Poznańska i Samorząd Województwa Wielkopolskiego zapraszają na „Popołudnie z Mozartem", które odbędzie się w sobotę o godz. 17.00 w kościele p.w. N.M.P. i św. Mikołaja w Lądzie n/Wartą. Wystąpi Maria Stabrawa – skrzypce i Orkiestra Filharmonii Poznańskiej.
 • Jak już wiemy, za tydzień w niedzielę 14 września przypada w Kościele Święto Podwyższenia Krzyża Świętego i nasz główny odpust parafialny. Tego dnia, wszystkie Msze Święte będą w kościele Świętego Józefa, a odpust zupełny będzie można zyskać udając się do kościoła Świętego Krzyża. Sumę odpustową o godz. 12.00 odprawi i kazanie wygłosi ksiądz kanonik Romuald Szczepaniak, proboszcz Parafii p.w. Świętego Jana Chrzciciela w Kiszkowie i zarazem dziekan tego dekanatu.
Więcej…