کولر گازی
wtorek, 01 Wrz 2015

Modlitwa dziękczynna

Za wszystkie dary
z Bożej Ręki wzięte,
za skarby wiary i pociechy święte,
za trudy pracy i pracy owoce,
za chwile sił i ciężkie niemoce,
za spokój, walki, zdrowie i choroby,
za uśmiech szczęścia i łzy żałoby,
i za krzyż ciężki na barki złożony
niech będzie Jezus Chrystus pochwalony.

nr konta bankowego Parafii:

Powiatowy Bank Spółdzielczy we Wrześni

71 9681 0002 0020 7409 0177 0093

Parafia Rzymsko-katolicka p.w. Św. Krzyża

ul. Świętokrzyska 20, 62-300 Września

Ogłoszenia na XXII Niedzielę Zwykłą - 30.08.2015r.
sobota, 29 sierpnia 2015 16:38
 • Od dzisiaj wracamy do stałego porządku Mszy Świętych i nabożeństw, a więc od dzisiaj począwszy, w niedziele będzie również Msza Święta o godzinie 12.00.
 • We wtorek 1-go września przypada 76-ta rocznica wybuchu II-giej wojny światowej. We wtorek więc pamiętajmy, najmilsi, w naszej modlitwie o wszystkich poległych i pomordowanych w czasie tej tragicznej wojny. Pomódlmy się także o Boży pokój na świecie, a szczególnie na Ukrainie. Msze Święte we wtorek będą o godz. 17.00 i 18.00.
 • We wtorek rozpoczyna się tez nowy rok szkolno-katechetyczny. W imieniu dyrekcji Zespołu Szkół w Nowym Folwarku przypominamy, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolno-katechetycznego w tej szkole będzie we wtorek o godz. 9.00.
 • W ramach "Sztafety modlitwy" podjętej przez Żeńskie Zgromadzenie Zakonne naszej Archidiecezjii w intencji Światowych Dni Młodzieży i 1050 rocznicy Chrztu Polski – Siostry Urszulanki z Parafii Świętego Ducha zapraszają we wrześniu do wspólnej modlitwy, która będzie przez cały wrzesień od godz. 17.30 – 18.30 w kaplicy Sióstr przy ulicy Kościuszki 26.
 • W czwartek przypada I-szy czwartek miesiąca. Tego dnia po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 18.00 odprawiamy nabożeństwo eucharystyczne z modlitwą o święte i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Po nabożeństwie odbędzie się w plebanii spotkanie naszego Koła Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich. Na to spotkanie zapraszamy wszystkich członków tego stowarzyszenia oraz wszystkich, którym szczególnie leży na sercu sprawa powołań także w naszej parafii.
 • W piątek przypada I-szy piątek miesiąca. Tego dnia od godz. 8.30 odwiedzać będziemy chorych z sakramentami świętymi w ich domach. Chorych, którzy nie są zgłoszeni na stałe, prosimy zgłaszać do środy włącznie. Jak zwykle też, w przyszłą niedzielę szafarze nadzwyczajni pojadą z Komunią Świętą do chorych.
  W I-szy piątek, po południu, będzie spowiedź według stałego porządku:
  - od godz. 15.00 – dla dzieci klas III-cich szkoły podstawowej,
  - od godz. 15.30 – dla uczniów pozostałych klas szkoły podstawowej,
  - od godz. 16.00 – 17.00 dla młodzieży gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych,
  - od godz. 17.00 – 17.30 będzie przerwa w spowiedzi,
  - od godz. 17.30 – 18.00 zapraszamy do spowiedzi studentów i osoby dorosłe.
  W piątek po Mszy Świętej sprawowanej o godz.18.00 będzie nabożeństwo wynagradzające N.S.P.J. za grzechy całego świata.
Więcej…
 
Ogłoszenia na XXI Niedzielę Zwykłą - 23.08.2015r.
sobota, 22 sierpnia 2015 14:38
 • Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z „ Jerychem Różańcowym" odprawianym w ważnych intencjach Kościoła i świata – odbędzie się w poniedziałek w Parafii pw. Świętego Kazimierza Królewicza. Adoracja rozpocznie się o godz. 7.45 i potrwa do godz. 17.30. O godz. 18.00 będzie tam Msza Święta. Dla naszej parafii są przewidziane godziny od 12.30 do 15.00. O godz. 15.00 będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zachęcamy parafian do udziału w tej ważnej modlitwie, szczególnie prosimy o to członków Żywego Różańca oraz tym razem mieszkańców Wrześni z ulic: Pogodnej, Promienistej i Rubinowej.
 • W środę 26-go sierpnia przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msza Święta tego dnia będzie o godz. 16.45 w kaplicy przy dawnym C.P.N., gdzie będzie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, z racji minionego wczorajszego, wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata, pod której wezwaniem i opieką jest ta urokliwa nasza kaplica. Druga Msza Święta tego dnia z Nowenną do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy będzie o godz. 18.00 w kościele. Chociaż nie jest to uroczystość nakazana, to jednak jako czciciele Matki Najświętszej, przyjdźmy, najmilsi, w środę uczcić imieniny naszej Jasnogórskiej Pani i Królowej.
 • Za tydzień, czyli tradycyjnie w ostatnią niedzielę sierpnia, podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz.10.30 złożymy Panu Bogu nasze parafialne dziękczynienie za tegoroczne plony ziemi. Bardzo prosimy mieszkańców wszystkich wiosek o wykonanie tradycyjnych wieńców dożynkowych. Wszystkie delegacje prosimy o ustawienie się przed Mszą Świętą przed głównym wejściem do kościoła.
 • W przyszłą też niedzielę wracamy do stałego porządku Mszy Świętych i nabożeństw, a więc od 30-go sierpnia w niedziele będzie również Msza Święta o godzinie 12.00.
 • W minionym tygodniu zmarł 78-mio letni mieszkaniec Psar Polskich ś.p. Jan Senk, którego pogrzeb odbył się w środę na cmentarzu komunalnym. Wieczny odpoczynek...
 • Zachęcamy, aby przy wyjściu z kościoła nabyć wartościowy "Przewodnik Katolicki", gdzie przeczytamy m.innymi wypowiedź nuncjusza apostolskiego w Polsce na temat przyjaznego rozdziału religii i polityki.
 
Ogłoszenia na XX Niedzielę Zwykłą - 16.08.2015r.
sobota, 15 sierpnia 2015 22:26
 • Serdeczne podziękowanie składamy za ofiary złożone ubiegłej niedzieli na dokończenie remontu w budynku kaplicy w Psarach Polskich. We wrześniu podamy całość sumy, którą dotąd zebraliśmy na ten cel.
 • Już dzisiaj informujemy, że za dwa tygodnie czyli, tradycyjnie, w ostatnią niedzielę sierpnia podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 10.30 złożymy Panu Bogu nasze parafialne dziękczynienie za tegoroczne plony ziemi. Bardzo prosimy więc mieszkańców poszczególnych wiosek o wykonanie na 30 sierpnia, tradycyjnych wieńców dożynkowych.
 • Zachęcamy, aby przy wyjściu z kościoła nabyć wartościowy "Przewodnik Katolicki". Na stolikach przy wyjściach z kościoła są też wyłożone bezpłatne broszurki zawierające nabożeństwo 5 – ciu pierwszych sobót miesiąca, o których odprawianie prosiła Matka Boża podczas objawień w Fatimie.
 
Ogłoszenia na XIX Niedzielę Zwykłą - 9.08.2015r.
sobota, 08 sierpnia 2015 16:29
 • W piątek 14 sierpnia przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego. Msze Święte będą w kościele św. Józefa.
 • W sobotę 15 sierpnia przypada nakazana Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P, a zarazem narodowe Święto Wojska Polskiego. Jest to najstarsza uroczystość maryjna, która podkreśla prawdę, że Maryja z duszą i ciałem została wzięta do nieba jako wierna Matka Syna Bożego. Msze Święte z tej uroczystości będą:
  • już w piątek o godz. 18.00
  • w sobotę w kościele św. Józefa Msze Święte będą o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 18.00, w kaplicy w Psarach Polskich o godz. 17.00. W czasie każdej Mszy Świętej będzie poświęcenie tegorocznych pierwocin zbóż, ziół i kwiatów.
 • Burmistrz Wrześni, Wrzesińskie Towarzystwo Kulturalne i Towarzystwo Unia Wrześnian uprzejmie zapraszają 15 sierpnia na uroczystość złożenia kwiatów pod pomnikiem 68 Pułku Piechoty we Wrześni przy ulicy Słowackiego w 95 rocznicę zwycięskiej bitwy warszawskiej. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10.30. Po uroczystości zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Obrońców Ojczyzny w kościele farnym we Wrześni o godz. 11.30.
 • W Psarach Małych powstała propozycja budowy kompleksu rekreacyjno – wypoczynkowego na powietrzu. Projekt przewiduje budowę miejsca na urządzenia fitness dla dzieci i starszych. Jednak o tym, czy ten projekt będzie realizowany decyduje duża ilość podpisów, które można składać do 15 sierpnia w budynku Straży Miejskiej we Wrześni.
 • Zmarł 101 letni mieszkaniec Psar Polskich śp. Władysław Skorniak. Pogrzeb zmarłego naszego parafianina odbył się w sobotę na cmentarzu farnym. Wieczny odpoczynek...
 • Zachęcamy, aby przy wyjściu z kościoła nabyć "„Przewodnik Katolicki", gdzie między innymi przeczytamy artykuł "O In vitro trzeba inaczej". Na stolikach przy wyjściach z kościoła jest też wyłożona bezpłatna prasa katolicka.