کولر گازی
sobota, 01 Lis 2014

Modlitwa dziękczynna

Za wszystkie dary
z Bożej Ręki wzięte,
za skarby wiary i pociechy święte,
za trudy pracy i pracy owoce,
za chwile sił i ciężkie niemoce,
za spokój, walki, zdrowie i choroby,
za uśmiech szczęścia i łzy żałoby,
i za krzyż ciężki na barki złożony
niech będzie Jezus Chrystus pochwalony.
Ogłoszenia na XXX Niedzielę Zwykłą - 26.10.2014r.
sobota, 25 października 2014 13:40
 • Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy poprzez połowę składki z ubiegłej niedzieli wsparli Papieski Fundusz Dzieł Misyjnych.
 • Przypominamy, że w związku z przejściem na czas zimowy, począwszy od dzisiaj Msze Święte w niedziele wieczorem będą o godzinie 17.00! Nabożeństwo różańcowe będzie więc dzisiaj o godz. 16.30. 
 • W kaplicy w Psarach Polskich w sobotę 1-go listopada Mszy Świętej nie będzie, a od soboty 8-go listopada począwszy Msze Święte będą tam o godzinie 15.00!
 • We wtorek 28 października przypada święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza patrona w sprawach beznadziejnych. Tego dnia na Msze Święte zapraszamy o godz. 17.00 i 18.00. Nabożeństwo różańcowe będzie o godz. 18.30.
 • W sobotę 1 listopada przypada nakazana uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte z tej uroczystości będą w naszym kościele już w piątek o godz. 18.00 i w sobotę o godz. 7.30, 9.00 i 10.30. W sobotę 1-go listopada w naszej parafii nie będzie wieczornych Mszy Świętych ani w kaplicy w Psarach Polskich ani w kościele. Tego dnia na cmentarzu Parafii Farnej przy ulicy Gnieźnieńskiej o godz. 12.00 będzie procesja żałobna i potem Msza Święta. Na cmentarzu komunalnym o godz. 14.00 będzie procesja żałobna i potem Msza Święta. Przypominamy, najmilsi, że głównym sensem zbliżających się dni modlitw za zmarłych jest zyskiwanie za nich odpustów zupełnych. Od 1-go więc do 8-go listopada będzie można codziennie raz zyskiwać odpust zupełny wybawiając jedną duszę z czyśćca. Aby zyskać taki odpust należy:
Więcej…
 
Ogłoszenia na XXIX Niedzielę Zwykłą - 19.10.2014r.
sobota, 18 października 2014 17:27
 • Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy ubiegłej niedzieli, z okazji Dnia Papieskiego, złożyli ofiary na pomoc w nauce dzieciom i młodzieży będącym w trudnej sytuacji materialnej. Na ten cel zebraliśmy 1.868,76 zł. Dziękujemy również ministrantom, lektorom i naszej młodzieży, którzy zbierali te ofiary w ciągu całej minionej soboty i niedzieli.
 • Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny, który przeżywamy pod hasłem: "Z Ewangelią do narodów". O tej ważnej intencji Kościoła pamiętajmy w naszej codziennej modlitwie różańcowej, do której zachęcamy szczególnie w tych ostatnich dniach października.
 • Dziś mija 30-ta rocznica uprowadzenia przez pracowników Służby Bezpieczeństwa i bestialskiego zamordowania błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Za jego wstawiennictwem módlmy się, aby prawda i dobro zwyciężały w życiu polityczno-społecznym naszej Ojczyzny.
 • Spotkanie Wrzesińskiego Koła Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich odbędzie się dzisiaj o godz.17.00 w plebanii. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
 • Zapraszamy na modlitewne spotkanie Rodziny Radia Maryja, które rozpocznie się we wtorek o godz.16.00 we Farze.
 • W środę 22 października przypada liturgiczne wspomnienie świętego Jana Pawła II. Na Msze Święte tego dnia zapraszamy o godz.17.00 i 18.00.Jak zwykle we środy, po Mszy Świętej sprawowanej o godzinie 17.00 do godz,17.50 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy Świętej sprawowanej o godz.18.00 – Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z nabożeństwem różańcowym dla dzieci
 • W czwartek, 23-go października przypada wspomnienie Przeniesienia Relikwii Świętego Wojciecha do katedry w Gnieźnie.
 • Spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędzie się w piątek o godzinie 18.30. Młodzież przychodzi ze swoimi różańcami na nabożeństwo różańcowe i potem będzie spotkanie.
 • W nocy z najbliższej soboty na przyszłą niedzielę nastąpi zmiana czasu letniego na zimowy. Zatem od przyszłej niedzieli 26-go października począwszy – Msze Święte w niedziele wieczorem będą o godz. 17.00. W przyszłą niedzielę pół godziny wcześniej czyli o godz. 16.30 będzie nabożeństwo różańcowe. W kaplicy w Psarach Polskich w najbliższą sobotę 25-go października Msza Święta będzie jeszcze o godz. 17.00, a w sobotę dnia 1-go listopada Mszy Świętej w kaplicy nie będzie, a od soboty 08-go listopada począwszy – Msze Święte w kaplicy w Psarach Polskich będą sprawowane o godzinie 15.00. W kaplicy w Psarach Polskich przyjmowanie intencji mszalnych i wymienianek na rok przyszły będzie w najbliższą sobotę od godz.16.15.
Więcej…
 
Ogłoszenia na XXVIII Niedzielę Zwykłą - 12.10.2014r.
sobota, 11 października 2014 16:31
 • Dzisiaj w Polsce przeżywamy XIV Dzień Papieski pod hasłem: "Jan Paweł II – Świętymi Bądźcie". O godzinie 10.30 będziemy sprawowali Mszę Świętą: "Z prośbą o nasze życie zgodne z nauczaniem i przykładem świętego Jana Pawła II". Zgodnie z tradycją, Dni Papieskich dzisiaj po Mszach Świętych zbieramy do skarbonek ofiary na pomoc w nauce dla dzieci i młodzieży z rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej. Z tej pomocy korzysta także jedna z naszych parafianek.
 • We wtorek 14 października przypada wspomnienie bł. Radzyma Gaudentego pierwszego biskupa Metropolii Gnieźnieńskiej i patrona naszej diecezji. Z racji przypadającego we wtorek również Dnia Edukacji Narodowej nabożeństwo różańcowe, ofiarujemy: "W intencji rodziców, wychowawców, nauczycieli i pracowników szkolnictwa a szczególnie za pracowników Zespołu Szkół w Nowym Folwarku". W październiku nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 18.30. W środy szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami.
 • Spotkanie naszego Koła Stowarzyszenia Rodzin Katolickich odbędzie się w czwartek po nabożeństwie różańcowym w plebanii. Na to spotkanie zapraszamy wszystkich członków tego stowarzyszenia oraz wszystkie małżeństwa chcące pogłębić swoją miłość małżeńską i włączyć się w pomoc innym rodzinom naszej parafii.
 • Spotkanie młodzieży III roku katechizacji przedmałżeńskiej odbędzie się w piątek o godz. 18.30. Młodzież przychodzi na nabożeństwo różańcowe i potem będzie spotkanie.
 • W sobotę 18 października przypada święto Świętego Łukasza – patrona Służby Zdrowia. Tego dnia nabożeństwo różańcowe ofiarujemy w intencji pracowników lecznictwa.
Więcej…
 
Ogłoszenia na XXVII Niedzielę Zwykłą - 5.10.2014r.
niedziela, 05 października 2014 20:26
 • Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim, którzy z piątku na sobotę w kościele Świętej Królowej Jadwigi wzięli udział w nocnym czuwaniu w intencji obrony praw człowieka i polskiej rodziny.
 • Dzisiaj rozpoczyna się 70. Tydzień Miłosierdzia. Niech nasze serca, szczególnie w tym tygodniu, będą otwartym domem dla wszystkich potrzebujących ciepła, pomocy i wsparcia.
 • Wczoraj w kaplicy w Psarach Polskich odbyła się i dzisiaj w kościele po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 10.30 będzie wymiana tajemnic Żywego Różańca Niewiast i Mężczyzn naszej parafii. Na to spotkanie zapraszamy wszystkich członków tego stowarzyszenia oraz wszystkich chętnych, którzy chcą się włączyć do tej bardzo owocnej modlitwy, szczególnie w obecnym miesiącu różańcowym.
 • Przypominamy, że w tym niezwykle ważnym czasie dla Europy i świata, szczególnie w październiku modlimy się codziennie na różańcu albo w kościele o godz. 18.30 albo w rodzinie co kładziemy na sercu żonom, matkom i babciom. W środy na godz. 18.30 zapraszamy na różaniec wszystkie dzieci i młodzież. Jeszcze raz zachęcamy do tej ważnej, owocnej, pięknej, wspólnej modlitwy różańcowej.
 • We wtorek 7 października przypada wspomnienie N.M.P Różańcowej. Na Msze Święte zapraszamy we wtorek o godz. 17.00 i 18.00.
 • Spotkanie młodzieży II roku katechizacji przedmałżeńskiej odbędzie się w piątek o godz. 18.30. Młodzież przychodzi na nabożeństwo różańcowe i potem będzie spotkanie.
Więcej…