• Bardzo dziękujemy naszym rodzinom oraz dyrekcji i pracownikom Zespołu Szkół w Nowym Folwarku za ugoszczenie i przenocowanie pielgrzymów Grupy Regionalnej Gniezno 2, idących w Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Wraz z pielgrzymami jesteśmy zbudowani otwartością i serdecznością gospodarzy. Wszystkim jeszcze raz składamy serdeczne podziękowanie.
  • We wtorek 1-go sierpnia przypada 73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. We wtorek pamiętajmy w modlitwie o wszystkich naszych bohaterach narodowych, którzy oddali życie i zdrowie za naszą obecną wolność.
  • Z racji rozpoczynającego się we wtorek miesiąca sierpnia, zgodnie z wieloletnim apelem księży biskupów podejmijmy, najmilsi, w tym miesiącu abstynencję od napojów alkoholowych jako nasz dar ofiarowany Bogu za wszystkich dotkniętych skutkami tego strasznego nałogu łącznie z rodzinami alkoholików. W sierpniu też nikogo nie częstujemy alkoholem.
  • W czwartek przypada I czwartek miesiąca. Msze Święte tego dnia będą o godz. 17.00 i 18.00. Po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 18.00 odprawimy nabożeństwo eucharystyczne z modlitwą o święte i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  • W piątek 4-go sierpnia przypada wspomnienie świętego Jana Marii Vianney'a – patrona proboszczów i jednocześnie I piątek miesiąca. Tego dnia od 8.30 odwiedzać będziemy chorych z sakramentami świętymi w ich domach. Chorych, którzy nie są zgłoszeni na stałe, prosimy zgłaszać do środy włącznie. Jak zwykle też, w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej sprawowanej o godzinie 7.30 także szafarze nadzwyczajni pojadą z Komunią Świętą do chorych. W piątek po południu będzie spowiedź od godz. 15.00 do 16.30 w kościele świętego Józefa, a od 16.30 do 16.55 w kościele Świętego Krzyża i tam też będą w piątek Msze Święte o godz. 17.00 i 18.00. Po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 18.00 będzie nabożeństwo wynagradzające N.S.P.J. za grzechy całego świata.
  • W przyszłą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego.
  • Wymiana tajemnic Żywego Różańca Niewiast i Mężczyzn naszej parafii będzie w sobotę po Mszy Świętej sprawowanej w kaplicy w Psarach Polskich i w przyszłą niedzielę w kościele po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 10.30.
  • W minionym tygodniu do Domu Ojca przeszedł 60 – letni mieszkaniec Wrześni ś.p. Marian Szymkowiak, którego pogrzeb odbył się w czwartek na cmentarzu farnym. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...
  • Zachęcamy, aby przy wyjściu z kościoła nabyć "Przewodnik Katolicki" z książeczką: pt. "5 minut z Bogiem" - na każdy dzień sierpnia. Na stolikach przy wyjściach z kościoła są też wyłożone bezpłatne egzemplarze najnowszego "Przeglądu Powiatowego".