• We wtorek 15 sierpnia przypada nakazana uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny a zarazem święto Wojska Polskiego. Jest to najstarsza uroczystość maryjna, która wyraża prawdę, że Maryja z duszą i ciałem została wzięta do nieba jako wierna Matka Syna Bożego. Msze Święte w uroczystość Wniebowzięcia NMP będą według wakacyjnego porządku niedzielnego, a więc o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 19.00. W czasie każdej Mszy Świętej będzie poświęcenie tegorocznych pierwocin zbóż, ziół i kwiatów.
  • Burmistrz Miasta i Gminy, Wrzesińskie Towarzystwo Kulturalne i Towarzystwo Unia Wrześnian zapraszają na uroczystość złożenia kwiatów pod pomnikiem 68 Pułku Piechoty we Wrześni przy ul. Słowackiego, w 97. rocznicę zwycięskiej bitwy warszawskiej. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10.30. Po uroczystości pod pomnikiem zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Obrońców Ojczyzny w kościele farnym o godz. 11.30. Będzie to zarazem Msza Święta z racji głównego odpustu parafii farnej.
  • W związku z ostatnią nawałnicą, pracami porządkowymi polegającymi na usunięciu połamanych drzew oraz z planowaną renowacją kościoła Świętego Krzyża informujemy, że piątkowe Msze Święte będą w kościele Świętego Józefa. Otoczmy modlitwą członków naszej wspólnoty których dotknęła ta piątkowa nawałnica.
  • Już dzisiaj informujemy także, że za 2 tygodnie, czyli tradycyjnie, w ostatnią niedzielę sierpnia, podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 10.30 złożymy Panu Bogu nasze parafialne dziękczynienie za tegoroczne plony ziemi. Bardzo prosimy więc mieszkańców poszczególnych wiosek o wykonanie na 27 sierpnia tradycyjnych wieńców dożynkowych.
  • W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca 85 letnia mieszkanka Słomowa śp. Kazimiera Piesiak, której pogrzeb odbył się na cmentarzu komunalnym. Wieczny odpoczynek...
  • Zachęcamy, aby przy wyjściu z kościoła nabyć ciekawy "Przewodnik Katolicki".