• Burmistrz Miasta i Gminy, Wrzesińskie Towarzystwo Kulturalne i Towarzystwo Unia Wrześnian zapraszają na uroczystość złożenia kwiatów pod pomnikiem 68 Pułku Piechoty we Wrześni przy ul. Słowackiego, w 97 rocznicę zwycięskiej bitwy warszawskiej. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10.30. Po uroczystości pod pomnikiem zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Obrońców Ojczyzny w kościele farnym o godz. 11.30. Będzie to zarazem Msza Święta z racji głównego odpustu parafii farnej.
  • W związku z piątkowym kataklizmem pogodowym w naszym rejonie prosimy wszystkich szczególnie poszkodowanych w związku z tą nawałnicą o zgłoszenie się do Ośrodka Pomocy Społecznej o radę i pomoc. Jednocześnie uprzejmie prosimy wszystkich parafian, którzy nie ucierpieli w związku z tą katastrofą aby hojnie wsparli wszystkich poszkodowanych w naszej parafii ofiarą materialną, którą będziemy zbierali na składkę w dwie najbliższe niedziele 20 i 27 sierpnia. Ofiary można również bezpośrednio przekazywać naszym księżom. Zebraną kwotę przekażemy najbardziej poszkodowanym rodzinom w porozumieniu z Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Bardzo prosimy również o wzajemną pomoc rodzinną, sąsiedzką i międzyludzką.
  • Do Domu Ojca przeszła 54 letnia, śp. Maria Hyziewicz. Pogrzeb zmarłej odbędzie się w środę. O godz. 11.45 będzie w kościele Msza Święta a o godz. 12 45 – pogrzeb na cmentarzu komunaknym. Wieczny odpoczynek...