• Bardzo dziękujemy za ofiary złożone ubiegłej niedzieli na renowację wnętrza kościoła Świętego Krzyża.
  • We wtorek 22 sierpnia przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej, pod której wezwaniem i opieką jest kaplica przy dawnym C.P.N. Z tej okazji, w najbliższą środę o godz. 16.45 odprawimy tam uroczystą Mszę Świętą z możliwością zyskania odpustu zupełnego. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej Mszy Świętej, szczególnie parafian, którzy jeszcze nie byli w tej urokliwej, pięknie wyremontowanej naszej kaplicy.
  • Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z "Jerychem Różańcowym", odprawianym w ważnych intencjach Kościoła i świata – odbędzie się w czwartek w Parafii p.w. Świętego Kazimierza Królewicza. Adoracja rozpocznie się po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 7.00 i potrwa do godz. 17.30. O godz. 18.00 będzie tam Msza Święta. Dla naszej parafii są przewidziane godziny od 12.30 – 15.00. O godz. 15.00 będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zachęcamy parafian do udziału w tej ważnej modlitwie, szczególnie prosimy o to członków Żywego Różańca.
  • W sobotę 26 sierpnia przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msza Święta z tej uroczystości będzie już w piątek o godz. 18.00, w sobotę o godz. 9.00 i 18.00 w kościele Świętego Józefa oraz o godz. 17.00 w kaplicy w Psarach Polskich. Chociaż nie jest to uroczystość nakazana, to jednak jako czciciele Matki Najświętszej przyjdźmy, najmilsi, uczcić imieniny naszej Jasnogórskiej Pani i Królowej.
  • Biuro parafialne w sobotę 26 sierpnia będzie nieczynne.
  • W związku z ostatnią nawałnicą w naszym rejonie, uprzejmie prosimy wszystkich parafian, którzy nie ucierpieli w związku z tą katastrofą aby hojnie wsparli wszystkich poszkodowanych w naszej parafii ofiarą materialną, którą zbieramy na składkę dzisiaj i w kolejną niedzielę 27 sierpnia. Ofiary można również bezpośrednio przekazywać naszym księżom. Zebraną kwotę przekażemy najbardziej poszkodowanym rodzinom w porozumieniu z Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Bardzo prosimy również o wzajemną pomoc rodzinną, sąsiedzką i międzyludzką.
  • Za tydzień, czyli, tradycyjnie w ostatnią niedzielę sierpnia, podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 10.30 złożymy Panu Bogu nasze parafialne dziękczynienie za tegoroczne plony ziemi. W związku z tym bardzo prosimy mieszkańców wszystkich wiosek o wykonanie tradycyjnych wieńców dożynkowych. Wszystkie delegacje prosimy o ustawienie się przed Mszą Świętą przed głównym wejściem do kościoła.
  • XIX Wojewódzko – Archidiecezjalne Dożynki Wielkopolskie odbędą się w Gnieźnie 27 sierpnia. Szczegółowy plan znajduje się na afiszu w gablotce.
  • W przyszłą też niedzielę o godz. 15.00 odbędzie się wakacyjne spotkanie członków Żywego Różańca Niewiast i Mężczyzn na terenie naszego campingu. Na to spotkanie zapraszamy wszystkich członków tego stowarzyszenia.
  • Zachęcamy, aby przy wyjściu z kościoła nabyć ciekawy "Przewodnik Katolicki".