• Bardzo serdeczne podziękowanie składamy za ofiary złożone ubiegłej niedzieli na pomoc najbardziej poszkodowanym w nawałnicy, która przeszła nad naszym rejonem w piątek 11-go sierpnia.
  Przypominamy, że poszkodowani w nawałnicy mogą skorzystać z następującej pomocy:
  a) jeżeli budynki mieszkalne lub gospodarcze, które uległy zniszczeniu były ubezpieczone – to należy skorzystać z wypłaty odszkodowania przysługującej z tego tytułu od firmy ubezpieczeniowej;
  b) z pomocy państwowej – składając wniosek w Ośrodku Pomocy Społecznej we Wrześni;
  c) z pomocy Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej składając wniosek poprzez swojego księdza proboszcza - wnioski te można pobrać w zakrystii, biurze parafialnym lub ze strony internetowej Caritasu Archidiecezji Gnieźnieńskiej i po wypełnieniu ich oddać księdzu proboszczowi, który wysyła je do Caritasu naszej diecezji. Wnioski te prosimy składać do poniedziałku 4-go września.
  d) z pomocy naszej parafii, która rozdzieli zebrane środki w dniach 20 i 27 sierpnia w porozumieniu z Ośrodkiem Pomocy Społecznej we Wrześni.
 • W piątek 1-go września przypada 78. rocznica wybuchu II wojny światowej. W piątek więc pamiętajmy, najmilsi, w naszej modlitwie o wszystkich poległych i pomordowanych w czasie tej tragicznej wojny. Pomódlmy się także o Boży pokój na całym świecie. Na Msze Święte w piątek zapraszamy o godz. 17.00, 17.30 i 18.00.
 • Burmistrz Miasta i Gminy oraz Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich zapraszają też w piątek o godz. 18.00 na Cmentarz Farny, aby tam oddać hołd walczącym, poległym i pomordowanym w czasie II wojny światowej.
 • W piątek też przypada I-szy piątek miesiąca. Tego dnia od godz. 8.30 odwiedzać będziemy chorych z sakramentami świętymi w ich domach. Chorych, którzy nie są zgłoszeni na stałe, prosimy zgłaszać do środy włącznie. Jak zwykle też, w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 7.30 także szafarze nadzwyczajni pojadą z Komunią Świętą do chorych. W piątek po południu będzie spowiedź na rozpoczęcie roku szkolno-katechetycznego dla dzieci i młodzieży według następującego porządku:
  od godz. 15.00 – dla dzieci klasy IV szkoły podstawowej,
  od godz. 15.30 – dla uczniów pozostałych klas szkoły podstawowej,
  od godz. 16.00 – dla młodzieży gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych,
  od godz. 17.00 do 17.30 będzie przerwa w spowiedzi
  od godz. 17.30 do 17.55 – zapraszamy do spowiedzi studentów i osoby dorosłe.
  W piątek po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 18.00 będzie nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy całego świata.
 • Zapraszamy na Dożynki Gminne, które rozpoczną się w sobotę Mszą Świętą polową sprawowaną o godz. 16.00 na boisku sportowym w Kaczanowie i na Dożynki Powiatowe, które rozpoczną się w przyszłą niedzielę Mszą Świętą sprawowaną o godz. 15.00 w kościele farnym w Pyzdrach. Za tydzień też łączyć się będziemy z ogólnopolskim dziękczynieniem Panu Bogu za tegoroczne plony ziemi na Jasnej Górze. Programy tych uroczystości dożynkowych są wywieszone na afiszach w gablotce.
 • Od przyszłej niedzieli wracamy do stałego porządku odprawiania Mszy Świętych i nabożeństw. Od przyszłej więc niedzieli będzie w niedzielę Msza Święta o godz. 12.00
 • Zachęcamy, aby przy wyjściu z kościoła nabyć "Przewodnik Katolicki" z książeczką pt. "5 minut z Bogiem" - na każdy dzień września.
  Na stolikach przy wyjściach z kościoła są też wyłożone bezpłatne egzemplarze najnowszego "Przeglądu Powiatowego".