• Bardzo serdeczne podziękowanie składamy wszystkim, którzy w dwie ostatnie niedziele złożyli ofiary na pomoc poszkodowanym w nawałnicy, która przeszła nad naszym rejonem w piątek 11 sierpnia. Za dobroć serca jeszcze raz wszystkim bardzo dziękujemy.
 • Od dzisiaj wracamy do stałego porządku odprawiania Mszy Świętych i nabożeństw. Od dzisiaj więc w niedziele – jest również Msza Święta o godz. 12.00.
 • Wymiana tajemnic Żywego Różańca Niewiast i Mężczyzn odbyła się wczoraj w kaplicy w Psarach Polskich i dzisiaj będzie w kościele po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 10.30. Na tę wymianę zapraszamy wszystkich członków tego stowarzyszenia.
 • W poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolno – katechetyczny. W imieniu dyrekcji Zespołu Szkół w Nowym Folwarku przypominamy, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolno – katechetycznego w tej szkole będzie w poniedziałek o godz. 9.00.
 • W czwartek przypada I czwartek miesiąca. Tego dnia po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 18.00 odprawimy nabożeństwo eucharystyczne z modlitwą o święte i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Po nabożeństwie odbędzie się w plebanii spotkanie naszego Koła Stowarzyszenia Powołań Kapłańskich. Na spotkanie to zapraszamy wszystkich członków tego koła i tych, którym na sercu leży sprawa powołań w naszej diecezji i naszej parafii.
 • W piątek 8 września przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia na Msze Święte zapraszamy jutro o godz. 17.00, 17.30 i 18.00.
 • W przyszłą niedzielę, jako drugą niedzielę miesiąca, składka będzie przeznaczona na remont wnętrza kościoła Świętego Krzyża.
 • W przyszłą też niedzielę, w związku z rozpoczętym rokiem szkolno – katechetycznym podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 12.00 będzie błogosławieństwo uczniów, szczególnie uczniów klasy I- szej szkoły podstawowej oraz ich tornistrów i przyborów szkolnych. Przy okazji przypominamy, że Msza Święta na początek i zakończenie roku szkolno – katechetycznego ma termin stały i:
  • na początku roku jest w I niedzielę września o godz. 12.00 (w tym roku jest, wyjątkowo w II niedzielę)
  • a na zakończenie roku szkolno – katechetycznego w przeddzień rozdania świadectw o godz. 18.00. W tych Mszach Świętych biorą udział wszyscy uczniowie szkół podstawowych, gimnazjum i wszystkich szkół ponadgimnazjalnych wraz z rodzicami. We Mszy Świętej niedzielnej o godz. 12.00 w ciągu roku szkolno – katechetycznego udział biorą wszyscy uczniowie szkoły podstawowej a szczególnie dzieci komunijne – wraz z rodzicami.
 • Kolejne Rejonowe spotkanie dla Narzeczonych odbędzie się w przyszłą niedzielę od godz. 14.00 – 16.00 w plebanii naszej parafii. W tym spotkaniu powinny wziąć udział wszystkie pary, które ślubują w terminie do 10 grudnia włącznie.
 • W przyszłą niedzielę przypada odpust w Biechowie, gdzie suma odpustowa będzie tam sprawowana o godz. 12.00. O godzinie 14.00 rozpocznie się tam piknik rodzinny z wieloma atrakcjami dla dzieci. Szczegóły podane są na afiszach w gablotce. W związku z odpustem w Biechowie już dzisiaj informujemy, że Msza Święta odpustowa dla chorych i osób starszych naszego dekanatu będzie odprawiona w Biechowie w Przyszłą środę 13 września o godz. 15.30. Na tę Mszę jak zwykle organizujemy bezpłatny przejazd autokarem, którego godzinę odjazdu sprzed naszego kościoła podamy w przyszłą niedzielę. Po Mszy Świętej będzie w Biechowie krótka agapa i około godziny 17.30 jest planowany powrót do Wrześni. Pielgrzymkę poprowadzi ksiądz proboszcz. Osoby chcące wziąć udział w tej pielgrzymce prosimy zgłaszać się do przyszłej niedzieli w zakrystii lub w biurze parafialnym
 • W przyszły czwartek 14 września przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego i nasz główny odpust parafialny. Tego dnia łaski odpustu zupełnego będzie można otrzymać podczas Mszy Świętych sprawowanych w kościele Świętego Krzyża o godz. 9.00 i 16.00. Na godz. 9.00 zapraszamy szczególnie chorych i osoby starsze oraz tych, którzy nie będą mogli przyjść po południu. Sumę odpustową o godz. 18.00 odprawi i kazanie wygłosi ksiądz dr. Przemysław Kwiatkowski, obecnie rektor Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie, poprzednio sekretarz księdza Prymasa Wojciecha Polaka. Po sumie będzie procesja eucharystyczna do kościoła Świętego Krzyża i tam też nastąpi zakończenie uroczystości z ucałowaniem relikwii Krzyża Świętego. Prosimy, aby w procesji eucharystycznej udział wzięły wszystkie poczty sztandarowe. Na sumę odpustową zapraszamy wszystkich parafian, w tym uczniów klas III gimnazjum, dla których to będzie uroczyste rozpoczęcie przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy Świętej i procesji młodzież ta udaje się do kościoła Świętego Józefa, gdzie będzie miała pierwsze spotkanie.  Na odpust młodzież ta przynosi karteczki z wypisanym: imieniem, nazwiskiem, adresem i telefonem rodziców oraz podaną klasą i szkołą do której młodzież uczęszcza.
 • Zapraszamy do udziału w XXXIII ogólnopolskiej pielgrzymce małżeństw na Jasną Górę w dniach 23 i 24 września. Szczegóły podane są na afiszu w gablotce.
 • Do Domu Ojca w ostatnim tygodniu przeszli:
  • 88-letni mieszkaniec Wrześni śp. Czesław Kozielczyk, którego pogrzeb odbył się w środę we Wszemborzu,
  • 82-letni mieszkaniec Wrześni śp. Zbigniew Wiśniewski, którego pogrzeb odbył się również w środę w Bardzie,
  • 93-letnia mieszkanka Słomowa śp. Genowefa Jaworska, której pogrzeb odbył się w czwartek w Marzeninie
  • 64-letni mieszkaniec Psar Małych śp. Władysław Jerzy Czaiński, którego pogrzeb odbył się w piątek na cmentarzu komunalnym we Wrześni
  • 70-letnia mieszkanka Psar Wielkich śp. Bronisława Janowska. Pogrzeb tej naszej parafianki odbędzie się we wtorek. O godz. 13.45 będzie Msza Święta w kościele a o godz. 15.00 pogrzeb na cmentarzu komunalnym we Wrześni.
 • Zachęcamy, aby przy wyjściu z kościoła nabyć ciekawy "Przewodnik Katolicki".