• Serdeczne podziękowanie składamy prowadzącym i uczestnikom sobotniej, całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii, połączonej z "Jerychem Różańcowym".
 • W piątek 29 września przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Na Msze Święte tego dnia zapraszamy o godz. 17.00 i 18.00.
 • W piątek też w godzinach od 8.00 – 12.00 w Przychodni przy ul. Legii Wrzesińskiej 23C odbędą się badania USG Doppler żył i tętnic kończyn dolnych i górnych, tętnic szyjnych i kręgowych, USG tarczycy, prostaty i stawów. Szczegóły dotyczące rejestracji są podane na afiszu w gablotce.
 • W sobotę 30 września przypada 32. rocznica poświęcenia kościoła Świętego Józefa, którego 30 września 1985 roku dokonał śp. Ksiądz Kardynał Józef Glemp, Prymas Polski. Z tej okazji, w przyszłą niedzielę o godz. 10.30 odprawimy Mszę Świętą dziękczynną za dzieło zbudowania naszego kościoła oraz za wszystkich żywych i zmarłych dobrodziejów i budowniczych tej świątyni i naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej Mszy Świętej.
 • Wymian tajemnic Żywego Różańca Niewiast i Mężczyzn będzie w sobotę po Mszy Świętej sprawowanej w kaplicy w Psarach Polskich i w przyszłą niedzielę w kościele po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 10.30. Na tę wymianę zapraszamy wszystkich członków tego stowarzyszenia i wszystkich chętnych, którzy chcieliby włączyć się do tej bardzo owocnej modlitwy.
 • W przyszłą niedzielę rozpoczyna się miesiąc październik a wraz z nim piękne nabożeństwa różańcowe, które będziemy odprawiali codziennie, także w niedziele o godz. 18.30. Różaniec należy do najbardziej owocnych modlitw zaraz po Mszy Świętej. Za odmówienie 5-ciu tajemnic różańca w sposób ciągły w kościele, w rodzinie lub pobożnym stowarzyszeniu połączone z rozważaniem wyznaczonych tajemnic – można codziennie zyskać odpust zupełny pod zwykłym warunkami. Wszystkich, którzy nie mogą przyjść do kościoła - prosimy o wspólną modlitwę różańcową w rodzinie. Tę sprawę kładziemy na sercu, szczególnie wszystkim, żonom, babciom i matkom. W październiku więc w poniedziałki nie będzie Koronki do Bożego Miłosierdzia, natomiast w poniedziałki i środy od godz. 17.30 do 17.50 będzie prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu. W środy po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 18.00 będzie Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z dwoma dziesiątkami różańca. W środę na to nabożeństwo przychodzą dzieci i młodzież wraz rodzicami.
 • Poświęcenie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej i wszystkim, którzy nie mają poświęconego różańca będzie w przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 12.00.
 • Powakacyjne spotkanie kręgów oazy młodzieży odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 18.00 w salce plebanii. Na to spotkanie zapraszamy członków oazy młodzieży oraz młodzież od III klasy gimnazjum począwszy, która chciałaby bardziej zbliżyć się do Boga w radosnej wspólnocie rówieśników. Serdecznie zapraszamy.
 • Już dzisiaj informujemy, że od soboty 7. października będzie można rezerwować terminy intencji mszalnych na rok 2018.
 • Już dzisiaj też informujemy, że wsparcie finansowe dla rodzin poszkodowanych w nawałnicy 11. sierpnia z ofiar zebranych przez naszą parafię zaczniemy wypłacać po 15. października. Rodziny poszkodowane zostaną poinformowane o wypłacie.
 • W minionym tygodniu do Domu Ojca przeszedł
  • 77 letni mieszkaniec Psar Polskich śp. Ryszard Ptaszyński którego pogrzeb odbył się w piątek na cmentarzu komunalnym 
  • 65 letni mieszkaniec Wrześni Stanisław Olejniczak. Pogrzeb zmarłego naszego parafianina odbędzie się w środę. O godz. 13.00 będzie Msza Święta w kościele a o godz. 14.15 – pogrzeb na cmentarzu komunalnym. Wieczny odpoczynek...
 • Zachęcamy, aby przy wyjściu z kościoła nabyć wartościowy "Przewodnik Katolicki", z książeczką p.t. "5 minut z Bogiem" - na każdy dzień października. Na stolikach przy wyjściach z kościoła są też wyłożone bezpłatne egzemplarze najnowszego "Przeglądu Powiatowego".