• Z okazji 32 rocznicy poświęcenia kościoła Świętego Józefa, która przypadła wczoraj 30 września, dzisiaj o godz. 10.30 była sprawowana uroczysta Msza Święta dziękczynna za dar zbudowania tej świątyni.
 • Wymiana tajemnic Żywego Różańca Niewiast i Mężczyzn odbyła się wczoraj w kaplicy w Psarach Polskich i będzie dzisiaj w kościele po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 10.30.
 • Młodzież naszej parafii zapraszamy na spotkanie Oazy dziś o godz. 18.00 w salce plebanii.
 • Dzieci i młodzież wraz z rodzicami zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w środy o godz. 18.30.
 • W czwartek przypada I czwartek miesiąca. Tego dnia nabożeństwo różańcowe odprawimy w intencji świętych i licznych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Po nabożeństwie odbędzie się w plebanii spotkania Koła Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich. Na to spotkanie zapraszamy wszystkich członków tego stowarzyszenia i te osoby, którym na sercu leży szczególnie sprawa powołań w naszej diecezji i parafii.
 • W piątek przypada I piątek miesiąca. Tego dnia od 8.30 odwiedzać będziemy chorych z sakramentami świętymi w ich domach. Chorych, którzy nie są zgłoszeni na stałe, prosimy zgłaszać do środy włącznie. Jak zwykle też, w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 7.30 także szafarze nadzwyczajni pojadą z Komunią Świętą do chorych. W piątek po południu będzie miesięczna spowiedź dla dzieci i młodzieży według stałego porządku:

od godz. 15.00 – dla dzieci klasy IV szkoły podstawowej
od godz. 15.30 – dla uczniów pozostałych klas szkoły podstawowej
od godz. 16.00 – dla młodzieży gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych
od godz. 17.00 – 17.30 będzie przerwa w spowiedzi
od godz. 17.30 do spowiedzi zapraszamy studentów i osoby dorosłe.
Na Msze Święte tego dnia zapraszamy o godz. 17.00 i 18.00. W piątek nabożeństwo wynagradzające N.S.P.J za grzechy całego świata połączymy z nabożeństwem różańcowym.

 

 • Na nabożeństwa różańcowe do kaplicy w Psarach Polskich zapraszamy w soboty o godz. 16.30.
 • W sobotę 7 października w wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, na całej długości naszej granicy będziemy odmawiać różaniec o ratunek dla Polski i Świata. Zapraszamy do udziału w wielkiej modlitwie różańcowej na granicach kraju. Tego dnia organizowany jest wyjazd o godz. 6.00 rano, powrót planowany jest ok. godziny 20.00. Zbiórka na parkingu Biedronka przy ul. Gnieźnieńskiej. Koszt 50 zł. Wyżywienie we własnym zakresie. Zapisy do 3 października w parafiach. Jeśli ktoś nie może jechać to zapraszamy w sobotę na godzinę 12.00 do naszego kościoła, gdzie odśpiewamy "Anioł Pański" i potem przed wystawionym Najświętszym Sakramentem Ołtarza odmówimy całe 4 części różańca. Bardzo prosimy wszystkich parafian, aby, zdając sobie sprawę z obecnych zagrożeń dla Polski i świata, wzięli udział w tej ogólnopolskiej modlitwie.
 • W przyszłą niedzielę, jako drugą niedzielę miesiąca, składka będzie przeznaczona na remont wnętrza kościoła Świętego Krzyża.
 • W przyszłą też niedzielę będziemy przeżywali XVII Dzień Papieski pod hasłem: "Idźmy naprzód z nadzieją". Tego dnia nabożeństwo różańcowe o godz. 18.00 ofiarujemy w intencji: "Do Matki Bożej z prośbą o nasze życie zgodne z nauczaniem Świętego Jana Pawła II". Zgodnie z tradycją tego dnia, w przyszłą niedzielę w całej Polsce po Mszach Świętych będą zbierane do skarbonek ofiary na pomoc w nauce dla młodzieży z rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej. W naszej parafii jest stypendystka, która korzysta z pomocy Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", organizującej tę właśnie akcję jako "żywy pomnik" ku czci Świętego Jana Pawła II.
 • W minionym tygodniu do Domu Ojca odeszła 82 – letnia mieszkanka Psar Polskich śp. Gabriela Łuczak, której pogrzeb odbył się w czwartek na cmentarzu farnym. Wieczny odpoczynek...
 • Zachęcamy, aby przy wyjściu z kościoła nabyć "Przewodnik Katolicki", gdzie między innymi przeczytamy rozmowę z prefektem Kongregacji d/s Kultu Bożego, który stawia diagnozę "zapomnieliśmy o Bogu, bo żyjemy w hałasie". Zachęcamy do wzięcia folderów dotyczących sobotniej modlitwy: "Różaniec do granic".