• Od wczoraj można rezerwować terminy intencji mszalnych na rok 2018. W związku z tym przypominamy, że przy rezerwacji należy podać: nazwisko, adres i koniecznie numer telefonu osoby rezerwującej intencję mszalną lub kogoś z rodziny oraz odebrać karteczkę z potwierdzeniem rezerwacji. Datę tę zaznaczamy w swoim kalendarzu. Najpóźniej 3 tygodnie przed terminem odprawienia zarezerwowanej Mszy Świętej przychodzimy podać treść intencji i składamy ofiarę. W zakrystii przyjmujemy rezerwację do 2-óch intencji mszalnych, a od 3-ech intencji mszalnych począwszy – w biurze parafialnym.
 • Już dzisiaj przypominamy, że w Uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 14.00 nasza parafia organizuje tegoroczną liturgię na cmentarzu komunalnym. W związku z tym bardzo prosimy pełnoletnich mężczyzn, aby zadeklarowali w zakrystii swoją pomoc w zebraniu na cmentarzu składki, która przeznaczona będzie na remont wnętrza kościoła Św. Krzyża. Dziękujemy tym osobom, którzy taką deklarację złożyli już w czasie ubiegłorocznej kolędy. Bardzo jednak prosimy by swą wcześniejszą wolę potwierdzili w tych dniach w zakrystii. W przyszłą niedzielę podamy termin spotkania organizacyjnego w tej sprawie. Jednocześnie istnieje potrzeba zaangażowania 16 niewiast lub mężczyzn do dyżurowania przy skarbonach, które znajdą się przy wejściu głównym i bocznym cmentarza. Asysta przy skarbonach trwać będzie po jednej godzinie w czasie od 10.00 do 14.00. Ofiary zbierane do skarbon na cmentarzu są przeznaczone na potrzeby Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Te osoby również prosimy o zadeklarowanie swojej pomocy w zakrystii. Jeszcze raz bardzo prosimy parafian o pomoc w tych niezwykle ważnych zbiórkach.
 • Informujemy, że Parafialna Poradnia Rodzinna w dwie najbliższe środy tj. 11-go i 18-go października będzie nieczynna.
 • Ojcowie paulini z Biechowa organizują 10-tygodniowe rekolekcje odnowy wiary z ciekawymi tematami podanymi na afiszu w gablotce. Rekolekcje będą odbywały się w czwartki po wieczornej Mszy Świętej. Początek rekolekcji w najbliższy czwartek.
 • W sobotę 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia nabożeństwo różańcowe ofiarujemy: "W intencji rodziców, wychowawców, nauczycieli i pracowników szkolnictwa, a szczególnie za pracowników Szkoły w Nowym Folwarku".
 • Wymienianki jednorazowe i roczne można zgłaszać od przyszłej niedzieli po Mszach Świętych w zakrystii lub w biurze parafialnym. Wymienianki jednorazowe wypisujemy drukowanymi literami w bierniku, np. "Módlmy się za ś.p. Stanisława, Bernarda, Marię". Wymienianki zaś roczne zgłaszamy księdzu ustnie. Za zmarłych wymienianych w wymieniankach jednorazowych modlić się będziemy codziennie od 2 do 8 listopada:
  - w dni powszednie o godz. 18.00 i potem będzie wieczorna Msza Święta,
  - w czwartek 2-go listopada i w niedzielę 5-go listopada – przed każdą Mszą Świętą.
  Za zmarłych wymienianych w wymieniankach rocznych modlić się będziemy od drugiej niedzieli listopada począwszy przed Mszami niedzielnymi całego roku. Zgłaszając wymienianki jednorazowe składamy dobrowolną ofiarę, zgłaszając wymienianki roczne – 20 złotych za cały rok od osoby zmarłej lub nazwiska rodziny.
 • Bezpłatne badania rentgenowskie schorzeń układu oddechowego z prześwietleniem płuc i badaniem określającym sprawność płuc będą we Wrześni w piątek 20-go października. Szczegóły podane są na afiszu w gablotce.
 • W związku z Dniem Papieskim dzisiaj po Mszach Świętych zbieramy do skarbonek ofiary na pomoc w nauce dla młodzieży będącej w trudnej sytuacji materialnej. W naszej parafii jest stypendystka, która korzysta z pomocy fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", organizującej tę właśnie akcję jako "żywy pomnik" ku czci świętego Jana Pawła II.
 • Zachęcamy, aby przy wyjściu z kościoła nabyć ciekawy numer "Przewodnika Katolickiego". Na stolikach przy wyjściach z kościoła są też wyłożone bezpłatne egzemplarze najnowszego "Przeglądu Powiatowego".