eu180

baner gniezno

Ogłoszenia Duszpasterskie - Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela - 24.06.2018r.

 • Serdeczne podziękowanie składamy fundatorom planowanych stacji Drogi Krzyżowej wokół kościoła Świętego Krzyża.
 • W miniony piątek rozpoczęły się wakacje i czas urlopów. Przybyli do nas też krewni, turyści i wczasowicze. Wszystkim życzymy dobrego odpoczynku i napełnienia się miłością stwórcy objawioną w pięknie przyrody i w kochających sercach ludzi.
 • Informujemy, że w związku z najnowszym rozporządzeniem europejskim i kościelnym, dotyczącym ochrony danych osobowych, nie wolno nam umieszczać na parafialnej stronie internetowej intencji mszalnych i zapowiedzi przedślubnych. Można je znaleźć tylko w gablocie przy kościele.
 • W piątek 29 czerwca przypada uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte z tej uroczystości będą już w w czwartek o godz. 18.00 oraz w piątek o godz. 9.00, 16.30 i 18.00. Chociaż nie jest to uroczystość nakazana przybądźmy, najmilsi, tego dnia na Mszę Świętą i ofiarujmy ją w intencji dzisiejszego następcy świętego Piotra – Ojca Świętego Franciszka. Składka z tego dnia będzie przeznaczona na działalność Stolicy Apostolskiej. W piątek, z racji uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
 • W piątek i sobotę jest też organizowany wyjazd autokarem z Wrześni na Dzień Pokutny do sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Szczegóły podane są na afiszu w gablotce.
 • Wymiana tajemnic Żywego Różańca Niewiest i Mężczyzn naszej parafii będzie w sobotę po Mszy Świętej sprawowanej w kaplicy w Psarach Polskich i w przyszłą niedzielę w kościele po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 10.30.
 • Po pięciu latach ofiarnej posługi duszpasterskiej w naszej parafii, z dniem 1–go lipca ksiądz mgr Radek Plewa zostaje skierowany do pracy w Parafii pw. Chrystusa Wieczystego Kapłana w Gnieźnie. W tym miejscu pragniemy wyrazić gorące podziękowanie za bardzo ofiarną i radosną Służbę Pańską w naszej parafii przez wszystkie lata jego pobytu u nas. Ksiądz Radek na pewno pozostanie w sercu i pamięci księdza proboszcza, dzieci, młodzieży i dorosłych naszych parafian. Na nowej placówce życzymy księdzu Radkowi wielu wykorzystanych świateł Ducha Świętego, opieki Matki Bożej i dobrego zdrowia.
 • Z dniem 1–go lipca przybędzie do naszej parafii ksiądz mgr Grzegorz Dębowski, dotychczasowy wikariusz parafii farnej w Gnieźnie. Otoczmy go modlitwą i serdecznym przyjęciem do naszej wspólnoty parafialnej.
 • Przypominamy, że od przyszłej niedzieli 1-go lipca będzie wakacyjny porządek Mszy Świętych i nabożeństw, a więc:
  • od przyszłej niedzieli – w niedziele lipca i sierpnia nie będzie Mszy Świętej o godz. 12.00. Pozostałe Msze Święte będą bez zmian.
  • w lipcu i sierpniu wymienianki roczne z godziny 12.00 będą czytane przed Mszą Świętą o godz. 10.30, w związku z tym nie będzie Koronki do Miłosierdzia Bożego.
  • w dni powszednie lipca i sierpnia Msze Święte będą:
   • we wtorki o godz. 07.00 rano, a w pozostałe dni tygodnia o godz. 17.00 i 18.00 z tym, że w środy o godz. 16.45 Msza Święta będzie w kaplicy koło dawnego C.P.N., zatem w środy w kościele będzie tylko Msza Święta o godz. 18.00
   • w lipcu i sierpniu Koronka do Miłosierdzia Bożego bdzie w poniedziałki po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 18.00, a prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu będzie w poniedziałki i środy od godz. 17.30 – 17.50.
  W środy po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 18.00 będzie Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, na którą serdecznie zapraszamy.
  W tym roku, z racji remontu, w lipcu i sierpniu nie będzie Mszy Świętych w kościele Świętego Krzyża.
 • Przypominamy też, że informacje o trwających kursach przedmałżeńskich są dostępne na stronie internetowej narzeczeni.archidiecezja.pl. Tam też można dokonać zapisu na wybrany termin kursu przedmałżeńskiego.
 • W roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości Wojskowa Komenda Uzupełnień w Koninie przypomina o tworzeniu nowego rodzaju Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej – Wojsk Obrony Terytorialnej Kraju. Szczegóły dla chętnych do włączenia się w tę formację są podane na afiszu w gablotce.
 • W gablotce też znajdziemy informacje na temat ogólnopolskiej pielgrzymki wychowawców i nauczycieli na Jasną Górę, letnich prezentacji organowych w Bazylice Prymasowskiej w Gnieźnie, Ewangelizacyjnych Dniach Młodych w Seminarium Duchownym, na temat rekolekcji oazowych dla młodzieży w Białej Niżnej oraz o wrześniowej pielgrzymce do Medjugorje. Zapraszamy do przeczytania powyższych informacji w gablotce.
 • Zachęcamy, aby przy wyjściu z kościoła nabyć "Przewodnik Katolicki" z książeczką "5 minut z Bogiem" - na każdy dzień lipca. Na stolikach przy wyjściach z kościoła są też wyłożone bezpłatne egzemplarze najnowszego "Przeglądu Powiatowego".

 

Kontakt

Parafia Rzymsko-katolicka p.w. Św. Krzyża
62-300 Września
ul. Świętokrzyska 20
e-mail: biuro@lipowka.wrzesnia.pl
Telefon: +4861 436 15 16


nr konta bankowego Parafii:
Powiatowy Bank Spółdzielczy we Wrześni
71 9681 0002 0020 7409 0177 0093

 

eu300

 

Modlitwa dziękczynna

Za wszystkie dary
z Bożej Ręki wzięte,
za skarby wiary i pociechy święte,
za trudy pracy i pracy owoce,
za chwile sił i ciężkie niemoce,
za spokój, walki, zdrowie i choroby,
za uśmiech szczęścia i łzy żałoby,
i za krzyż ciężki na barki złożony
niech będzie Jezus Chrystus pochwalony.