1. Serdeczne podziękowanie składamy firmie drogowej naszego parafianina za zniwelowanie nierówności pozbruku na terenie przykościelnym oraz wykonanie bardzo widocznego oznaczenia pierwszego stopnia głównych schodów prowadzących do kościoła.
 2. Bardzo dziękujemy również za ofiary złożone ubiegłej niedzieli na dokończenie remontu w budynku kaplicy w Psarach Polskich.
 3. Przedwakacyjne spotkanie Wrzesińskiego Koła Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich odbędzie się dzisiaj o godz. 17.00 w naszej plebanii. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
 4. W Środę 22 czerwca, w 13 rocznicę przejścia do Domu Ojca księdza kanonika Józefa Wronki pamiętajmy o nim w naszej modlitwie. Z tej okazji w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji tego długoletniego duszpasterza naszej parafii i budowniczego tego kościoła.
 5. W czwartek 23 czerwca przypada Dzień Ojca. Tego dnia pomódlmy się w intencji naszych ojców a żyjącym złóżmy serdeczne życzenia. Czwartkowe nabożeństwo czerwcowe ofiarujemy w intencji wszystkich ojców.
 6. Wszystkie dzieci, młodzież i studentów oraz rodziców, wychowawców i nauczycieli zapraszamy w czwartek na godz. 18.00 na Mszę Świętą z okazji piątkowego zakończenia roku szkolno – katechetycznego. Okazja do spowiedzi świętej będzie o godz. 17.30. W czasie tej Mszy Świętej podziękujemy Panu Bogu za miniony rok szkolno – katechetyczny oraz będziemy prosić o szczęśliwy i radosny czas wakacji. Podczas tej Mszy Świętej też dotychczasowi kandydaci zostaną uroczyście przyjęci do grona ministrantów i lektorów naszej Liturgicznej Służby Ołtarza. Przy tej okazji przypominamy, że Msza Święta na zakończenie i początek roku szkolno – katechetycznego ma termin stały i:
  • na zakończenie roku jest w przeddzień rozdania świadectw o godz. 18.00
  • na początek roku – w pierwszą niedzielę września o godz. 12.00

 7. W piątek 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Tego dnia pomódlmy się w intencji kapłanów naszego dekanatu, którzy o godz. 10.30 będą uczestniczyć w Czerniejewie w dorocznej Kongregacji Dekanalnej. O godz. 12.00 kapłani wezmą udział w uroczystej sumie odpustowej w której będą dziękowali Panu Bogu za wszystkie otrzymane łaski w kończącym się roku szkolno – katechetycznym, upraszając dalszych w pełni wykorzystanych natchnień Ducha Świętego. Msze Święte z uroczystości Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela w naszej parafii będą:
  • już w czwartek o godz. 17.00 i 18.00
  • oraz w piątek o godz. 17.00 i 18.00. Chociaż nie jest to uroczystość nakazana zapraszamy tego dnia do udziału we Mszy Świętej. W piątek z racji uroczystości, nie ma postu.
 8. Również w piątek pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Września odbędzie się w Amfiteatrze im. Anny Jantar koncert zespołów Disco Polo, które charytatywnie zagrają jako "dar Serca dla Gabrysi". Start imprezy będzie o godz. 15.00 a koncert – od godz. 17.00. Bile wstępu jako "Cegiełka dla Gabrysi" wynosi 5 zł. Szczegóły podane są na afiszu w gablotce.
 9. Burmistrz Miasta i Gminy Września zaprasza wszystkich seniorów na pierwszy wrzesiński Tydzień Seniora, który będzie trwał od przyszłej niedzieli do niedzieli 3 lipca. Dla seniorów zostały zorganizowane w tym czasie liczne atrakcje, których szczegółowy program jest podany na afiszu w gablotce. Seniorów bardzo zachęcamy do udziału w tej imprezie zorganizowanej specjalnie dla nich.
 10. Już dzisiaj, jak co roku, przypominamy, że od niedzieli 3 lipca będzie wakacyjny porządek Mszy Świętych i nabożeństw a więc:
  • w niedziele lipca i sierpnia nie będzie Mszy Świętej o godz. 12.00. Pozostałe Msze Święte będą bez zmian. W lipcu i sierpniu więc wymienianki roczne z godz. 12.00 będą czytane przed Mszą św. o godz. 10.30 a w związku z tym przed sumą nie będzie Koronki do Bożego Miłosierdzia.
  • w dni powszednie lipca i sierpnia Msze Święte będą:
  • we wtorki o godz. 7.00 rano
  • a w pozostałe dni tygodnia o godz. 17.00 i 18.00 z tym, że w środę o godz. 16.45 Msza Święta będzie w kaplicy koło dawnego C. P. N. zatem w środę w kościele będzie tylko Msza Święta o godz. 18.00
  • w piątki lipca i sierpnia Msze Święte będą w naszym kościele parafialnym Świętego Krzyża.
  • w lipcu i sierpniu Koronka do Miłosierdzia Bożego będzie w poniedziałki po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 18.00 a prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu będzie w środy od 17.30 – 17.50. W środy po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 18.00 będzie Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, na która serdecznie zapraszamy.
 11. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli na Jasną Górę odbędzie się w piątek 1 i w sobotę 2 lipca z ciekawym programem, który jest wywieszony na afiszu w gablotce. Wszystkich nauczycieli i wychowawców gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w tej pielgrzymce.
 12. Dziesięciodniowe wczaso – rekolekcje z programem zdrowotno – żywieniowym opartym na diecie warzywno – owocowej dr Ewy Dąbrowskiej organizuje Duszpasterstwo Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Szczegóły podane są na afiszu w gablotce.
 13. Zachęcamy, aby przy wyjściu z kościoła nabyć:
  • "Przewodnik Katolicki", w którym między innymi przeczytamy Ukraińcy przepraszają Polaków za Wołyń
  • i miesięcznik "Cuda i łaski Boże". Na stolikach przy wyjściach z kościoła są też wyłożone bezpłatne egzemplarze niezwykle ciekawych „Dobrych Nowin” i bezpłatne foldery z Koronką do Miłosierdzia Bożego.
 14. Serdecznie polecamy też obejrzenie w kinach wyjątkowego filmu pt: "Bóg w Krakowie", który opowiada o potędze Bożego Miłosierdzia, sile modlitwy, nadziei, miłości i tęsknocie człowieka za Stwórcą. W filmie występują wybitni polscy aktorzy.