• W miniony piątek rozpoczęły się wakacje i czas urlopów. Przybyli do nas również krewni, turyści i wczasowicze. Wszystkim życzymy dobrego odpoczynku i napełnienia się miłością Stwórcy objawioną w pięknie przyrody i w kochających sercach ludzi.
 • Kolejny "Wieczór chwały u Mamy" odbędzie się dzisiaj w Biechowie o godz. 16.00. W programie jest Eucharystia z prośbą o uzdrowienie, uwielbienie oraz modlitwa wstawiennicza. Zainteresowanych zapraszamy.
 • Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z "Jerychem Różańcowym" odprawianym w bardzo ważnych intencjach Kościoła i świata odbędzie się we wtorek w Parafii p.w. Świętego Kazimierza Królewicza. Adoracja rozpocznie się po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 7.00 a zakończy się o 17.45. O godz. 18.00 będzie tam Msza Święta. Dla naszej parafii są przewidziane godziny od 12.30 – 15.00. O godz. 15.00 będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy parafian do udziału w tej ważnej modlitwie; szczególnie prosimy o to członków Żywego Różańca oraz tym razem mieszkańców ul. Świętokrzyskiej we Wrześni.
 • W środę 29 czerwca przypada uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte z tej uroczystości będą już we wtorek o godz. 18.00 oraz w środę o godz. 9.00, 16.30 i 18.00. Tego dnia nie będzie prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu i Nowenny do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Po Mszy wieczornej będzie nabożeństwo czerwcowe. Chociaż nie jest to uroczystość nakazana przybądźmy, najmilsi, tego dnia na Mszę Świętą i ofiarujmy ją w intencji dzisiejszego następcy świętego Piotra – Ojca Świętego Franciszka.
 • Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim rodzinom, które zgłosiły chęć przyjęcia pielgrzymów na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Wstępnie do naszej parafii miało przyjechać ok. 100 osób ale liczba ta zmalała do 10 osób, które przybędą do nas 20 lipca z Holandii. W związku z tym rodziny, które przyjmą pielgrzymów prosimy na spotkanie organizacyjne w czwartek o godz. 20.00 do plebanii. Wszystkie pozostałe rodziny uprzejmie prosimy, aby zamiast pielgrzymów na Światowe Dni Młodzieży – przyjęły pielgrzymów naszej Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, którzy przybędą do nas na nocleg z 2/3 sierpnia. Za wielką życzliwość jeszcze raz bardzo dziękujemy.
 • W piątek przypada I piątek miesiąca. Tego dnia od godz. 8.30 będą odwiedziny chorych z sakramentami świętymi w ich domach. W lipcu i sierpniu chorych będzie odwiedzał jeden ksiądz, dlatego chorych i ich rodziny prosimy o wyrozumiałą cierpliwość. Chorych, którzy nie są zgłoszeni na stałe, prosimy zgłaszać do środy włącznie. Jak zwykle też, w przyszła niedzielę po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 7.30 także szafarze nadzwyczajni pojada z Komunia Świętą do chorych. W piątek po południu będzie spowiedź od godz. 15.00 – 16.45. W piątek Msze Święte będą o godz. 17.00 i 18.00. Po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 18.00 będzie nabożeństwo wynagradzające N.S.P.J za grzech całego świata.
 • Wymiana tajemnic Żywego Różańca Niewiast i Mężczyzn naszej parafii będzie w sobotę po Mszy Świętej sprawowanej w kaplicy w Psarach Polskich i w przyszłą niedzielę w kościele po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 10.30.
 • Przypominamy, że od przyszłej niedzieli będzie w naszej parafii wakacyjny porządek Mszy Świętych i nabożeństw a więc:
  • w niedziele lipca i sierpnia nie będzie Mszy Świętej o godz. 12.00. Pozostałe Msze Święte będą bez zmian. W lipcu i sierpniu więc wymienianki roczne z godz. 12.00 będą czytane przed Mszą św. o godz. 10.30 a w związku z tym przed sumą nie będzie Koronki do Bożego Miłosierdzia.
  W dni powszednie lipca i sierpnia Msze Święte będą:
  • we wtorki o godz. 7.00 rano
  • a w pozostałe dni tygodnia o godz. 17.00 i 18.00 z tym, że w środy o godz. 16.45 Msza Święta będzie w kaplicy koło dawnego C. P. N. zatem w środy w kościele będzie tylko Msza Święta o godz. 18.00
  • w piątki lipca i sierpnia Msze Święte będą w naszym kościele parafialnym Świętego Krzyża.
  • w lipcu i sierpniu Koronka do Miłosierdzia Bożego będzie w poniedziałki po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 18.00 a prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu będzie w środy od 17.30 – 17.50. W środy po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 18.00 będzie Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, na która serdecznie zapraszamy.
 • Trwa remont korytarza, łazienki, salki parafialnej i kuchenki w dolnej kondygnacji naszej plebanii. W związku z tym chętnie przyjmiemy meblościankę potrzebną do salki. Chętnych, którzy chcieliby ofiarować taką meblościankę, prosimy o kontakt z panem kościelnym Zenonem Adamskim.
 • Zachęcamy, aby przy wyjściu z kościoła nabyć "Przewodnik Katolicki", gdzie przeczytamy między innymi o Poznańskim Czerwcu 1956 roku i o bezpośrednich już przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Na stolikach przy wyjściach z kościoła są też wyłożone bezpłatne egzemplarze ciekawych "Dobrych Nowin" i bezpłatne foldery z Koronką do Miłosierdzia Bożego. Na stolikach są wyłożone także bezpłatne egzemplarze najnowszego "Przeglądu Powiatowego".