• Dziękujemy za ofiary złożone ubiegłej niedzieli na dokończenie remontu w budynku kaplicy w Psarach Polskich, który rozpocznie się po skończonym remoncie korytarza, łazienki, salki i kuchenki w dolnej kondygnacji plebanii, a ten remont jest już na ukończeniu.
  • Serdeczne podziękowanie składamy też za ofiarowaną meblościankę, szafki i krzesła dla naszej pięknie wyremontowanej salki w plebanii. Dziękujemy też naszemu parafianinowi za ofiarowane dwa dębowe krzesła do prezbiterium i trzy dębowe krzesła do poczekalni w biurze parafialnym. Wszystkim ostatnim dobrodziejom jeszcze raz serdecznie dziękujemy.
  • Z okazji 13 rocznicy rozpoczęcia posługi duszpasterskiej w naszej parafii przez księdza proboszcza oraz z okazji dnia swojego patrona, solenizant w środę o godz. 18.00 odprawi Mszę Świętą dziękczynną. Ksiądz proboszcz prosi o modlitwę i przyjęcie w jego intencji Komunii Świętej.
  • Jak już wiemy od środy też do przyszłego poniedziałku, w ramach przygotowań do ŚDM, będziemy gościli w naszej parafii 10–osobową grupę młodzieży ze swoim duszpasterzem z Holandii. Dziękując rodzinom, które otwartym sercem pragną przyjąć naszych gości do swoich domów, bardzo prosimy o modlitwę w intencji papieża, naszych rodzin goszczących młodzież oraz wszystkich, którzy wezmą udział w tym wielkim święcie młodych z całego świata, w tym również za młodzież naszej parafii, która wybiera się na te spotkanie. Jednocześnie wszystkich parafian, młodszych i starszych, szczególnie tych, którzy nie pojadą do Krakowa, zapraszamy do udziału w sobotnim spotkaniu w Gnieźnie które będzie centralnym świętowaniem ŚDM w naszej diecezji. Przypominamy, że spotkanie to rozpocznie się uroczystą Eucharystią na placu Świętego Wojciecha przed katedrą. O godz. 19.00 zaś na Stadionie Miejskim przy ul. Wrzesińskiej odbędzie się koncert ewangelizacyjny i widowisko teatralne. Będzie to przedsmak niepowtarzalnej atmosfery ŚDM. Jeszcze raz wszystkich parafian serdecznie zapraszamy do przeżycia tego spotkania.

  • Po Światowych Dniach Młodzieży podobnie jak w latach ubiegłych, 2 sierpnia wyruszy z Gniezna Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Jedna z tych grup, jak co roku przybędzie na nocleg do naszej parafii. Będzie to ok. 100 osób. Pielgrzymi przybędą do nas we wtorek 2 sierpnia ok. godz. 17.00. W związku z tym zwracamy się z gorącą prośbą, abyśmy otworzyli pielgrzymom drzwi naszych serc i domów i przyjęli naszych gości na nocleg z wtorku 2 sierpnia na środę 3 sierpnia. W tym miejscu liczymy też na rodziny, które zgłosiły chęć przyjęcia pielgrzymów na ŚDM ale ze względu na mniejszą ich ilość, nie otrzymały gości z Holandii. Pielgrzymom wędrującym na Jasną Górę potrzeba tylko trochę miejsca do spania – mają bowiem własne materace lub karimaty i śpiwory – a także możliwości umycia się i jeżeli to możliwe, skromnego posiłku. Jeszcze raz bardzo prosimy o zgłaszanie chęci przyjęcia pielgrzymów na nocleg po Mszach świętych w zakrystii lub biurze parafialnym, podając swoje nazwisko, adres, numer telefonu i ilość pielgrzymów, których możemy przenocować. Jeżeli jesteśmy indywidualnie umówieni z danymi pielgrzymami na nocleg, których co roku u siebie gościmy – to również prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii lub biurze parafialnym. Uprzejmie prosimy, aby w dniu przybycia pielgrzymów ktoś z rodziny odebrał zgłoszoną ilość osób. Za udzieloną gościnę z góry serdecznie dziękujemy.
  • Uprzejmie prosimy o poparcie do końca lipca ważnego projektu "Ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę". Petycje są wyłożone przy głównym wyjściu z kościoła. Podpisując się pod petycją prosimy wyraźnie wpisać imię (bądź imiona), nazwisko, dokładne i pełne miejsce zamieszkania z kodem pocztowym oraz czytelny PESEL.
  • Zachęcamy, aby przy wyjściu z kościoła nabyć:
    - wartościowy "Przewodnik Katolicki"
    - ciekawy miesięcznik "Cuda i łaski Boże" zdziałane za przyczyną Sługi Bożego Wenantego Katarzyńca. Na stolikach przy wyjściach z kościoła są też wyłożone bezpłatne foldery z programem ŚDM w Gnieźnie oraz foldery z Koronką do Miłosierdzia Bożego.