• Ksiądz Proboszcz bardzo dziękuje za życzenia modlitewne i ofiarowane Komunie Święte z okazji 13-tej rocznicy rozpoczęcia posługi duszpasterskiej w naszej parafii i jego patrona błogosławionego Czesława.
  • Powoli dobiega końca pobyt we Wrześni naszych gości z Holandii, przygotowujących się na spotkanie z Ojcem Świętym w Krakowie. Pielgrzymi wraz z księdzem Antonim, pochodzącym z Indii a pracującym w Holandii, będą uczestniczyć dzisiaj we Mszy Świętej sprawowanej o godz. 10.30. Po południu będzie wspólne spotkanie w Country Clubie "Na skraju lasu" w Nowym Folwarku, jutro o godzinie 9.30 wspólna Msza Święta i wyjazd do Krakowa.
    W tym miejscu jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję księdzu Radkowi, naszym wolontariuszom, rodzinom goszczącym przybyłą młodzież, pani Martynie – naszej tłumaczce, scholi parafialnej, państwu kościelnym i organistom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do udanego pobytu pielgrzymów na terenie gościnnej naszej parafii. Dziękujemy też Urzędowi Miasta i Gminy oraz Starostwu Powiatowemu a także wszystkim, którzy pomogli wrzesińskim parafiom w ugoszczeniu młodzieży. Gościom życzymy dalszego, częstego upraszania natchnień Ducha Świętego i podążania za ich światłem w zdrowiu i błogosławieństwie Bożym wraz ze wszystkimi im bliskimi oraz radosnego i pełnego przeżyć duchowych spotkania z papieżem w Krakowie.
  • W poniedziałek, 25 lipca przypada święto świętego Jakuba Apostoła oraz wspomnienie świętego Krzysztofa, patrona kierowców. Jest to również dzień imienin księdza biskupa Krzysztofa Wętkowskiego, który jeszcze w tym roku przeprowadzi wizytację naszej parafii. Polecajmy jutro tego solenizanta Bogu we wspólnej pamięci modlitewnej.
  • We wtorek, 26 lipca przypada wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. We wtorek więc pomódlmy się za nasze babcie i dziadków oraz za osoby starsze, a żyjącym złóżmy serdeczne życzenia.
  • Katolickie Porozumienie Samorządowe oraz ojcowie paulini zapraszają do Biechowa na wspólne przejście przez Bramę Miłosierdzia i zyskanie odpustu zupełnego. Bezpłatne dwa wyjazdy autokarem do Biechowa będą w najbliższy czwartek oraz w czwartek 4 sierpnia. Oba wyjazdy są o godzinie 17.00 sprzed kościołów: świętej Królowej Jadwigi i Świętego Ducha. Chętni mogą się zapisać na wyjazd dzwoniąc na numery telefonów podane na afiszu w gablotce.
  • Jak już wiemy, w przyszły wtorek, 2 sierpnia przybędą do naszej Wrześni na nocleg pielgrzymi Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. W naszej parafii tradycyjnie, będziemy gościć grupę z Gniezna liczącą około 100 osób. Pielgrzymi przybędą 2 sierpnia około 17.00. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które zgłosiły dotąd chęć przyjęcia 6 pielgrzymów. Obecnie brakuje jeszcze noclegów dla około 90 osób. Uprzejmie więc prosimy o przyjęcie tych pielgrzymów, którzy dotąd nie mają zapewnionego u nas noclegu. Za udzieloną gościnę z góry bardzo serdecznie dziękujemy.
  • Zachęcamy, aby przy wyjściu z kościoła nabyć bardzo ciekawy "Przewodnik Katolicki", gdzie m.in. przeczytamy wywiad z przyjacielem papieża Franciszka, który przybliża nam postać papieża jako człowieka spotkania z ludźmi. Na stolikach przy wyjściach z kościoła są też wyłożone bezpłatne, wartościowe, książki wydane z okazji Światowych Dni Młodzieży, przedstawiające chrześcijańskie fundamenty polskiej tożsamości, historię Polski i sylwetki wielkich Polaków.