• W dniu dzisiejszym ksiądz Radek z młodzieżą naszej parafii uczestniczy w Krakowie we Mszy Posłania, której przewodniczy Ojciec Święty.
  Jest to kulminacyjny punkt Światowych Dni Młodzieży, który też kończy to wielkie spotkanie młodych z Bogiem, papieżem i ze sobą. Wspierajmy jeszcze dzisiaj młodych naszą modlitwą.
 • Jutro 1–go sierpnia przypada 72. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Jutro więc pamiętajmy w modlitwie o wszystkich naszych bohaterach narodowych, którzy oddali życie i zdrowie za naszą wolność.
 • Z racji rozpoczynającego się jutro miesiąca sierpnia, zgodnie z wieloletnim apelem księży biskupów, podejmijmy, najmilsi, w tym miesiącu abstynencję od napojów alkoholowych jako nasz dar ofiarowany Bogu za wszystkich dotkniętych skutkami tego strasznego nałogu, łącznie z rodzinami alkoholików. W sierpniu też nikogo nie częstujmy alkoholem.
 • Jak wiemy, we wtorek przybędą do Wrześni na nocleg grupy kolorowe Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. W naszej parafii, tradycyjnie, gościć będziemy grupę z Gniezna, która - jak się okazało - będzie liczyć około 50 osób. Pielgrzymi przybędą we wtorek około godziny 17.00. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zgłosili chęć przyjęcia 41 osób. Obecnie brakuje jeszcze noclegów dla około 10 osób. Uprzejmie więc prosimy o przyjęcie jeszcze tych pielgrzymów, którzy dotąd nie mają zapewnionego u nas noclegu. Przypominamy też prośbę, aby we wtorek odebrać z kościoła zgłoszoną ilość osób. Za udzieloną gościnę z góry serdecznie dziękujemy.
 • W czwartek przypada wspomnienie świętego Jana Marii Vianneya – patrona proboszczów i jednocześnie I czwartek miesiąca. Msze Święte tego dnia będą o godz. 17.00 i 18.00. Po Mszy Świętej sprawowanej o godzinie 18.00 odprawimy nabożeństwo eucharystyczne z modlitwą o święte i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 • W piątek przypada I piątek miesiąca. Tego dnia od 8.30 będą odwiedziny chorych z sakramentami świętymi w ich ich domach. Chorych, którzy nie są zgłoszeni na stałe prosimy zgłaszać do środy włącznie. Jak zwykle też, w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 7.30 także szafarze nadzwyczajni pojadą z Komunią Świętą do chorych.
  W piątek, po południu, od godz. 15.00 do 16.45 będzie spowiedź w kościele świętego Józefa i tam, wyjątkowo, w ten piątek sierpnia, będą Msze Święte o godz. 17.00 i 18.00. Po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 18.00 będzie nabożeństwo wynagradzające N.S.P.J. za grzechy całego świata.
 • Wymiana tajemnic Żywego Różańca Niewiast i Mężczyzn naszej parafii będzie w sobotę w kaplicy w Psarach Polskich i w przyszłą niedzielę w kościele po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 10.30.
 • Zachęcamy, aby przy wyjściu z kościoła nabyć: "Przewodnik Katolicki", gdzie m.in. przeczytamy o przeżyciu Światowych Dni Młodzieży w diecezjach.
  Na stolikach przy wyjściach z kościoła są też wyłożone bezpłatne egzemplarze najnowszego "Przeglądu Powiatowego".