• Bardzo dziękujemy za ofiary złożone ubiegłej niedzieli na dokończenie remontu w budynku kaplicy w Psarach Polskich.
 • W poniedziałek 22 – go sierpnia przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej, pod której wezwaniem i opieką jest kaplica przy dawnym C.P.N.
  Z tej okazji, w najbliższą środę o godz. 16.45 odprawimy tam uroczystą Mszę Świętą z możliwością zyskania odpustu zupełnego. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej Mszy Świętej, szczególnie parafian, którzy jeszcze nie byli w tej urokliwej, pięknie wyremontowanej naszej kaplicy.
 • Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z "Jerychem Różańcowym", odprawianym w ważnych intencjach Kościoła i świata – odbędzie się w środę w Parafii pw. Świętego Kazimierza Królewicza. Adoracja rozpocznie się po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 7.00 i potrwa do godz. 17.30. O godz.18.00 będzie tam Msza Święta z Nowenną do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
  Dla naszej parafii są przewidziane godziny od 12.30 do 15.00. O godz. 15.00 będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zachęcamy parafian do udziału w tej ważnej modlitwie; szczególnie prosimy o to członków Żywego Różańca oraz, tym razem, mieszkańców ulicy Tęczowej i Turkusowej.
 • W piątek 26–go sierpnia przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Na Msze Święte tego dnia zapraszamy do kościoła Świętego Krzyża o godz. 17.00 i 18.00. Chociaż nie jest to uroczystość nakazana, to jednak jako czciciele Matki Najświętszej przyjdźmy, najmilsi, w piątek uczcić imieniny naszej Jasnogórskiej Pani i Królowej.
 • Za tydzień czyli, tradycyjnie, w ostatnią niedzielę sierpnia, podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 10.30 złożymy Panu Bogu nasze parafialne dziękczynienie za tegoroczne plony ziemi. W związku z tym bardzo prosimy mieszkańców wszystkich wiosek o wykonanie tradycyjnych wieńców dożynkowych. Wszystkie delegacje prosimy o ustawienie się przed Mszą Świętą przed głównym wejściem do kościoła.
 • W przyszłą też niedzielę będzie już Msza Święta o godz. 12.00.
 • W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca 70–letnia mieszkanka Psar Polskich ś.p. Irena Kirkiewicz, której pogrzeb odbył się w czwartek na cmentarzu komunalnym.
  Wieczny odpoczynek...
 • Zachęcamy, aby przy wyjściu z kościoła nabyć:
  a) wartościowy "Przewodnik Katolicki" gdzie m.innymi przeczytamy wywiad z niezwykłą Mery Wagner, kanadyjską działaczką na rzecz życia nienarodzonych dzieci i ich matek,
  b) miesięcznik "Cuda i Łaski Boże", dokonane za wstawiennictwem Matki Bożej Skalmierzyckiej