• Bardzo dziękujemy za ofiary złożone ubiegłej niedzieli na pomoc poszkodowanym w ostatnim trzęsieniu ziemi we Włoszech. Na ten cel zebraliśmy 1265 złotych.
 • Serdeczne podziękowanie składamy tez prowadzącym i uczestnikom piątkowej całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu połączonej z Jerychem Różańcowym.
 • W czwartek 29 września przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Na Msze Święte tego dnia zapraszamy w czwartek o godz. 17.00 i 18.00.
 • W piątek 30 września przypada 31 rocznica poświęcenia kościoła Świętego Józefa, którego 30 września 1985 roku dokonał śp. Ksiądz Kardynał Józef Glemp, Prymas Polski. Z tej okazji, w przyszłą niedzielę o godz. 10.30 odprawimy Mszę Świętą dziękczynną za dzieło zbudowania naszego kościoła oraz za wszystkich żywych i zmarłych dobrodziejów i budowniczych tej świątyni i naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej Mszy Świętej.
 • Przypominamy, że spotkanie obojga rodziców dzieci klasy III szkoły podstawowej, które 21 maja przyszłego roku o godz. 10.15 mają przystąpić do I Komunii Świętej odbędzie się w piątek po Mszy Świętej wieczornej czyli o godz. 18.30. Rodziców zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00, po której będzie spotkanie. Rodzice przychodzą bez dzieci. Rodziców prosimy o wzięcie ze sobą kartki i długopisu. Przy okazji przypominamy o kupieniu dzieciom różańców.
 • W sobotę rozpoczyna się miesiąc październik a wraz z nim piękne nabożeństwa różańcowe, które będziemy odprawiali codziennie, także w niedziele o godz. 18.30. Różaniec należy do najbardziej owocnych modlitw zaraz po Mszy Świętej. Za odmówienie 5 tajemnic różańca w sposób ciągły w kościele, w rodzinie lub pobożnym stowarzyszeniu połączone z rozważaniem wyznaczonych tajemnic – można codziennie zyskać odpust zupełny pod zwykłym warunkami. Wszystkich, którzy nie mogą przyjść do kościoła - prosimy o wspólną modlitwę różańcową w rodzinie. Tę sprawę kładziemy na sercu, szczególnie wszystkim, żonom, babciom i matkom. W październiku w poniedziałki nie będzie Koronki do Miłosierdzia Bożego , natomiast w poniedziałki i środy od godz. 17.30 do 17.50 będzie jak zwykle będzie prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu. W środy po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 18.00 będzie Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z dwoma dziesiątkami różańca. W środę na to nabożeństwo przychodzą dzieci i młodzież wraz rodzicami.
  Przypominamy, że okazja do przyjęcia Sakramentu Pokuty i Pojednania w dni powszednie jest pół godziny przed Mszami Świętymi sprawowanymi o godz. 17.00 i 18.00.
 • Od soboty 01 października można rezerwować terminy intencji mszalnych na rok 2017. Przypominamy, że przy rezerwacji należy podać: nazwisko, adres i koniecznie numer telefonu osoby rezerwującej intencję mszalną lub kogoś z rodziny, oraz odebrać karteczkę z potwierdzeniem rezerwacji. Datę tę zaznaczamy w swoim kalendarzu. Najpóźniej 3 tygodnie przed terminem odprawienia zarezerwowanej Mszy Świętej przychodzimy podać treść intencji i składamy ofiarę. W zakrystii przyjmujemy rezerwację do 2 intencji mszalnych a od 3 intencji mszalnych począwszy – w biurze parafialnym.
 • Wymiana tajemnic Żywego Różańca Niewiast i Mężczyzn będzie w sobotę w kaplicy w Psarach Polskich po Mszy Świętej i w przyszłą niedzielę w kościele po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 10.30. Na tę wymianę zapraszamy wszystkich członków tego stowarzyszenia oraz wszystkich chętnych, którzy chcieliby włączyć się do tej bardzo owocnej duchowo modlitwy.
 • Z wielką radością informujemy, że w przyszłą niedzielę o godz. 10.30 będzie sprawowana Msza Święta: "W 102 rocznicę urodzin naszego parafianina Bolesława Kuleckiego, mieszkańca ulicy Letniej, zasłużonego żołnierza Wojska Polskiego". Drogiemu Jubilatowi i jego troskliwie opiekującej się nim rodzinie życzymy dużo mocy ducha, błogosławieństwa Bożego i dobrego zdrowia.
 • Poświęcenie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej oraz wszystkim, którzy nie mają poświęconego różańca – będzie w przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 12.00.
 • Spotkanie młodzieży klasy III gimnazjum i ich obojga rodziców – odbędzie się w przyszłą niedzielę w kościele po Mszy Świętej wieczornej sprawowanej o godz. 19.00 czyli o godz. 19.45. Młodzież wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę Świętą i potem będzie spotkanie. Rodziców oraz młodzież bierzmowaną prosimy o wzięcie ze sobą kartki i długopisu.
 • W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca 57 letni mieszkaniec Przyborek śp. Andrzej Nowak. Wieczny odpoczynek...
 • Zachęcamy, aby przy wyjściu z kościoła nabyć: bardzo ciekawy „Przewodnik Katolicki” w którym miedzy innymi przeczytamy artykuł „Zginął dlatego, że był dziennikarzem”. Na stolikach przy wyjściach z kościoła są wyłożone bezpłatne egzemplarze najnowszego „Przeglądu Powiatowego”.