• Dzisiaj przeżywamy w naszej parafii uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła. Z tej okazji dzisiaj o godz. 10.30 będzie sprawowana uroczysta Msza Święta dziękczynna za dar zbudowania tej świątyni.
 • Wymiana tajemnic Żywego Różańca Niewiast i Mężczyzn odbyła się wczoraj w kaplicy w Psarach Polskich i będzie dzisiaj w kościele po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 10.30
 • Spotkanie młodzieży klasy III gimnazjum i ich obojga rodziców – odbędzie się dzisiaj w kościele po Mszy Świętej wieczornej sprawowanej o godz. 19.00 a więc o godz. 19.45. Młodzież wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę Świętą i potem będzie spotkanie.
 • Msza Święta za zmarłą mamę księdza proboszcza śp. Felicję Kroll – od najbliższych sąsiadów plebanii: rodziny Skarbińskich, pani Grajek oraz rodzin Drapikowskich, Klimczaków, Konczalskich i pani Pilarczyk a także rodzin Bigosińskich i Biegańskich będzie odprawiona w środę o godz. 17.00.
 • Dzieci i młodzież wraz z rodzicami zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w środę na godz. 18.30.
 • W czwartek przypada I czwartek miesiąca. Tego dnia nabożeństwo różańcowe odprawimy w intencji świętych i licznych powołań kapłańskich zakonnych i misyjnych. Po nabożeństwie odbędzie się w plebanii spotkanie naszego Koła Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich. Na to spotkanie zapraszamy wszystkich członków tego stowarzyszenia i te osoby, którym na sercu leży szczególnie sprawa powołań w naszej diecezji i parafii.
 • W piątek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej i I piątek miesiąca. Tego dnia od godz. 8.30 odwiedzać będziemy chorych z sakramentami świętymi w ich domach. Chorych, którzy nie są zgłoszeni na stałe, prosimy zgłaszać do środy włącznie. Jak zwykle też w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 7.30 także szafarze nadzwyczajni pojadą z Komunia Świętą do chorych.
  W piątek po południu będzie miesięczna spowiedź dla dzieci i młodzieży według następującego porządku:
  Od godz. 15.00 – dla dzieci klas III szkoły podstawowej
  Od godz. 15.30 – dla uczniów pozostałych klas szkoły podstawowej
  Od godz. 16.00 – młodzież gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych
  Od godz. 17.00 – 17.30 będzie przerwa w spowiedzi
  Od godz. 17.30 – zapraszamy studentów i osoby dorosłe
  Na Msze Święte tego dnia zapraszamy na godz. 17.00, 17.30 i 18.00. W piątek nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy całego świata połączymy z nabożeństwem różańcowym.
 • Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie i wieczór chwały będą odbywały się w każdą drugą sobotę miesiąca o godz. 17.00 w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Biechowie. W najbliższą więc sobotę ojcowie paulini zapraszają do Biechowa.
 • W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali XVI Dzień Papieski pod hasłem: "Bądźcie świadkami miłosierdzia". Tego dnia nabożeństwo różańcowe o godz. 18.30 ofiarujemy w intencji: "Do Matki Bożej z prośbą o nasze życie zgodne z nauczaniem Świętego Jana Pawła II". Zgodnie z tradycją tego dnia, w przyszłą niedzielę w całej Polsce po Mszach Świętych będą zbierane do skarbonek ofiary na pomoc w nauce dla młodzieży z rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej. W naszej parafii jest stypendystka, która korzysta z pomocy Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", organizującej tę właśnie akcję jako "żywy pomnik" ku czci Świętego Jana Pawła II. Z okazji Dnia Papieskiego proboszcz Parafii p.w. Świętej Królowej Jadwigi oraz burmistrz Miasta i Gminy zapraszają na koncert chóru dziewczęcego "Skowronki", który odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 19.00 w tamtejszej parafii.
 • W przyszłą też niedzielę, jako drugą niedzielę miesiąca, składka mszalna będzie przeznaczona na dokończeni remontu w budynku kaplicy w Psarach Polskich. Obecnie zakładamy tam instalację grzewczą.
 • Z okazji Dnia Papieskiego, w przyszłą niedzielę o godz. 20.00 w pięknie wyremontowanej salce plebanii odbędzie się założycielskie spotkanie kręgu Oazy Młodzieży. Na to spotkanie zapraszamy wszystkich młodych, począwszy od III klasy gimnazjum, którzy chcą pogłębić swoją przyjaźń z Chrystusem Panem i bardziej włączyć się we wspólnotowe życie młodych w naszej parafii.
 • Zachęcamy, aby przy wyjściu z kościoła nabyć:
  • "Przewodnik Katolicki", gdzie przeczytamy między innymi relację ze spotkania międzyreligijnego pod przewodnictwem Ojca Świętego w Asyżu
  • ciekawy najnowszy numer "Wspólnoty", gdzie zawarte są najnowsze wiadomości z życia naszej parafii oraz parafii wrzesińskich i kilku okolicznych parafii.
 • Zgodnie z prośbą księży biskupów od dzisiaj do uroczystości Narodzenia Pańskiego na zakończenie Mszy Świętych w niedziele – odmawiamy modlitwę Świętego Jana Pawła II "W intencji obrony życia człowieka od chwili poczęcia do naturalnej śmierci".