• Dzisiaj w Polsce przeżywamy XVI Dzień Papieski pod hasłem: "Jan Paweł - bądźcie świadkami miłosierdzia". W związku z tym dzisiejsze nabożeństwo różańcowe o godz. 18.30 ofiarowaliśmy: "Do Matki Bożej z prośbą o nasze życie zgodne z nauczaniem Świętego Jana Pawła II".
 • Z okazji Dnia Papieskiego, w dniu dzisiejszym w liturgię Mszy Świętej sprawowanej o godz. 19.00 włączy się nasza młodzież oraz młodzieżowy zespół muzyczny. Po Eucharystii wieczornej młodzież zapraszamy do plebanii, gdzie odbędzie się spotkanie założycielskie kręgu Oazy Młodzieży przy naszej parafii.
 • W piątek 14 października przypada wspomnienie bł. Radzima Gaudentego, pierwszego biskupa Metropolii Gnieźnieńskiej i patrona naszej diecezji. Z racji przypadającego w piątek Dnia Edukacji Narodowej nabożeństwo różańcowe, ofiarujemy: "W intencji rodziców, wychowawców, nauczycieli i pracowników szkolnictwa a szczególnie za pracowników Zespołu Szkół w Nowym Folwarku".
 • W październiku nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 18.30.
 • Na prośbę księży biskupów najbliższa sobota 15 października jest ogłoszona Dniem Wielkiej Pokuty za wszystkie grzechy popełnione w ostatnich dziesięcioleciach, zwłaszcza za ciężki i śmiertelny grzech zabójstwa dzieci nienarodzonych. Stąd w łączności z głównymi uroczystościami tego dnia na Jasnej Górze podejmijmy, najmilsi, w sobotę jakąś dobrowolną formę pokuty, na przykład: post albo dodatkową modlitwę czy złożoną ofiarę na jakieś dobre dzieło.
 • Msza Święta koncelebrowana za zmarłą mamę księdza proboszcza śp. Felicję Kroll – od członków Rady Ekonomicznej z rodzinami oraz I, II, III, IV i V Róży Żywego Różańca oraz od członków wrzesińskich kół: Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich – odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.
 • W związku z Dniem Papieskim dzisiaj po Mszach Świętych zbieramy do skarbonek ofiary na pomoc w nauce dla młodzieży będącej w trudnej sytuacji materialnej. W naszej parafii jest stypendystka, która korzysta z pomocy Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", organizującej tę właśnie akcję jako "żywy pomnik" ku czci Świętego Jana Pawła II.
 • Wymienianki jednorazowe i roczne można zgłaszać po Mszach Świętych w zakrystii lub biurze parafialnym. Wymienianki jednorazowe można wypisywać na kartkach drukowanymi literami w bierniku np. Stanisława, Grzegorza, Marię. Wymienianki zaś roczne zgłaszamy księdzu ustnie. Za zmarłych wymienianych w wymieniankach jednorazowych modlić się będziemy codziennie od 2 – 8 listopada:
  • w dni powszednie o godz. 18.00 i potem będzie wieczorna Msza Święta
  • w środę 2 listopada i w niedzielę 6 listopada przed każda Mszą Świętą. Za zmarłych wymienianych w wymieniankach rocznych modlić się będziemy od drugiej niedzieli listopada począwszy przed Mszami niedzielnymi całego roku. Zgłaszając wymienianki jednorazowe składamy dobrowolną ofiarę, zgłaszając wymienianki roczne 20 zł za cały rok od osoby zmarłej lub nazwiska rodziny.
 • Informujemy, że w dniach 5 i 6 listopada Teatr Muzyczny w Poznaniu, w Hali Widowiskowo – Sportowej Arena wystawi słynny musical "Jesus Christ Superstar". Występują w nim znani aktorzy polscy oraz zespół wokalno – taneczny i orkiestra; w sumie ponad 100 artystów. Szczegóły podane są na afiszu w gablotce.
 • Zachęcamy, aby przy wyjściu z kościoła nabyć bardzo ciekawy "Przewodnik Katolicki", gdzie między innymi przeczytamy o tym, jak święty Jana Paweł II ocalił od zapomnienia "Dzienniczek" świętej siostry Faustyny i cały kult Miłosierdzia Bożego. Bardzo polecamy ten niezwykle ciekawy artykuł, który podkreśla zwycięską moc działania Ducha Świętego w Kościele. Polecamy też artykuł: "Jak modlić się na różańcu". Na stolikach przy wyjściu z kościoła są też wyłożone bezpłatne egzemplarze najnowszego "Przeglądu Powiatowego".