• Z radością informujemy, że w minioną sobotę 8 października został zakończony kapitalny remont korytarza, toalety, salki i kuchni w dolnej kondygnacji plebanii. W tym miejscu serdeczne podziękowanie składamy firmie budowlanej Wexel naszego parafianina za dokładne wykonanie prac murarsko - malarskich i położenie płytek podłogowych. Bardzo dziękujemy tez naszym lektorom Marcinowi Laseckiemu i Łukaszowi Samelakowi za bezinteresowne wykonanie oświetlenia we wszystkich pomieszczeniach oraz zakup i zamontowanie mebli a także całego wyposażenia tych pomieszczeń. Osobne podziękowanie i gratulacje składamy rodzicom tych lektorów. Niech Pan Bóg szczodrze wynagrodzi wszystkich dobroczyńców tego kolejnego, dużego przedsięwzięcia naszej parafii.
 • Wielkie podziękowanie składamy też za ofiary złożone ubiegłej niedzieli na remont części mieszkalnej w budynku kaplicy w Psarach Polskich. Przy okazji informujemy, że obecnie została tam założona instalacja wodno – gazowa a od przyszłego poniedziałku rozpocznie się zakładanie instalacji elektrycznej.
 • Bardzo dziękujemy także wszystkim, którzy ubiegłej niedzieli, z okazji "Dnia Papieskiego", złożyli do skarbonek ofiary na pomoc w nauce dzieciom i młodzieży będącym w trudnej sytuacji materialnej. Na ten cel zebraliśmy 1605 zł. Dziękujemy również ministrantom, lektorom i naszej młodzieży, którzy zbierali te ofiary w ciągu całej minionej soboty i niedzieli.
 • Z radością też informujemy, że w miniony piątek, w naszej parafii, rozpoczęły działalność 2 kręgi Oazy Młodzieży, które spotykają się w piątki o godz. 19.00 w pięknie wyremontowanej salce plebanii.
 • We wtorek 18 października przypada święto świętego Łukasza, patrona Służby Zdrowia. Tego dnia na Msze Święte zapraszamy o godz. 17.00 i 18.00 a wtorkowe nabożeństwo różańcowe o godz. 18.00 ofiarujemy: "W intencji pracowników Służby Zdrowia z prośbą o dar widzenia Chrystusa w cierpiących i chorych, o postawę służby w pełnieniu swojego powołania oraz o łaskę zdrowia i obfite błogosławieństwo Boże dla wszystkich pracowników lecznictwa oraz ich rodzin".
 • Młodzież III roku katechizacji przedmałżeńskiej informujemy, że w tym miesiącu spotkania nie ma, ostatnie spotkanie będzie w piątek 18 listopada o godz. 18.00. Młodzież uczestniczy we Mszy Świętej i potem będzie spotkanie. Następnie w niedzielę 20 listopada młodzież ta uczestniczy we Mszy Świętej o godz. 17.00 i potem będzie rozdanie zaświadczeń ukończenia katechizacji przedmałżeńskiej.
 • W przyszła niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Tego dnia nabożeństwo różańcowe ofiarujemy: "W intencji Misji Świętych". Składka z przyszłej niedzieli w części będzie przeznaczona na Fundusz Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary.
 • "Miłość zmartwychwstała" - to piękny musical o życiu błogosławionej siostry Julii Rodzińskiej, który będzie wystawiony w przyszłą niedzielę we Wrzesińskim Ośrodku Kultury o godz. 16.00 i 19.00. Bilety są w cenie 20 zł. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia tego wydarzenia religijno – muzycznego w naszym mieście.
 • Wymienianki jednorazowe i roczne można zgłaszać po Mszach Świętych w zakrystii lub biurze parafialnym.
 • Zachęcamy, aby przy wyjściu z kościoła nabyć:
  • wartościowy "Przewodnik Katolicki"
  • miesięcznik "Cuda i łaski Boże" zdziałane za wstawiennictwem Sługi Bożej Kunegundy Siwiec.