eu180

baner gniezno

Ogłoszenia duszpasterskie, XXX Niedziela Zwykła - Niedziela Misyjna - 23.10.2016r.

 • Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny, który przeżywamy pod hasłem: "Ochrzczony to znaczy posłany". O tej ważnej intencji Kościoła pamiętajmy w naszej codziennej rodzinnej modlitwie różańcowej do której zachęcamy szczególnie w tych ostatnich dniach października.
 • Od wtorku 25 października rozpocznie się realizacja projektu "Skazani na (nie) pamięć", który dotyka tematyki Milenium Chrztu Polski oraz okresu PRL-u. Odbędzie się Quest po wrześni, konkurs historyczny, spotkanie "Zagnij księdza", a także koncert "Zapytaj o Nią", prezentujący wartości, takie jak np. patriotyzm, ojczyzna czy wolność. Koncert odbędzie się 28 października o godz. 18.00 we Wrzesińskim Ośrodku Kultury. Szczegóły podane są na afiszu w gablotce.
 • W piątek 28 października przypada święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, patrona w sprawach beznadziejnych. Tego dnia na Msze Święte zapraszamy o godz. 17.00,17.30 i 18.00.
 • Spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędzie się w piątek o godz. 18.30 w kościele. Młodzież przychodzi ze swoimi różańcami na nabożeństwo różańcowe i potem będzie spotkanie.
 • W nocy z najbliższej soboty na przyszłą niedzielę nastąpi zmiana czasu letniego na zimowy. Zatem od przyszłej niedzieli 30 października począwszy – Msze Święte w niedziele wieczorem będą o godz. 17.00. W przyszłą niedzielę pół godziny wcześniej czyli o godz. 16.30 będzie nabożeństwo różańcowe. W kaplicy w Psarach Polskich, w najbliższą sobotę 29 października Msza Święta będzie jeszcze o godz. 17.00 a od soboty 5 listopada począwszy Msze Święte w kaplicy w Psarach Polskich będą sprawowane o godz. 15.00.
 • W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 10.30 będziemy gościć w naszej parafii chór "Acolutheo" pod przewodnictwem pani Liliany Kuczy z parafii p.w. św. Kazimierza.
 • W przyszły wtorek 1 listopada przypada nakazana uroczystość Wszystkich Świętych. W związku z tym już dzisiaj informujemy, że Msze Święte z tej uroczystości będą w naszym kościele już w poniedziałek 31 października o godz. 18.00 oraz we wtorek o godz. 7.30, 9.00 i 10.30. Tego dnia na cmentarzu parafii farnej przy ul. Gnieźnieńskiej o godz. 12.00 będzie procesja żałobna i potem Msza Święta. Na cmentarzu zaś komunalnym, jak co roku, o godz. 14.00 będzie procesja żałobna i potem Msza Święta. Przypominamy, najmilsi, że głównym sensem zbliżających się dni jest zyskiwanie za nich odpustów. Od 1 więc do 8 listopada będzie można codziennie raz zyskać odpust zupełny wybawiając jedną duszę z czyśćca. Aby zyskać taki odpust należy:
  a) danego dnia przyjąć Komunię Świętą,
  b) pobożnie nawiedzić, którykolwiek cmentarz i odmówić tam, choćby w myślach, jakąkolwiek modlitwę w intencji zmarłych; można to także uczynić także na naszym cmentarzu przykościelnym, przy grobie księdza kanonika Józefa Wronki,
  c) odmówić jakąś modlitwę w intencji wyznaczonej na ten dzień przez Ojca Świętego
  d) przeżyć ten dzień bez przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Przypominamy, że okazja do spowiedzi świętej jest w dni powszednie pół godziny przed Mszami sprawowanymi o godz. 17.00 i 18.00. W niedzielę spowiadamy w miarę możliwości księży; z reguły podczas każdej Mszy Świętej jest okazja do spowiedzi świętej.
 • Wymienianki jednorazowe i roczne można zgłaszać po Mszach Świętych w zakrystii lub biurze parafialnym.
 • Zachęcamy aby przy wyjściu z kościoła nabyć wartościowy "Przewodnik Katolicki", w którym między innymi przeczytamy artykuł "Ksiądz też człowiek" – trzy historie o ludzkiej stronie kapłaństwa. Na stolikach przy wyjściu z kościoła są też wyłożone bezpłatne egzemplarze najnowszego "Przeglądu Powiatowego".

 

Kontakt

Parafia Rzymsko-katolicka p.w. Św. Krzyża
62-300 Września
ul. Świętokrzyska 20
e-mail: biuro@lipowka.wrzesnia.pl
Telefon: +4861 436 15 16


nr konta bankowego Parafii:
Powiatowy Bank Spółdzielczy we Wrześni
71 9681 0002 0020 7409 0177 0093

 

eu300

 

Modlitwa dziękczynna

Za wszystkie dary
z Bożej Ręki wzięte,
za skarby wiary i pociechy święte,
za trudy pracy i pracy owoce,
za chwile sił i ciężkie niemoce,
za spokój, walki, zdrowie i choroby,
za uśmiech szczęścia i łzy żałoby,
i za krzyż ciężki na barki złożony
niech będzie Jezus Chrystus pochwalony.