• Bardzo dziękujemy za ofiary złożone ubiegłej niedzieli na składkę mszalną przeznaczoną na uregulowanie należności za zużycie gazu na ogrzewanie naszego kościoła i kaplicy w Psarach Polskich.
 • Serdeczne podziękowanie składamy też za ofiary złożone ubiegłej niedzieli do skarbonek na pomoc chrześcijanom prześladowanym w Iraku. Na ten cel zebraliśmy 1271 zł.
 • Wczoraj i dzisiaj przeżywamy w Polsce historyczny moment przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Niech każdy z nas w swoim sercu uczyni to osobiście wraz z całym narodem pod przewodnictwem władzy duchowej i świeckiej.
 • We wtorek 22 listopada przypada wspomnienie świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki śpiewu kościelnego. Wdzięczni Panu Bogu za dotychczasową działalność organistów, naszej scholi, młodzieżowego zespołu muzycznego i chóru parafialnego – wszystkim, którzy ubogacają naszą liturgię pięknym śpiewem i grą na instrumentach muzycznych – życzymy dalszego zapału w tej pięknej służbie liturgicznej, obfitych i wykorzystanych łask Ducha Świętego oraz dobrego zdrowia. Niech Pan Bóg im wszystkim stokrotnie wynagrodzi ich trud i poświęcenie.
 • W najbliższą sobotę biuro parafialne, wyjątkowo, będzie nieczynne.
 • Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania ze szkoły w Nowym Folwarku prosimy, aby, wyjątkowo, zamiast w piątek przyszła w najbliższą sobotę o godz. 10.00 zaś młodzież z pozostałych szkół – w sobotę 3 grudnia o godz. 10.00 i pomogła w zgrabieniu liści z terenu przykościelnego. Prosimy, aby młodzież ubrała się odpowiednio do pogody w danym dniu, oraz aby koniecznie wzięła ze sobą rękawice robocze i grabie.
 • W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Nowy Rok Kościelny. Pierwszym okresem Roku Kościelnego jest Adwent. Czas ten przypomina nam oczekiwanie Izraela na pierwsze przyjście Zbawiciela na ziemię, przygotowuje nas do tegorocznej uroczystości Narodzenia Pańskiego oraz kieruje nasze myśli na powtórne przyjście Pana Jezusa przy końcu świata, aby osądzić żywych i umarłych.
 • Opłatki wigilijne, pobłogosławione w przyszłą niedzielę, przez cały Adwent będzie można otrzymać w zakrystii. W każdej paczce, wraz z życzeniami od duszpasterzy, znajdują się 2 duże i 2 małe opłatki wigilijne. Prosimy, aby opłatki brały osoby dorosłe. Również w zakrystii, jak co roku, będzie można nabywać caritasowe świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód z tych świec zaniesie światło nadziei dzieciom szczególnie potrzebującym ciepła, pokoju i radości.
 • Roraty w Adwencie będą w poniedziałki i czwartki o godz. 18.00. Pierwsze roraty będą w przyszły poniedziałek 28 listopada. Dzieci na roraty przynoszą lampiony.
 • Wrzesińskie Koło Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich zaprasza wszystkich członków, emerytów, rencistów kolejowych, sympatyków koła i ich rodziny na uroczystą Mszę Świętą z okazji święta patronów kolejarzy: świętej Katarzyny Aleksandryjskiej i świętego Rafała Kalinowskiego. Msza Święta będzie odprawiona w naszym kościele, w przyszłą niedzielę o godz. 17.00. Po Mszy Świętej odbędzie się uroczyste spotkanie członków koła i ich rodzin w plebanii.
 • Już dzisiaj informujemy, że w przyszłą środę 30 listopada przybędzie do naszej parafii ksiądz biskup Krzysztof Wętkowski na duszpasterskie spotkanie z naszą wspólnotą, z racji przypadającej wizytacji kanonicznej. Prosimy, aby tego dnia każdy z nas przynajmniej raz spotkał się z księdzem biskupem, i tak:
  • o godz. 15.00 – prosimy o liczny udział w Koronce do Miłosierdzia Bożego, którą poprowadzą sami wierni; po Koronce słowo skieruje do nas ksiądz biskup udzielając błogosławieństwa Bożego szczególnie chorym osobom i starszym
  • o godz. 16.30 zapraszamy na radosne spotkanie z księdzem biskupem wszystkie dzieci z rodzicami; na zakończenie spotkania ksiądz biskup udzieli indywidualnego błogosławieństwa każdemu dziecku z osobna i jego rodzicom
  • o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie członków stowarzyszeń i młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami, na uroczystą Mszę Świętą, sprawowaną przez księdza biskupa w intencji naszej parafii.
  Cały program wizytacji ksiądz proboszcz omówi w przyszłą niedzielę. Już od dzisiaj módlmy się o obfite owoce tego szczególnego spotkania z wizytującym naszą parafię następcą Apostołów.
 • W ostatnim tygodniu do Domu Ojca przeszła 82 letnia mieszkanka Przyborek śp. Maria Serdyńska, której pogrzeb odbył się w środę na cmentarzu komunalnym. Wieczny odpoczynek...
 • Zachęcamy, aby przy wyjściu z kościoła nabyć:
  • wartościowy "Przewodnik Katolicki"
  • ciekawy miesięcznik "Cuda i łaski Boże" pt. „Błogosławiona Krew Jezusowa. Święty Kasper del Bufale”. Na stolikach przy wyjściach z kościoła są też wyłożone bezpłatne egzemplarze najnowszego "Przeglądu Powiatowego".