Ogłoszenia Duszpasterskie - VII Niedziela Zwykła - 23.02.2020r.

 1. Dzisiaj rozpoczyna się 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który przeżywamy pod hasłem: "Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach". Módlmy się, najmilsi, w tym tygodniu o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagradzajmy Bogu za grzechy nietrzeźwości.
 2. Spotkanie Wrzesińskiego Koła Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich odbędzie się dzisiaj po wieczornej Mszy Świętej, w plebanii. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
 3. W środę przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Ma on nas przygotować do pełnego przeżycia Świąt Paschy czyli przejścia Pana Jezusa przez zbawczą mękę i śmierć do chwały zmartwychwstania.
  W czasie Wielkiego Postu:
 • robimy dobre postanowienie wielkopostne, którym może być np. udział w nabożeństwach Gorzkich Żali,
 • uczestniczymy w w rekolekcjach wielkopostnych, które w tym roku będą w dniach 21 – 25 marca, a poprowadzi je ksiądz Tomasz Górecki ze Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny,
 • odprawiamy dobrą spowiedź wielkanocną,
 • w tym czasie nie bierzemy udziału w hucznych zabawach.

  W Środę Popielcową Msze Święte z posypaniem głów popiołem będą o godzinach 9.00, 16.30 i 18.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, który polega na powstrzymaniu się tego dnia od potraw mięsnych oraz na jednym posiłku do syta i dwóch lekkich posiłkach. Post ścisły mają obowiązek zachować osoby, które ukończyły 18. rok życia do rozpoczęcia 60. roku życia; pozostałe osoby od 14. roku życia począwszy, w piątki całego roku i w Środę Popielcową mają obowiązek zachować wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

  W Środę Popielcową rozpoczynają się też Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty, które trwają do przyszłej niedzieli.

  Również w Środę Popielcową rozpoczyna się okres spowiedzi wielkanocnej, który trwa do uroczystości Najświętszej Trójcy czyli w tym roku do 7. czerwca. W związku z tym przypominamy o obowiązku odprawienia w tym czasie spowiedzi wielkanocnej. Zgodnie z zapowiedzią z ubiegłej niedzieli – od tego roku nie będzie zaproszeń do spowiedzi wielkanocnej, a odprawienie jej zostawiamy dobrze wyrobionemu sumieniu naszych parafian. W związku z tym składka na utrzymanie Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie będzie w niedzielę 29. marca.
 1. W piątek przypada Dzień Modlitwy i Pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. W tej intencji w piątek o godz.17.30 odprawimy pierwsze nabożeństwo Drogi Krzyżowej, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy. Przed nabożeństwem – o godz.17.00 i po nabożeństwie – o godz. 18.00 będzie Msza Święta.
 2. W piątek też wchodzi na ekrany kin piękny film o kulcie Najświętszego Serca Pana Jezusa. Film "Najświętsze Serce" rozpoczyna się historią objawień, jakich doświadczyła święta Małgorzata Maria Alacoque (czyt. Alakok) i dwunastoma obietnicami złożonymi przez Pana Jezusa tym, którzy będą czcili Jego Serce. Kult Najświętszego Serca Pana Jezusa ma w polskich rodzinach piękną tradycję. Nasza Ojczyzna też 100 lat temu, w lipcu 1920 roku, została oddana Sercu Jezusowemu, gdy bolszewicy zagrażali Warszawie. Bardzo zachęcamy aby obejrzeć ten film.
 3. W związku z sobotnim wielkopostnym czuwaniem modlitewnym kapłanów naszego rejonu – biuro parafialne w sobotę będzie nieczynne.
 4. W przyszłą niedzielę o godz.16.15 rozpoczynają się piękne nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniami pasyjnymi, które w tym roku wygłosi ksiądz kleryk Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie Dawid Misterski.
 5. Już dzisiaj informujemy, że od I piątku marca spowiedź dla dzieci i młodzieży będzie od godziny 16.00 do 18.00.
 6. Zachęcamy, aby przy wyjściu z kościoła nabyć „Przewodnik Katolicki” z książeczką "5 minut z Bogiem" - na każdy dzień marca. Na stolikach przy wyjściach są też wyłożone bezpłatne egzemplarze najnowszego „Przeglądu Powiatowego”.

ks. kan. Czesław Kroll
Proboszcz Parafii p.w. Świętego Krzyża
we Wrześni

 

 

ogloszenia

 

 

 

 

intencje

 

 

 

 

intencjep

 

 

 

biuroparafialne

 

 

 

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Krzyża we Wrześni

  koperta25   62-300 Września, ul. Świętokrzyska 20
  phone25   +48 61 436 15 16 (biuro parafialne)
  cellphone25   +48 607 086 086  (ks. wikariusz Grzegorz Dębowski)
  email25   biuro@lipowka.wrzesnia.pl

Parafialna Poradnia Rodzinna

  cellphone25   +48 696 814 563 (proszę dzwonić po godz. 19)
  email25   poradnictwo@lipowka.wrzesnia.pl