Ogłoszenia Duszpasterskie - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny - 8.12.2019r.

 1. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się dzisiaj po Mszy Świętej sprawowanej o godz.12.00.
 2. Spotkanie młodzieży grupy czerwonej przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędzie się dzisiaj o godz.18.00, w salce plebanii.
 3. Biuro parafialne w poniedziałek będzie nieczynne.
 4. W piątek 13. grudnia przypada 38. rocznica ogłoszenia stanu wojennego w Polsce. Tego dnia zapraszamy na Msze Święte o godz. 17.00, 17,30 i 18.00, aby pomodlić się o dalszą pomyślność dla naszej ojczyzny.
 5. Spotkanie wigilijne ministrantów, lektorów, naszej scholi oraz oazy młodzieży wraz z rodzicami odbędzie się w sobotę o godz. 19.30 w Domu Kultury w Psarach Polskich.
 6. W przyszłą niedzielę podczas wszystkich Mszy Świętych ksiądz proboszcz omówi obecny stan renowacji wnętrza kościoła Świętego Krzyża i jego otoczenia oraz przedstawi program ostatecznego zakończenia prac i program uroczystości poświęcenia odnowionego wnętrza i nowych stacji Drogi Krzyżowej, co będzie miało miejsce w sobotę 12. września przyszłego roku.
 7. Zgodnie z zapowiedzią z zeszłej niedzieli informujemy, że odwiedziny chorych z sakramentami świętymi w ich domach z racji święta Narodzenia Pańskiego będą w poniedziałek, 23. grudnia od godziny 08.30. Chorych, którzy nie są zgłoszeni na stałe, prosimy zgłaszać do przyszłej niedzieli włącznie. Szafarze nadzwyczajni zaś pojadą z Komunią Świętą do chorych w uroczystość Narodzenia Pańskiego i w Nowy Rok od godz. 9.00.
 8. Już dzisiaj też informujemy, że sakramentu bierzmowania naszej młodzieży udzieli ksiądz arcybiskup Henryk Muszyński. Uroczystość odbędzie się w poniedziałek 25. maja przyszłego roku o godz.17.00.
 9. Narzeczonych, którzy chcą zapisać się w przyszłym roku na Katechezy dla Narzeczonych informujemy, że terminy katechez, np. w Farze i naszej parafii są podane na stronie internetowej: narzeczeni.archidiecezja.pl. Tam też należy zapisać się na te katechezy.
 10. W związku z przeżywanym dzisiaj "Dniem Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie" - przy wyjściach z kościoła zbieramy w całej Polsce do skarbonek ofiary na pomoc katolikom na Wschodzie. Serdecznie prosimy o dar serca na działalność tamtejszego Kościoła, żyjącego w bardzo trudnych warunkach.
 11. Opłatki wigilijne i caritasowe świece "Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom" można otrzymać w zakrystii.
 12. Zachęcamy, aby przy wyjściu z kościoła nabyć wartościowy "Przewodnik Katolicki". Przypominamy, że przez cały adwent wraz z prasą katolicką, ministranci rozdają sianko pod obrus wigilijny. Nasze dobrowolne ofiary złożone przy tej okazji ministrantom będą przeznaczone na ich wspólny wyjazd wakacyjny. Na stolikach przy wyjściach z kościoła są też wyłożone bezpłatne egzemplarze "Przeglądu Powiatowego". Zwracamy również uwagę na plakat wywieszony w gablotce: "Święta z telewizyjną Jedynką".

Ks. kan. Czesław Kroll
Proboszcz

 

 

ogloszenia

 

 

 

 

intencje

 

 

 

 

intencjep

 

 

 

biuroparafialne

 

 

 

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Krzyża we Wrześni

  koperta25   62-300 Września, ul. Świętokrzyska 20
  phone25   +48 61 436 15 16 (biuro parafialne)
  cellphone25   +48 607 086 086  (ks. wikariusz Grzegorz Dębowski)
  email25   biuro@lipowka.wrzesnia.pl

Parafialna Poradnia Rodzinna

  cellphone25   +48 696 814 563 (proszę dzwonić po godz. 19)
  email25   poradnictwo@lipowka.wrzesnia.pl