Ogłoszenia Duszpasterskie - XXIV Niedziela Zwykła - 15.09.2019r.

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚRODKÓW SPOŁECZNEGO PRZEKAZU
IX TYDZIEŃ WYCHOWANIA

 1. Bardzo dziękujemy za złożone ofiary ubiegłej niedzieli na remont wnętrza i otoczenia kościoła Świętego Krzyża.
 2. Dzisiaj przypada w Kościele Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się, najmilsi, aby twórcy i nadawcy medialni działali w duchu miłości i prawdy a my sami abyśmy korzystali z tych środków w zgodzie z własnym sumieniem oraz dla dobra osobistego i swojej rodziny.
 3. Niedziela dzisiejsza rozpoczyna też IX Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego, który przeżywamy pod hasłem: Nauczycielu, gdzie mieszkasz? Ma on uwrażliwić nas na pomoc dzieciom i młodzieży zapatrzeć się w Jezusa naszego wspólnego Nauczyciela, poprzez przykład naszej wiary i miłości do Niego.
 4. We wtorek 17-gowrześnia przypada 80-ta rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę. W związku z tym Burmistrz Miasta i Gminy, Wrzesińskie Towarzystwo Kulturalne, Towarzystwo Unia Wrześnian i ksiądz dziekan z Fary zapraszają we wtorek na uroczystość patriotyczno-religijną, która rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 17.00 we Farze. Potem nastąpi przemarsz na cmentarz farny, gdzie przy pomniku ofiar katyńskich odbędzie się dalszy ciąg uroczystości.
 5. W środę 18-go września przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. W związku z tym całą młodzież naszej parafii zapraszamy na sobotnie, radosne spotkanie młodych, które odbędzie się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1, przy ul. Szkolnej 1. Spotkanie to rozpocznie się w sobotę o godz. 12.00 a zakończy je uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Prymasa. Koszt udziału w spotkaniu to 5 zł. Chętni mogą zgłaszać się do księdza Grzegorza do poniedziałku włącznie.
 6. Spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich działającego przy naszej parafii odbędzie się w czwartek po wieczornej Mszy Świętej w plebanii. Na to spotkanie serdecznie zapraszamy wszystkich członków tego stowarzyszenia oraz małżonków, którzy chcieliby pogłębić swoją miłość małżeńską i bardziej włączyć się w życie naszej parafii.
 7. Spotkanie obojga rodziców dzieci przygotowujących się w tym roku szkolno-katechetycznym do I-szej Komunii Świętej odbędzie się w piątek po wieczornej Mszy Świętej czyli o godz. 18.30 w kościele. Rodziców tych dzieci prosimy, aby do czasu spotkania pobrali w zakrystii deklaracje zgłoszeniowe, dokładnie je wypełnili i na spotkaniu oddali księdzu Grzegorzowi.
 8. Rodziny, którym na sercu leży dobro osobiste i dobro polskich rodzin zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas dorocznej pielgrzymki małżeństw i rodzin na Jasną Górę, która odbędzie się w sobotę i przyszłą niedzielę. Szczegóły są podane na stronie Archidiecezjalnego Duszpasterstwa Rodzin.
 9. Już dzisiaj przypominamy, że w następny poniedziałek 23-go września, w dniu wspomnienia św. o. Pio – z racji naszego kościoła parafialnego Świętego Krzyża – przypada całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpocznie się po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 09.00 rano a zakończy się o godz. 17.45.
 10. Informujemy, że do 02 października przyjmowane będą wnioski o stypendium Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. O wsparcie mogą ubiegać się uczniowie szkół podstawowych i średnich. Warunki otrzymania stypendium są podane na afiszu w gablocie.
 11. W minionym tygodniu do Domu Ojca przeszli:
  • 66-letni mieszkaniec Wrześni śp. Marian Unrath, którego pogrzeb odbył się w czwartek na cmentarzu komunalnym,
  • 65-letni mieszkaniec Wrześni śp. Andrzej Jarmarczyk, którego pogrzeb odbył się w piątek na cmentarzu komunalnym ,
  • i 50-letni mieszkaniec Psar Polskich śp. Jacek Samelak, którego pogrzeb odbył się także w piątek, również na cmentarzu komunalnym.
  Wieczny odpoczynek…
 12. Zachęcamy, aby przy wyjściu z kościoła nabyć wartościowy Przewodnik katolicki. Zapraszamy też do obejrzenia wartościowego filmu pt. Legiony, który od piątku wejdzie na ekrany kin.

 

 

ogloszenia

 

 

 

 

intencje

 

 

 

 

intencjep

 

 

 

biuroparafialne

 

 

 

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Krzyża we Wrześni

  koperta25   62-300 Września, ul. Świętokrzyska 20
  phone25   +48 61 436 15 16 (biuro parafialne)
  cellphone25   +48 607 086 086  (ks. wikariusz Grzegorz Dębowski)
  email25   biuro@lipowka.wrzesnia.pl

Parafialna Poradnia Rodzinna

  cellphone25   +48 696 814 563 (proszę dzwonić po godz. 19)
  email25   poradnictwo@lipowka.wrzesnia.pl