Ogłoszenia Duszpasterskie - XXVI Niedziela Zwykła - 25.09.2022r.

 1. Bardzo dziękujemy prowadzącym i uczestnikom piątkowej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 2. Dyrekcja szkoły w Nowym Folwarku zaprasza dzisiaj o godz. 17.00 do Wrzesińskiego Ośrodka Kultury na szczególny koncert Nieustanne Pamiętanie w którym wystąpią:
  • znany zespół Małżeństwo z Rozsądku
  • chór Camerata
  • uczniowie szkoły
  • oraz sympatycy Święta Teatru na Prowincji, w tym nasi parafianie: Waldemar Grzegorek i Grzegorz Adamski oraz inni wykonawcy.
 1. W poniedziałek rozpoczynamy w naszej parafii impregnację dachu kościoła Świętego Krzyża z wymianą zmurszałych już gontów.
 2. W czwartek 29. września przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Tego dnia na Msze Święte zapraszamy o godz. 17.00, 17.30 i 18.00.
 3. W piątek 30. września przypada 3. rocznica poświęcenia kościoła świętego Józefa, czego dokonał ksiądz kardynał Józef Glemp, Prymas Polski. Z tej okazji w przyszłą niedzielę o godz. 10.30 odprawimy Mszę Świętą dziękczynną za dzieło zbudowania tego kościoła oraz za wszystkich żywych i zmarłych dobrodziejów i budowniczych tej świątyni.
 4. W sobotę rozpoczyna się miesiąc październik a wraz piękne nabożeństwa różańcowe, które będziemy odprawiali, także w niedziele o godz. 18.30. Różaniec należy do najbardziej owocnych modlitw, zaraz po Mszy Świętej. Za odmówienie pięciu tajemnic różańca w sposób ciągły w kościele, w rodzinie lub pobożnym stowarzyszeniu, połączonych z rozważaniem wyznaczonych tajemnic – można codziennie zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Wszystkich, którzy nie będą mogli przyjść do kościoła – prosimy o wspólna modlitwę różańcową w rodzinie. Tę sprawę kładziemy na sercu, szczególnie wszystkim żonom, mamom i babciom. W październiku, w poniedziałki nie będzie Koronki do Miłosierdzia Bożego, natomiast w środy po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 18.00 będzie Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z dwiema dziesiątkami różańca z udziałem dzieci i młodzieży. W środy więc na to nabożeństwo zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież wraz z rodzicami.
 5. Od najbliższej soboty będzie można rezerwować terminy intencji mszalnych na rok 2023 a od następnej soboty 8. października będzie można zgłaszać wymienianki jednorazowe i roczne. W związku z tym przypominamy, że przy rezerwacji należy koniecznie podać:
  • nazwisko
  • adres
  • numer telefonu osoby rezerwującej intencję mszalną lub kogoś z rodziny oraz odebrać karteczkę z potwierdzeniem rezerwacji. Datę tę zaznaczamy w swoim kalendarzu. Najpóźniej miesiąc przed terminem odprawienia zarezerwowanej intencji mszalnej przychodzimy podać treść intencji i składamy ofiarę.

W zakrystii przyjmujemy rezerwację do dwóch intencji mszalnych a od trzech intencji mszalnych począwszy – w biurze parafialnym. W kaplicy w Psarach Polskich intencje mszalne na przyszły rok będziemy rezerwowali w sobotę od godz. 15.45.

Najmilsi! Musimy uprzedzić, że w tym roku z racji wyjątkowej ilości pogrzebów – musieliśmy już wpisać intencje mszalne na przyszły rok jako indywidualne i łączone, dlatego trzeba liczyć się z tym, że zwłaszcza na początku przyszłego roku nasza rezerwacja nie będzie mogła być przyjęta w dokładnym dniu przez nas ustalonym. Wtedy trzeba wybrać jakiś termin w pobliżu pomyślanej przez nas daty.   

 1. W ostatnim tygodniu do Domu Ojca odeszła 91-letnia mieszkanka Nowego Folwarku ś.p. Antonina Gantkowska-Jasińska. Pogrzeb tej zmarłej naszej parafianki odbędzie się w poniedziałek. O godz. 12.15 będzie w kościele Msza Święta a o godz. 13.30 – pogrzeb na cmentarzu komunalnym. Wieczny odpoczynek… 
 2. Zachęcamy, aby przy wyjściu z kościoła nabyć Przewodnik Katolicki, z książeczką: 5 minut z Bogiem – na każdy dzień października.

 

 

ogloszenia

 

 

 

 

intencje

 

 

 

 

intencjep

 

 

 

biuroparafialne

 

 

 

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Krzyża we Wrześni

  koperta25   62-300 Września, ul. Świętokrzyska 20
  phone25   +48 61 436 15 16 (biuro parafialne)
  cellphone25   +48 607 086 086  (ks. wikariusz Grzegorz Dębowski)
  email25   biuro@lipowka.wrzesnia.pl
  bank25   Powiatowy Bank Spółdzielczy we Wrześni
  71 9681 0002 0020 7409 0177 0093

Parafialna Poradnia Rodzinna

  cellphone25   +48 696 814 563 (proszę dzwonić po godz. 19)
  email25   poradnictwo@lipowka.wrzesnia.pl