Ogłoszenia Duszpasterskie - XXVIII Niedziela Zwykła - 13.10.2019r.

 1. W poniedziałek 14. października przypada Dzień Edukacji. Tego dnia zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 18.30, które ofiarujemy: "Z okazji Dnia Edukacji w intencji wszystkich rodziców, wychowawców, nauczycieli i pracowników szkolnictwa, szczególnie pracowników szkoły w Nowym Folwarku".
 2. We wtorek 15. października przeżywamy Dzień Dziecka Utraconego. Tego dnia na nabożeństwo różańcowe zapraszamy szczególnie osieroconych rodziców, dla których będziemy wypraszali siłę nadziei na spotkanie z tym dzieckiem w niebie.
 3. Przypominamy, że we wtorek też o godz. 17.15 w przychodni przy ul. Witkowskiej 3 odbędzie się spotkanie edukacyjne dla osób w wieku 50-67 lat, dotyczące profilaktyki nowotworów jelita grubego. Spotkanie to będzie przygotowaniem do wykonania badania w tym zakresie. Szczegóły podane są na afiszu w gablotce.
 4. W czwartek biuro parafialne będzie czynne, wyjątkowo, od godz. 18.15 – 19.00.
 5. Spotkanie Koła Stowarzyszenia Rodzin Katolickich odbędzie się w czwartek po Mszy Świętej i nabożeństwie różańcowym w plebanii. Na to spotkanie zapraszamy wszystkich członków naszego koła.
 6. W piątek 18. października przypada święto świętego Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. Tego dnia na Msze Święte zapraszamy na godz. 17.00, 17.30 lub 18.00, a piątkowe nabożeństwo różańcowe ofiarujemy: "Z okazji Dnia Patrona Służby Zdrowia z prośbą o dar widzenia Chrystusa w chorych i cierpiących, postawę służby w pełnieniu swojego powołania i łaskę zdrowia dla wszystkich pracowników lecznictwa".
 7. Zgodnie z zapowiedzią wymienianki jednorazowe i roczne można zgłaszać od przyszłej soboty 19. października po Mszach Świętych w zakrystii lub w biurze parafialnym. Wymienianki jednorazowe wypisujemy drukowanymi literami w bierniku, np.: "Módlmy się za ś.p. Salomeę, Stanisława, Edwarda". Wymienianki zaś roczne zgłaszamy księdzu ustnie. Za zmarłych wymienianych w wymieniankach jednorazowych modlić się będziemy codziennie od 2 do 8 listopada:
  - w dni powszednie o godz.18.00 i potem będzie wieczorna Msza Święta
  - w sobotę 2. listopada i niedzielę 3. listopada przed każdą Mszą Świętą
  Za zmarłych wymienianych w wymieniankach rocznych modlić się będziemy od drugiej niedzieli listopada czyli od 10. listopada począwszy – przed Mszami niedzielnymi całego roku. Zgłaszając wymienianki jednorazowe składamy dobrowolną ofiarę, zgłaszając wymienianki roczne – 20 zł za cały rok od osoby zmarłej lub nazwiska rodziny.
 8. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Tego dnia nabożeństwo różańcowe ofiarujemy: "W intencji Misji Świętych".
 9. Poświęcenie książeczek tegorocznym dzieciom komunijnym odbędzie się w przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 12.00. Książeczki załatwia ksiądz Grzegorz. W przyszłą niedzielę po tej Mszy Świętej odbędzie się ważne spotkanie rodziców tegorocznych dzieci komunijnych.
 10. Zgodnie z zapowiedzią, w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania, w przyszłą niedzielę o godz. 19.00 będzie Msza Święta z udziałem uczniów klasy VIII szkoły podstawowej wraz z obojgiem rodziców. Po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie w kościele.
 11. W związku z Dniem Papieskim dzisiaj po Mszach Świętych zbieramy do skarbonek ofiary na pomoc w nauce dla młodzieży będącej w trudnej sytuacji matarialnej jako żywy pomnik ku czci świętego Jana Pawła II.
 12. Zachęcamy, aby przy wyjściu z kościoła nabyć:
  a) "Przewodnik Katolicki" - w którym przeczytamy m.innymi o wzajemnych, niezwykle ważnych, relacjach świętego Jana Pawła II ze Stefanem Kardynałem Wyszyńskim, Prymasem Tysiąclecia, który w przyszłym roku zostanie ogłoszony błogosławionym,
  b) miesięcznik "Cuda i Łaski Boże", zdziałane za pośrednictwem Pani Myślenickiej.

 

 

ogloszenia

 

 

 

 

intencje

 

 

 

 

intencjep

 

 

 

biuroparafialne

 

 

 

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Krzyża we Wrześni

  koperta25   62-300 Września, ul. Świętokrzyska 20
  phone25   +48 61 436 15 16 (biuro parafialne)
  cellphone25   +48 607 086 086  (ks. wikariusz Grzegorz Dębowski)
  email25   biuro@lipowka.wrzesnia.pl

Parafialna Poradnia Rodzinna

  cellphone25   +48 696 814 563 (proszę dzwonić po godz. 19)
  email25   poradnictwo@lipowka.wrzesnia.pl