Ogłoszenia Duszpasterskie - IV Niedziela Wielkiego Postu - 19.03.2023r.

 1. Serdeczne podziękowanie składamy za ofiary złożone ubiegłej niedzieli na pomoc w uregulowaniu należności za zużycie gazu na ogrzewanie naszego kościoła. Była to ostatnia składka na ten cel w obecnym sezonie grzewczym.
 2. Bardzo dziękujemy księdzu Grzegorzowi, rodzicom, młodzieży, jej świadkom i rodzinom za głębokie modlitewne przeżycie wtorkowej Mszy Świętej z udzieleniem sakramentu bierzmowania, którego szafarzem był ksiądz kanclerz Zbigniew Przybylski. Ponadto rodzicom tej młodzieży składamy serdeczne podziękowanie za duży dar ołtarza, który przeznaczymy na wykonanie i zamontowanie bocznych drzwi kościoła.
 3. Jak już wiemy, w dniu dzisiejszym rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Plan rekolekcji jest wywieszony na szklanych drzwiach kościoła, w skrzynkach przy wejściach do kościoła, w gablotce przed kościołem oraz jest umieszczony na facebooku i na stronie internetowej naszej parafii. Przypominamy, najmilsi, że udział w rekolekcjach wielkopostnych jest obowiązkiem stanu katolika, a za codzienne wysłuchanie nauki można w środę zyskać odpust zupełny:
  • przyjmując Komunię Świętą,
  • i odmawiając modlitwy odpustowe.

Msze Święte z naukami rekolekcyjnymi będą w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 09.00 i 18.00. W te dni nie będzie Mszy Świętej o godz. 17.00. W poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.30 będzie prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu i w tym czasie będzie okazja do spowiedzi świętej. W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego natomiast w środę, wyjątkowo, nie będzie Nowenny do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Do skorzystania z tej wielkiej łaski Bożej zachęćmy, najmilsi, wszystkich naszych bliskich. Ofiary zbierane w poniedziałek, wtorek i środę niech będą naszym darem wdzięczności za 5-dniowy trud księdza rekolekcjonisty.

 1. Na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem kaznodziei pasyjnego zapraszamy dzisiaj o godz. 16.15. Po nabożeństwie o godz. 17.00 będzie Msza Święta z nauką księdza rekolekcjonisty.
 2. W poniedziałek 20. marca przypada, przeniesiona z niedzieli, uroczystość świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
 3. Biuro parafialne w poniedziałek będzie nieczynne.
 4. Msze Święte w czwartek i piątek będą w dolnej kaplicy Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski.
 5. Biuro parafialne w czwartek, z racji Konferencji Dekanalnej, będzie czynne tylko od godziny 18.30 do 19.00.
 6. Wszystkich parafian zapraszamy do udziału w tradycyjnej Drodze Krzyżowej ulicami naszego osiedla, która będzie w piątek, po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 18.00. Zatem w ten piątek, wyjątkowo, nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 17.30. Droga Krzyżowa będzie prowadziła taką trasą jak procesja w uroczystość Bożego Ciała. Wszystkich uczestników prosimy o odpowiednie ubranie się w zależności od piątkowej pogody.
 7. Z racji Drogi Krzyżowej – w najbliższy piątek, wyjątkowo, nie będzie prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 8. W piątek przypada Narodowy Dzień Życia, a w sobotę 25. marca, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. W związku z tym w przyszłą niedzielę, jak co roku, uroczystą Mszą Świętą sprawowaną o godz. 10.30 włączymy się, w naszej parafii, w wielkie Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, które polega na uratowaniu jednego dziecka nienarodzonego, Bogu wiadomego, przez codzienne odmawianie modlitwy adopcyjnej i jednej dziesiątki różańca, przez 9 miesięcy. Jeżeli opuścimy kilka dni czy nawet tygodni – to nie przerywa Duchowej Adopcji, tylko ten opuszczony czas trzeba dodać po zakończeniu Adopcji. Wiele dzieci, zagrożonych śmiercią w łonie matki, możemy uratować w ten sposób. Zatem bardzo zachęcamy, aby odważnie stanąć w obronie życia nienarodzonych dzieci. Podczas więc Mszy Świętej sprawowanej w przyszłą niedzielę o godz. 10.30 możemy włączyć się w to dzieło składając w procesji z darami wypełnioną przez siebie jedną część deklaracji, które są wyłożone na stolikach przy wyjściach w kościoła. Drugą część deklaracji, z modlitwą adopcyjną, zachowujemy dla siebie. W to dzieło można też włączyć się także prywatnie podając księdzu wypełnioną jedną część deklaracji. Ta część podana księdzu może też być pusta jako anonimowa. Jeszcze raz zachęcamy do odważnego podjęcia tego dzieła.
 9. Zachęcamy, aby przy wyjściu z kościoła nabyć "Przewodnik Katolicki".

 

 

ogloszenia

 

 

 

 

intencje

 

 

 

 

intencjep

 

 

 

biuroparafialne

 

 

 

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Krzyża we Wrześni

  koperta25   62-300 Września, ul. Świętokrzyska 20
  phone25   +48 61 436 15 16 (biuro parafialne)
  cellphone25   +48 607 086 086  (ks. wikariusz Grzegorz Dębowski)
  email25   biuro@lipowka.wrzesnia.pl
  bank25   Powiatowy Bank Spółdzielczy we Wrześni
  71 9681 0002 0020 7409 0177 0093

Parafialna Poradnia Rodzinna

  cellphone25   +48 696 814 563 (proszę dzwonić po godz. 19)
  email25   poradnictwo@lipowka.wrzesnia.pl