• Jeszcze raz dziękuję wszystkim ofiarodawcom zamówionych intencji mszalnych za zmarłą moją mamę ś.p. Felicję Kroll. Ofiarodawcy są powiadomieni o terminach odprawiania tych Mszy Świętych. Terminy te zostały też umieszczone na stronie internetowej naszej parafii.
  • W poniedziałek 15–go sierpnia przypada nakazana uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny a zarazem Święto Wojska Polskiego. Jest to najstarsza uroczystość maryjna, która wyraża prawdę, że Maryja z duszą i ciałem została wzięta do nieba jako wierna Matka Syna Bożego. Msze Święte w uroczystość wniebowzięcia NMP będą według wakacyjnego porządku niedzielnego, w więc o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 19.00. W czasie każdej Mszy Świętej będzie poświęcenie tegorocznych pierwocin zbóż, ziół i kwiatów.
  • Burmistrz Miasta i Gminy, Wrzesińskie Towarzystwo Kulturalne i Towarzystwo Unia Wrześnian zapraszają 15-go sierpnia na uroczystość złożenia kwiatów pod pomnikiem 68 Pułku Piechoty we Wrześni przy ul. Słowackiego w 96 – tą rocznicę zwycięskiej bitwy warszawskiej. Uroczystość rozpocznie się o godz.10.30. Po uroczystości zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Obrońców Ojczyzny w kościele farnym o godz. 11.30. Będzie to zarazem Msza Święta z racji głównego odpustu parafii farnej.
  • Już dzisiaj informujemy, że za 2 tygodnie, czyli tradycyjnie, w ostatnią niedzielę sierpnia, podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 10.30 złożymy Panu Bogu nasze parafialne dziękczynienie za tegoroczne plony ziemi. Bardzo prosimy więc mieszkańców poszczególnych wiosek o wykonanie na 28–go sierpnia tradycyjnych wieńców dożynkowych.
  • Są jeszcze wolne 2 miejsca na samolotowo - autokarową pielgrzymkę do Lourdes i Hiszpanii, którą organizuje nasza parafia w dniach 19 – 28 września. Koszt pielgrzymki wraz z przelotem w obie strony wynosi 3450 zł +100 euro. Szczegółowy, ciekawy program pielgrzymki jest wywieszony w gablotce. Można go też otrzymać w zakrystii. W pielgrzymce weźmie udział ksiądz proboszcz. Zapisu można dokonać w biurze parafialnym. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.
  • Zachęcamy, aby przy wyjściu z kościoła nabyć ciekawy „Przewodnik Katolicki”.