• Serdeczne podziękowanie składamy firmie elektrycznej naszego parafianina za poprawienie oświetlenia wnętrza naszego kościoła.
 • Dzisiaj rozpoczynają się, trwające do środy, Kwartalne Dni Modlitw za Dzieci, Młodzież i Wychowawców oraz VI Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego, który przeżywamy pod hasłem: "Miłosierni jak Ojciec". Zatem, w tym tygodniu, módlmy się o dobrych rodziców i wychowawców naszych dzieci i młodzieży oraz o łaskę wytrwania młodego pokolenia w przyjaźni z Panem Bogiem do końca życia.
 • Rejonowe spotkanie dla Narzeczonych odbędzie się dzisiaj od godz. 14.00 – 16.00 w plebanii. W tym spotkaniu powinny wziąć udział wszystkie pary, które ślubują w terminie do 4 grudnia włącznie.
 • Jutro 12 września przypada wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi. Na Mszę Świętą zapraszamy jutro o godz. 17.00, 17.30 i 18.00.
 • Msza Święta za zmarłą mamę księdza proboszcza śp. Felicję Kroll – od mieszkańców Przyborek z ul. Grójeckiej – będzie odprawiona jutro o godz. 18.00.
 • W środę 14 września przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego i nasz główny odpust parafialny. Tego dnia łaski odpustu zupełnego będzie można otrzymać podczas Mszy Świętych sprawowanych w kościele Świętego Krzyża o godz. 9.00 i 16.30. Na godz. 9.00 zapraszamy szczególnie osoby chore i starsze oraz tych, którzy nie będą mogli przyjść po południu. Sumę odpustową o godz. 18.00 w kościele Świętego Józefa odprawi i kazanie wygłosi ksiądz mgr Maciej Przygodzki dyrektor d/s administracyjno – ekonomicznych Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Po sumie będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła Świętego Krzyża i tam też nastąpi zakończenie uroczystości z ucałowaniem relikwii Krzyża Świętego. Prosimy, aby w procesji eucharystycznej udział wzięły wszystkie poczty sztandarowe. Do udziału w sumie odpustowej zapraszamy wszystkich parafian, w tym uczniów klas III gimnazjum jak i młodzież szkół ponadgimnazjalnych, dla których to będzie uroczyste rozpoczęcie: przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania i katechizacji przedmałżeńskiej. Po Mszy Świętej i procesji młodzież udaje się do kościoła Świętego Józefa, gdzie będzie miała pierwsze spotkanie.
  Na odpust młodzież zarówno klas III gimnazjum jak i klas I, II i III szkoły ponadgimnazjalnej – przynosi karteczki z wypisanym: imieniem, nazwiskiem, adresem i telefonem rodziców oraz podaną klasą i szkołą do której młodzież uczęszcza. Wszyscy módlmy się o ładną pogodę na dzień naszego odpustu parafialnego.
 • W związku z naszym środowym odpustem, w tym roku, wyjątkowo, nie organizujemy wyjazdu autokarem na środową Mszę Świętą dla chorych i osób starszych do Biechowa
 • W czwartek 15 września przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Na Mszę Święte w czwartek zapraszamy o godz. 17.00 i 18.00.
 • Spotkanie naszego Koła Stowarzyszenia Rodzin Katolickich odbędzie się w czwartek po Mszy Świętej wieczornej w plebanii. Na to ważne spotkanie zapraszamy wszystkich członków tego stowarzyszenia.
 • Od września w trzecie piątki miesiąca, będą odbywały się w naszej parafii ciekawe spotkania dla młodzieży od III klasy gimnazjum począwszy. Na pierwsze takie spotkanie zapraszamy w najbliższy piątek. Młodzież zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 i potem będzie spotkanie.
 • Drugie Gnieźnieńskie Święto Rodziny połączone ze Świętem Młodych z okazji święta patrona młodzieży świętego Stanisława Kostki – odbędzie się w sobotę i niedzielę w Gnieźnie. Bardzo ciekawy program tych świątecznych dni jest wywieszony na afiszach w gablotce. Zachęcamy rodziny i młodzież do skorzystania z tej wartościowej propozycji.
 • Kolejna Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie oraz Wieczór Uwielbienia odbędzie się w sobotę w Biechowie. Początek o godz. 17.00. Prowadzi wspólnota "Mocni w Duchu" z Łodzi.
 • W związku z kataklizmem trzęsienia ziemi we Włoszech, w przyszłą niedzielę po Mszach Świętych w całej diecezji będziemy zbierali do skarbonek ofiary na pomoc ofiarom tego strasznego kataklizmu. Prosimy parafian o dar serca dla tych naszych sióstr i braci w Chrystusie.
 • Spotkanie Wrzesińskiego Koła Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 w plebanii. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
 • W związku z 77 rocznicą napaści Związku Radzieckiego na Polskę – Burmistrz Miasta i Gminy, Wrzesińskie Towarzystwo Kulturalne, Towarzystwo Unia Wrześnian i ksiądz dziekan z Fary zapraszają w przyszłą niedzielę na uroczystość patriotyczno – religijną, która rozpocznie się Mszą Świętą sprawowaną o godz. 10.00 we Farze. Potem nastąpi przemarsz na cmentarz farny, gdzie przy pomniku ofiar katyńskich będzie dalszy ciąg uroczystości.
 • Już dzisiaj informujemy, że spotkanie obojga rodziców dzieci klasy III szkoły podstawowej, które 21 maja przyszłego roku o godz. 10.15 mają przystąpić do I Komunii Świętej – odbędzie się w piątek 30 września w kościele po Mszy Świętej wieczornej czyli o godz. 18.30. Rodzice przychodzą beż dzieci. Już dzisiaj też informujemy, że spotkanie młodzieży klasy III gimnazjum i ich obojga rodziców – odbędzie się w niedzielę 2 października w kościele po Mszy Świętej wieczornej sprawowanej o godz. 19.00 czyli o godz. 19.45. W jednym i drugim przypadku zapraszamy na Mszę Świętą, po której będzie spotkanie. Wszystkich rodziców oraz młodzież bierzmowaną prosimy o wzięcie ze sobą kartki i długopisu.
 • W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca 94 letnia była nasza parafianka, śp. Bolesława Kordus. Pogrzeb zmarłej odbędzie się w poniedziałek. O godz. 13.00 będzie w kościele Msza Święta a o godz. 14.00 – pogrzeb na cmentarzu farnym. Wieczny odpoczynek...
 • Zachęcamy, aby przy wyjściu z kościoła nabyć niezwykle wartościowy "Przewodnik Katolicki", w którym między innymi fragmenty nowej książki – wywiadu z papieżem seniorem Benedyktem XVI, w której szeroko opowiada także o swojej abdykacji z urzędu Namiestnika Chrystusowego na ziemi. Na stolikach przy wyjściach z kościoła są też wyłożone bezpłatne, ciekawe foldery dotyczące ważnych pytań młodych, szacunku do życia ludzkiego od chwili poczęcia i możliwości wsparcia dużego remontu klasztoru sióstr benedyktynek w Żarnowcu. Na stolikach są też wyłożone bezpłatne egzemplarze najnowszego "Przeglądu Powiatowego".