• W Kościele w Polsce do piątku trwa Nowenna przed Jubileuszowym Aktem przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
 • Spotkanie naszego Koła Stowarzyszenia Rodzin Katolickich odbędzie się w czwartek po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 18.00 w plebanii. Na to spotkanie zapraszamy wszystkich członków tego stowarzyszenia oraz małżeństwa chcące pogłębić swoją miłość małżeńską i bardziej włączyć się w działalność naszej wspólnoty.
 • W piątek 18 listopada przypada wspomnienie błogosławionej Karoliny Kózkówny, młodziutkiej polskiej dziewicy i męczennicy, patronki polskiej młodzieży. W piątek więc cała młodzież zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00. Ta Msza rozpocznie też ostatnie spotkanie młodzieży III roku katechizacji przedmałżeńskiej. Po Mszy Świętej tę młodzież prosimy o pozostanie jeszcze w kościele. Uroczyste zakończenie katechizacji przedmałżeńskiej odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 17.00. Młodzież uczestniczy we Mszy Świętej i potem nastąpi rozdanie zaświadczeń ukończenia katechizacji przedmałżeńskiej. Przypominamy, ze zaświadczenie to jest konieczne do przyjęcia sakramentu małżeństwa.
 • Za tydzień, w ostatnią niedzielę Roku Kościelnego przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata i uroczyste zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Tego dnia po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 10.30 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, wraz z całym Kościołem w Polsce dokonamy Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
 • Zarząd Kół Łowieckich Ziemi Wrzesińskiej serdecznie zaprasza na Mszę Hubertowską do wrzesińskiej Fary w przyszłą niedzielę o godz. 15.00. Tradycyjnie, po Mszy Świętej odbędzie się koncert muzyki myśliwskiej w wykonaniu Capelli Zamku Rydzyńskiego – Reprezentacyjnego Zespołu Muzyki Myśliwskiej przy Polskim Związku Łowieckim.
 • W związku z dzisiejszym VIII Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który przeżywamy pod hasłem "Pokój dla Iraku", zbieramy do skarbonek ofiary na pomoc chrześcijanom prześladowanym w Iraku. Uprzejmie więc prosimy o hojny dar serca dla tych cierpiących dla Chrystusa naszych sióstr i braci w wierze.
 • W ostatnim czasie do Domu Ojca odeszli:
  • 67-letnia mieszkanka Wrześni śp. Irena Samelak, której pogrzeb odbył się w piątek 4 listopada na cmentarzu komunalnym,
  • 72-letni mieszkaniec Wrześni śp. Wojciech Staniszewski, którego pogrzeb odbył się wczoraj także na cmentarzu komunalnym. Wieczny odpoczynek...
 • Zachęcamy, aby przy wyjściu z kościoła nabyć najnowszy "Przewodnik Katolicki".